Спеціальні потреби

Керрі: відновлюючи порядок, уряд Туреччини не повинен іти «надто далеко»


Джон Керрі

Державний секретар США Джон Керрі заявив у понеділок, що він підтримує приведення до відповідальності осіб, які намагалися здійснити державний переворот в Туреччині, але застеріг уряд від того, щоб він пішов «надто далеко» в час відновлення правопорядку в країні.

«Ми стоїмо недвозначно на боці обраного керівництва Туреччини, сказав він на прес-конференції після наради представників країн Європейського Союзу в Брюсселі. – Але ми також рішуче закликаємо уряд Туреччини до втримання спокою і стабільності по всій країні».

«Ми також закликаємо уряд Туреччини дотримуватися найвищих стандарів пошанування демократичних інститутів і верховенства права, він продовжував. – Ми, очевидно, підтримуватимемо приведення учасників державного перевороту до відповідальності, але ми також застерігаємо від кроків, які ідуть далі».

Державне агенсттво новин «Анадолу» повідомило, що після спроби державного перевороту в п’ятницю 8777 офіцерів тимчасово усунуто з посад і 6000 членів судової системи і збройних сил затримано. Це викликало занепокоєння світових лідерів, які застерегли від дій, що могли б завдати шкоди конституційному порядку.

Координатор закордонної політики Європейського Союзу Федеріка Моґеріні заявила, що верховенство права мусить бути дотримане заради країни. Вона зробила цю заяву на зустрічі міністрів закордонних справ ЄС в Брюсселі в понеділок.

Дивіться також: У Ріо за будь-яких обставин

У Ріо за будь-яких обставин. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:48 0:00

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG