Спеціальні потреби

Державний секретар Керрі прибув до Єгипту на економічний саміт


Джон Керрі в Єгипті

Економічний саміт покликаний залучити більше іноземних інвестицій в країну, що переживає політичну кризу.

Триденна конференція проходить в умовах підвищеної безпеки в курортному місті Шарм-ель-Шейх на Синайському півострові, на узбережжі Червоного моря. У регіоні діють збройні угруповання, які сприяють руйнуванню єгипетської економіки.

Синайські бойовики, які називають себе послідовниками «Ісламської держави», здійснили вже кілька терактів з того моменту, як президент Мохаммед Мурсі був повалений у результаті підтриманого населенням військового перевороту в 2013 році.

Нинішній президент країни Абдель Фаттах аль-Сісі намагається довести, що він здатний знизити рівень насильства та залучити іноземних інвесторів, які стали йти з країни через політичну нестабільність.

На широко розрекламовану міжнародну конференцію з’їхалися сотні видатних бізнесменів і чиновників, у тому числі глави дипломатичних представництв США і Євросоюзу, а також представники таких великих компаній, як British Petroleum.

У ході свого візиту Керрі зустрінеться з президентом аль-Сісі, який нещодавно закликав Вашингтон збільшити військову допомогу країні, щоб допомогти їй справитися з ісламськими екстремістами.

Адміністрація президента Обами в минулому році заморозила частина щорічної, переважно військової, допомоги Єгипту на суму 1,5 мільярда доларів через те, що адміністрація аль-Сісі жорстоко розправлялася з політичними опонентами. У ході цих репресій сотні людей загинули і тисячі опинилися у в’язниці.

Проте останнім часом органи влади США дають зрозуміти, що готові продовжити роботу з єгипетським урядом, який багато хто вважає ключовим союзником у боротьбі з ісламістами, в тому числі і з угрупованням «Ісламська держава».

На полях саміту Керрі також зустрінеться з палестинським президентом Махмудом Аббасом і королем Йорданії Абдаллою. Їх зустріч, як очікується, буде присвячена майбутньому Палестинської національної адміністрації, яка відчайдушно потребує грошей.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG