Спеціальні потреби

Актуально

Приватна допомога постраждалим у Японії надходить повільно, але набирає обертів

Увага світу цими днями прикута до Японії, яка постраждала від землетрусу та спричиненого ним нищівного цунамі. У подібних випадках, пересічні американці, як правило, одними з перших надають суттєву грошову допомогу постраждалим. Так було у випадку цунамі в Індонезії та землетрусу на Гаїті.

Однак, цим разом, кажуть гуманітарні організації, пожертви надходять повільно. В уявленні більшості американців, Японія багата країна здатна самотужки подолати наслідки навіть трагедії такого колосального масштабу.

Студенти в штаті Канзас розпочали кампанію зборів коштів на потреби Японії і за кожний пожертвуваний долар роблять паперових журавлів у пам’ять жертв трагедії.

Школярі в Алабамі продають символічні сувенірі - гумові браслети у вигляді долоні. Свою кампанію вони назвали «Рука допомоги Японії».

А, семирічна Сейдж Фрідман зі штату Масачусетс продає свої власні іграшки, аби допомогти японцям. Її мати розповідає, що дівчинка вранці прокинулась і сказала, що хоче допомогти людям в Японії. У неї багато іграшок і вона подумала, що може продати їх і відіслати гроші в Японію.

За допомогою благодійної організації дівчинка створила Інтернет-сторінку, на якій за п’ять днів зібрала майже дві тисячі доларів.
Однак, загалом американці жертвують не так активно як у випадку Гаїті, де понад рік тому стався трагічний землетрус. За п’ять днів після трагедії пересічні американці пожертвували 64 мільйони доларів. Тоді як за такий же період на потреби Гаїті було зібрано 210 мільйонів.

Один американець зазначив, що уважно слідкує за новинами, і розуміє, що там багато горя, але якось не подумав пожертвувати гроші, хоча допомагав Гаїті. В його уявленні Японія дуже багата країна, тож якось і не задумався, що їм буде потрібна допомога.

Одна американка розповіла, що їй якось і не прийшло в голову, адже уряд Японії,сказала вона, настільки ж потужний як США, і вони повинні були б самотужки впоратися з проблемами. Але тепер коли вона задумалась, вона схиляється до того, аби пожертвувати гроші Японії.

Мері Кураїші працює в розташованій у Вашингтоні благодійній організації, яка вже назбирала мільйон доларів. Для Мері трагедія особиста, її родина в Японії:

«Якщо врахувати, що Японія багата і добре організована країна, яка має багато ресурсів, мене приємно дивує, що стільки людей відгукнулися на наш заклик».

Враховуючи відстань до Японії, більшість організації приймають допомогу лише у вигляді грошей.

Просто натиснувши комп’ютерну мишку ви відсилаєте грошову допомогу з Америки до Японії. Тобто, не треба корабля для перевезення речей.

Провідні американські телефонні компанії у ці дні не беруть плати за дзвінки до Японії. Мері Кураїші розповідає, що соціальні Інтернет мережі пропонують легкі засоби допомогти, де б ви не знаходились:

«Японці, які тут живуть і з якими я спілкуюся, розчулені співчуттям, яке вони відчувають. Приємно знати, що люди готові допомогти».

Якщо приватна допомога лише набирає обертів, то уряд США негайно приєднався до міжнародної кампанії допомоги Японії. До країни негайно прибули американські рятувальники. Військові моряки та льотчики США доставляють харчі та воду потерпілим. Уряд Сполучених Штатів надав безпілотний літак спостереження для оцінки нанесеної шкоди з повітря. Вашингтон також надіслав обладнання для спостереження за станом зруйнованої атомної електростанції.

Враховуючи масштаби катастрофи, Японія потребуватиме міжнародної допомоги ще протягом довгого часу.

Всі новини дня

Саміт НАТО в Бухаресті: нова допомога, перспективи членства України. Відео

Саміт НАТО в Бухаресті: нова допомога, перспективи членства України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:06 0:00

Союзники мають мобілізувати якомога більше військової, фінансової та гуманітарної підтримки для України, заявив за результатами другого дня саміту НАТО в Бухаресті генсек Альянсу Єнс Столтенберг, наголосивши, що...

