Спеціальні потреби

«Агресія проти України мусить зупинитися» – Джон Керрі


Керрі : Незалежна Україна - це місток між Росією і Заходом
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:42 0:00

Керрі : Незалежна Україна - це місток між Росією і Заходом

«Агресія проти України мусить зупинитися. Я сподіваюся Росія зрозуміє наскільки серйозно світ ставиться до її спроб порушити незалежність іншої нації» - з таким однозначним посланням Кремлю у середу в Берліні виступив державний секретар США Джон Керрі.

Відвідуючи Німеччину у рамках відзначення 25 річниці повалення Берлінської стіни, Керрі згадав про своє дитинство, яке він, як син дипломата, провів у розділеному Берліні. Керрі заявив, що світ не має права допустити, аби наступне покоління жило з передчуттям «холодної війни».

«Можливість обирати своїх політичних лідерів, не погоджуватися, критикувати, говорити вільно і переслідувати ті цілі, які людина сама для себе обирає - ці свободи досі під загрозою у багатьох куточках світу. Вони під загрозою тут у Європі. Російська агресія проти України мусить зупинитись. Ми разом з Німеччиною та іншими країнами, які долучилися до активної дипломатії, дуже сподіваємося, що нам вдасться цього досягти і це є нашим спільним головним завданням. Ми хочемо бачити незалежну і суверенну Україну, яку поважають, і яка може бути містком між Росією та Заходом».

Дежсекретар США також зустрівся у Берліні з Анґелою Меркель. Вона підтвердила, що над вирішенням найбільших міжнародних викликів сучасності, Німеччина та США працюють скоординовано та у тісній співраці.

Джон Керрі сказав, що санкції з Росії почнуть знімати лише якщо вона виконає умови для встановлення миру на Донбасі. Раніше у Кремлі заявили, що ніяких умов виконувати не збираються.

XS
SM
MD
LG