Спеціальні потреби

Актуально

Приватна допомога постраждалим у Японії надходить повільно, але набирає обертів

Увага світу цими днями прикута до Японії, яка постраждала від землетрусу та спричиненого ним нищівного цунамі. У подібних випадках, пересічні американці, як правило, одними з перших надають суттєву грошову допомогу постраждалим. Так було у випадку цунамі в Індонезії та землетрусу на Гаїті.

Однак, цим разом, кажуть гуманітарні організації, пожертви надходять повільно. В уявленні більшості американців, Японія багата країна здатна самотужки подолати наслідки навіть трагедії такого колосального масштабу.

Студенти в штаті Канзас розпочали кампанію зборів коштів на потреби Японії і за кожний пожертвуваний долар роблять паперових журавлів у пам’ять жертв трагедії.

Школярі в Алабамі продають символічні сувенірі - гумові браслети у вигляді долоні. Свою кампанію вони назвали «Рука допомоги Японії».

А, семирічна Сейдж Фрідман зі штату Масачусетс продає свої власні іграшки, аби допомогти японцям. Її мати розповідає, що дівчинка вранці прокинулась і сказала, що хоче допомогти людям в Японії. У неї багато іграшок і вона подумала, що може продати їх і відіслати гроші в Японію.

За допомогою благодійної організації дівчинка створила Інтернет-сторінку, на якій за п’ять днів зібрала майже дві тисячі доларів.
Однак, загалом американці жертвують не так активно як у випадку Гаїті, де понад рік тому стався трагічний землетрус. За п’ять днів після трагедії пересічні американці пожертвували 64 мільйони доларів. Тоді як за такий же період на потреби Гаїті було зібрано 210 мільйонів.

Один американець зазначив, що уважно слідкує за новинами, і розуміє, що там багато горя, але якось не подумав пожертвувати гроші, хоча допомагав Гаїті. В його уявленні Японія дуже багата країна, тож якось і не задумався, що їм буде потрібна допомога.

Одна американка розповіла, що їй якось і не прийшло в голову, адже уряд Японії,сказала вона, настільки ж потужний як США, і вони повинні були б самотужки впоратися з проблемами. Але тепер коли вона задумалась, вона схиляється до того, аби пожертвувати гроші Японії.

Мері Кураїші працює в розташованій у Вашингтоні благодійній організації, яка вже назбирала мільйон доларів. Для Мері трагедія особиста, її родина в Японії:

«Якщо врахувати, що Японія багата і добре організована країна, яка має багато ресурсів, мене приємно дивує, що стільки людей відгукнулися на наш заклик».

Враховуючи відстань до Японії, більшість організації приймають допомогу лише у вигляді грошей.

Просто натиснувши комп’ютерну мишку ви відсилаєте грошову допомогу з Америки до Японії. Тобто, не треба корабля для перевезення речей.

Провідні американські телефонні компанії у ці дні не беруть плати за дзвінки до Японії. Мері Кураїші розповідає, що соціальні Інтернет мережі пропонують легкі засоби допомогти, де б ви не знаходились:

«Японці, які тут живуть і з якими я спілкуюся, розчулені співчуттям, яке вони відчувають. Приємно знати, що люди готові допомогти».

Якщо приватна допомога лише набирає обертів, то уряд США негайно приєднався до міжнародної кампанії допомоги Японії. До країни негайно прибули американські рятувальники. Військові моряки та льотчики США доставляють харчі та воду потерпілим. Уряд Сполучених Штатів надав безпілотний літак спостереження для оцінки нанесеної шкоди з повітря. Вашингтон також надіслав обладнання для спостереження за станом зруйнованої атомної електростанції.

Враховуючи масштаби катастрофи, Японія потребуватиме міжнародної допомоги ще протягом довгого часу.

Всі новини дня

Чому прем'єрство Бориса Джонсона під загрозою?

Британський прем’єр-міністр Борис Джонсон опинився під новою хвилею тиску після того, як кілька провідних членів його кабінету демонстративно пішли у відставку, розкритикувавши керівника уряду.

Джонсон здобув широку прихильність багатьох українців після того, як Британія разом зі США почала однією з перших постачати зброю Україні для захисту від вторгнення Росії.

Допомога Україні має широку підтримку в Британії, і за це виступають усі парламентські партії та провідні політичні лідери.

Тому внутрішньополітичні зміни не призведуть до перегляду політики Лондона щодо Києва.

Борис Джонсон привернув багато уваги, відвідавши Київ вже двічі з часу відкритого російського вторгнення.

Але вдома він постійно зазнає гострої критики за те, що його опоненти називають схильністю ігнорувати, або порушувати правила і нечесно виправдовуватися за проступки.

Великим скандалом стало те, що Джонсон ухилявся від відповідальності за так звані вечірки працівників в урядовій будівлі на Давнінґ стріт 10 у розпал пандемії КОВІДу, коли оголошені урядом правила суворо забороняли будь-які зібрання.

Джонсон та багато урядовців були оштрафовані поліцією, і він сам був вимушений попросити пробачення.

