Спеціальні потреби

Криза в Каталонії: Іспанія розпочне процес призупинення автономії регіону


Іспанія розпочне у суботу процедуру призупинення автономії Каталонії, в той час як лідер регіону пригрозив проголошенням незалежності

Уряд Іспанії в суботу збереться на спеціальне засідання, на якому розпочне активацію статті 155 Конституції, що передбачає призупинення автономії Каталонії. Це дозволить йому перебрати керівництво регіону.

Лідер Каталонії Карлес Пучдемон заявив, що парламент регіону голосуватиме в справі незалежності, якщо Іспанія продовжуватиме «репресивні дії».

1 жовтня в Каталонії пройшов заборонений Іспанією референдум про незалежність. За даними каталонської влади, понад 90 відсотків виборців висловилися за незалежність від Іспанії.

10 жовтня Пучдемон підписав декларацію незалежності, але призупинив її дію, закликавши Мадрид до діалогу.

Іспанський уряд не прийняв відповідь каталонського лідера на свою вимогу прояснити, проголосила Каталонія незалежність 10 жовтня чи ні.

У суботу, як очікується, кабінет міністрів Іспанії затвердить заходи, спрямовані на введення зовнішнього управління регіоном. Потім їх повинен схвалити Сенат. Прогнозують, що проголосувати за імплементацію цих заходів він може до кінця наступного тижня.

Дивіться також: Названі найнебезпечніші мегаполіси для жінок

Названі найнебезпечніші мегаполіси для жінок. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:53 0:00

XS
SM
MD
LG