Спеціальні потреби

Керрі розмовляв по телефону з українськими опозиціонерами


Джон Керрі
За повідомленням прес-секретаря Державного департаменту США Джен Сакі, у четвер вранці держсекретар Джон Керрі розмовляв по телефону з політичними лідерами і представниками громадянського суспільства в українській опозиції, які відіграють активну роль в мирному русі в Україні.

Державний секретар підкреслив непохитну підтримку США демократичних і європейських прагнень українського народу, і високо оцінив лідерів опозиції за їхні виступи проти насильства і за їх мужні дії на захист демократії і просування своїх цілей мирними засобами і шляхом діалогу, - зазначила на брифінгу у Державному департаменті прес-секретар.

Джен Сакі сказала, що в ході телефонної розмови з опозиціонерами (Віталієм Кличком, Юрієм Луценком, Русланою Лижичко, Петром Порошенком, Олегом Тягнибоком та Арсенієм Яценюком) Джон Керрі високо оцінив прогрес, досягнутий під час переговорів з урядом, зокрема скасування «законів 16 січня», а також зобов’язаність внести зміни в уряді. Він закликав до продовження переговорів і пообіцяв подальшу підтримку США в координації з ЄС, ООН, ОБСЄ для мирного, політичного врегулювання політичної кризи, яке приведе винних до відповідальності, відновить права людини, демократію, економічне оздоровлення і шлях до Європи для України.

За словами пані Сакі, держсекретар також підкреслив своє занепокоєння повідомленнями про порушення прав людини в Україні, в тому числі зникнення та вбивства людей, і підкреслив, що Сполучені Штати тиснуть на уряд України створити комісію правосуддя для розслідування таких злочинів і притягнення винних до відповідальності.
XS
SM
MD
LG