Тепер новий скандал пов’язаний з тим, що Борис Джонсон призначив на важливу посаду особу, знаючи, що проти тої особи були висунуті серйозні звинувачення у негідних і можливо незаконних діях.

Урядовці, які подали у відставку 5 липня, зокрема міністр фінансів Ріші Сунак та міністр охорони здоров’я Саджід Джавід, заявили, що на їхню думку Джонсон не відповідає посаді.

У відставку пішли також кілька британських посадовців нижчого рангу.

Щораз більше голосів в урядовій Консервативній партії закликають до зміни керівника.

Тим часом опозиційна Лейбористська партія на тлі скандальних звинувачень закликає до проведення нових парламентських виборів, сподіваючись завдати поразки консерваторам і перебрати від них право формувати уряд.

Борис Джонсон, колишній журналіст, а згодом мер Лондона і міністр закордонних справ, 2019 року привів Консервативну партію до перемоги на виборах під гаслами втілення Брекзиту - виходу країни з Європейського Союзу.

Багатьом британцям подобалися його програмні гасла і стиль спілкування, який був переконливий навіть для тих виборців, які раніше зазвичай голосували за лівішу Лейбористську партію.

Але критики називали стиль його керівництва хаотичним.

Борису Джонсону доводиться відповідати на звинувачення у непослідовності і навіть в обманюванні та порушеннях на тлі погіршення стану економіки і зростання вартості життя для британців.

Останні опитування агентства YouGov виявило, що 69% британців висловлюються за його відставку.

Чи достатньо нині озброєння, щоб українські військові змогли витіснити росіян до позицій 23 лютого? Відео

а словами Пентагону, новітнє озброєння допоможе українцям здійснити якісний вплив на полі бою. А Борис Джонсон, прем’єр-міністр Великої Британії, ще однієї країни, яка надає Україні потужну військову підтримку, під час телефонної розмови із президентом Зеленським, заявив...

Єднання заради України: священик із Сан-Дієго став спонсором уже для п’ятьох українських родин. Відео

Тисячі українців вже змогли знайти тимчасовий прихисток у США за програмою "Юнайтін фо Юкрейн", "Єднання заради України". Одна з головних вимог цієї програми - мати спонсора у США.

Церемонія складання присяги новими американськими громадянами у Нью-Йорку. Відео

Напередодні Сполучені Штати відзначали День незалежності. І вже за традицією, у цей день по всій країні пройшли церемонії складання присяги новими американськими громадянами.

Свавільні затримання широко поширені на контрольованих Росією територіях України – Глава ООН з прав людини

Мішель Бачелет, Верховна комісарка ООН з прав людини

ЖЕНЕВА, 5 липня (Reuters) – Довільне затримання цивільних осіб набуло широкого поширення в частинах України, утримуваних російськими військовими та пов’язаними з ними збройними групами. Про це у вівторок заявила глава ООН з прав людини, повідомивши про 270 задокументовані випадки. Вона оголосила про плани посилити моніторинг у країні.

Висновки ґрунтувалися на інформації, отриманій від відвідин спостерігачами на місцях та інтерв’ю, проведеними з трохи більше ніж 500 жертвами та свідками порушень прав людини, а також - на інших джерелах, заявила Верховна комісарка ООН з прав людини Мішель Бачелет.

«Незважаючи на обмеження доступу, ми задокументували 270 випадків свавільних затримань і насильницьких зникнень. Вісім жертв були знайдені мертвими», — сказала Бачелет в оновленому звіті про ситуацію в Україні в період з 24 лютого по 15 травня.

У виступі на цьому ж засіданні заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова звинуватила Росію у "масштабному" викраденні людей, у тому числі мера Херсона Ігоря Колихаєва, і закликала до їх негайного та безумовного звільнення.

Делегат від Росії Євген Устинов заявив, що доповідь Бачелет є частиною дезінформаційної кампанії проти його країни, покликаної «приховати злочини київського режиму». Москва заперечує навмисні напади на мирних жителів після вторгнення 24 лютого.

У вівторок російські війська завдали ударів по цілях у Донецькій області, щоб підготувати шлях для очікуваного бронетехнічного удару, щоб спробувати захопити більше території.

Офіс ООН з прав людини, який працює в Україні з 2014 року, досі не отримав доступ до території, окупованої російськими збройними силами, сказала Бачелет.

Вона також заявила, що її офіс збільшує свою присутність у країні - планується збільшити моніторингову групу в Україні до 80 осіб із приблизно 55.

Наразі було задокументовано близько 4889 смертей цивільних осіб, сказала Бачелет, підкресливши, що фактичні цифри, «ймовірно, значно» вищі.

Висока кількість жертв серед цивільного населення та масштаби руйнувань викликають «значне занепокоєння» щодо того, що атаки, здійснені російськими збройними силами, не відповідають міжнародному гуманітарному праву, сказала Бачелет, додавши, що українські військові також, очевидно, причетні до подібних порушень у східних частинах країни, але в "набагато меншому масштабі".

«Дії Росії є образою для людства. Ми не можемо стояти осторонь і мовчати», — заявила на сесії Мішель Тейлор, посол США в Раді.

Більше

XS
SM
MD
LG