Допомога Україні сьогодні, це – допомога самим собі завтра, кажуть експерти США - Just Security

Про збільшення виробництва HIMARS, які виявилися надзвичайно ефективними в Україні, вдалося домовитися з виробниками, кажуть дослідники.

Допомогти Україні в протистоянні з Росією сьогодні означає для США допомогти самим собі завтра у протистоянні з Китаєм, вважають аналітики вашингтонських дослідницьких установ, які закликають адміністрацію Джо Байдена активніше допомагати Україні перемогти у війні проти Росії.

Війна в Україні відкрила «слабкі місця» США та союзників Америки у підготовці до протистояння «великих держав», вважають колишній посол США в Україні, а нині старший директор Євразійського центру Атлантичної ради Джон Гербст та Дженніфер Кафарелла, керівниця апарату Інституту вивчення війни.

«Надзвичайний російський наступ послужив необхідним тривожним сигналом для Сполучених Штатів і Заходу, щоб підготуватися до потворних потреб цієї нової ери суперництва великих держав. – пишуть дослідники у публікації для спеціалізованого видання Just Security.

Джон Гербст, старший директор Євразійського центру Атлантичної ради
Джон Гербст, старший директор Євразійського центру Атлантичної ради

Гербст і Кафарелла вважають, що російська віна проти України показує, що Сполучені Штати протягом багатьох років забагато зосереджувалися на «незвичних війнах» на Близькому Сході та в Південній Азії, а тому зробили надто мало, щоб підготуватися до викликів Росії Путіна, чи дій керівництва Китаю.

Нині, як вважають дослідники, «героїчний опір України вторгненню Росії дав Заходу безцінну можливість виправити ці помилки». Коли українські війська призупинили просування російських військ, Сполучені Штати та Європа, на думку Гербста та Кафарелли, почали активно діяти: НАТО та ЄС допомогли Україні зупинити агресію Кремля, покарали Москву санкціями, збільшили витрати на оборону та посилили оборону біля російських кордонів, а також посилили НАТО запланованим вступом Фінляндії та Швеції.

Уперше за багато десятиліть члени НАТО зрозуміли, що на обговорення нової стратегії немає багатьох років, тож діяти треба швидко, зауважують дослідники. І так, як колись у ХХ-му столітті війна в Іспанії стала передвісницею наступних воєн, так російська війна проти України, може показати, до чого потрібно готуватися, кажуть Гербст і Кафарелла.

Слабкі місця – мало снарядів, виробництво не готове виробляти більше

Зокрема з’ясувалося, що війна, яку веде Росія, не схожа на сучасні війни, а більше нагадує тактику Першої світової, коли противника намагалися придушити артилерією. І до такої війни США і союзники не готові, бо якщо вірити підрахункам, опублікованим журналістами, російські війська вистрелюють по 40-50 тисяч снарядів з артилерії щодня, а США виробляють лише 15 тисяч на місяць, а українські війська можуть вистрілити в районі 7 тисяч на день, наводять дослідники дані газети New York Times.

Також виробники виявилися неготовими збільшити виробництво без довгострокових контрактів від Пентагона. «Сполучені Штати вже мають багаторічні затримки на замовлення від союзників на американські ракетні системи Patriot через нестачу сировини та промислових потужностей для виробництва», – пояснюють дослідники. Вони, щоправда, додають, що про збільшення виробництва HIMARS, які виявилися надзвичайно ефективними в Україні, вдалося вже домовитися з виробниками.

На думку дослідників, Китай пильно стежить за розвитком подій, і оцінює спроможність США виправити минулі промахи. Тому, вони вважають, що для того, щоб не допускати більше слабких місць, щоб політика стримування не викликала сумнівів, адміністрація Байдена повинна продемонструвати лідерство. А США повинні зробити все, щоб ця війна стала «першою і єдиною в епоху суперництва великих держав». А шлях до цього, на думку Гербста і Кафарелли, полягає у тому, щоб надати Україні засоби для перемоги у цій війні, включно зі засобами протиповітряної оборони.

«Сполучені Штати та їх союзники повинні надіслати Україні більш досконалі системи озброєння, такі як ракети та артилерія з більшою дальністю до 300 кілометрів (185 миль), а також сучасні танки, щоб витіснити російські сили та досягти завершення цього конфлікту чимшвидше», – пишуть дослідники.

Бо перемога України завдала б «рішучого удару по агресивній зовнішній політиці Путіна та надіслала б Пекіну серйозне попередження». А також, вона б зміцнила зв’язки в альянсі демократичних країн, що, на думку Гербста і Кафарелли, є, можливо, найважливішими елементом для запобігання наступного масштабного конфлікту.

Ріст економіки США перевищив очікування

Фото: крамниця в Нью-Йорку, 25 листопада 2022 року (Photo by Yuki IWAMURA / AFP)

Економіка США росла швидше, ніж прогнозувалось раніше. В середу Бюро економічного аналізу США оприлюднило оцінку зростання ВВП на рівні 2,9% в третьому кварталі для аннуалізованих даних, або 0,7% для квартальних даних.

Бюро покращило свої оцінки, порівняно з попередніми даними озвученими минулого місяця - на рівні 2,6%, замість 2,9%

"Друга оцінка в основному відображує покращення в оцінці споживчих витрат та фіксованих інвестицій, яке дещо компенсувало зниження оцінок приватних інвестицій в запаси. Імпорт, який враховується у ВВП зі знаком "мінус", зменшився більше, ніж оцінювалось раніше", - пояснили в установі.

В другому кварталі економіка США показала падіння на рівні 0,6%, згідно з аннуалізованим показником, або 0,1% на основі квартальних даних.

Економічне зростання було зафіксоване, попри високу інфляцію і створює основу для втілення плану Федерального резерву із подальшого підвищення ставок. Федеральний резерв США вже неодноразово підвищував ставки цього року, намагаючись стримати інфляцію.

Президентка Єврокомісії: «Росія повинна заплатити за свої жахливі злочини». Відео

Президентка Єврокомісії: «Росія повинна заплатити за свої жахливі злочини». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:54 0:00

«Росія повинна заплатити за свої жахливі злочини, в тому числі за злочин агресії проти суверенної держави. Росія також повинна заплатити фінансово за вчинене спустошення», - заявила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

Зеленський запросив Ілона Маска в Україну - NYT

Засновник компаній SpaceX та Tesla Ілон Маск. 25 серпня 2022. REUTERS/Adrees Latif

Президент України Володимир Зеленський 30 листопада запросив американського мільярдера Ілона Маска відвідати Україну, щоб побачити збитки, завдані країні російськими військами, повідомляє видання The New York Times.

Такий візит міг би допомогти бізнесменові зрозуміти ситуацію, перш ніж робити заяви про неї, сказав Зеленський через відеозв’язок із The New York Times DealBook Summit.

«Якщо ви хочете зрозуміти, що тут зробила Росія, приїжджайте в Україну, і ви побачите це на власні очі. Після цього ви скажете нам, як закінчити цю війну, хто її почав, і коли ми можемо її закінчити», – цитує Зеленського видання.

На початку жовтня американський мільярдер, засновник компанії SpaceX Ілон Маск у твітері написав, що задля досягнення миру Україна має залишатися нейтральною, а Росії треба віддати Крим. При чому, за його словами, «Крим формально є частиною Росії, як це було з 1783 року (до помилки Хрущова)».

Ця заява викликала осуд українського суспільства. Після критики та реакції президента Володимира Зеленського Маск заявив, що і далі підтримує Україну, але виступає проти «масштабної ескалації» у війні Росії проти України.

У лютому Ілон Маск безкоштовно надав Україні термінали Starlink для потреб українських військових.

У вересні компанія Маска SpaceX заявила, що не може продовжити фінансування роботи терміналів і звернулася до оборонного відомства США з проханням узяти на себе ці витрати. Невдовзі після цього власник SpaceX Ілон Маск сказав, що Starlink продовжать роботу в Україні незалежно від того, чи Пентагон платитиме за це.

Більше

XS
SM
MD
LG