Спеціальні потреби

Актуально

Кінзінгер: "Крайні ліві та праві мають спільну симпатію до РФ". Ексклюзивне інтерв'ю.

Адам Кінзінгер, конгресмен-республіканець від штату Іллінойс виступає під час засідання спеціального комітету із розслідування подій 6-го січня, 2021го року.

Після того, як 8 листопада у США пройдуть вибори, попередній склад Конгресу працюватиме ще майже два місяці - відповідно до Конституції, перше засідання нового Конгресу починається опівдні, 3-го січня. Це дає можливість діючому складу Конгресу розглянути та закрити певні питанння, у тому числі й ті, що стосуються допомоги Україні, вже після того, як стануть відомі переможці виборів.

Зокрема це дасть можливість погодити в Сенаті та в Палаті представників фінальну версію оборонного бюджету на 2023-й рік. Нині законопроект нараховує понад 900 правок, серед яких є додаткова допомога для України, зокрема, тренування українських авіаторів на сучасних американських винищувачах F-15, F-16. Також він містить вимогу до уряду підготувати звіт про торгівлю людьми внаслідок російського вторгнення в Україну, можливе надання Україні ЗРК «Патріот», передачу конфіскованих російських активів на допомогу Україні, розробка спільної програми між США та Україною для дослідження травм, отриманих в результаті військових дій, та надання необхідної допомоги, тощо.

Також, в інтерв’ю "Голосу Америки" законодавці, як від Республіканської, так й від Демократичної партій, підтвердили, що наразі тривають обговорення додаткового пакету допомоги для України у розмірі від 50-ти до 60-ти мільярдів доларів. Відповідний законопроект планують погодити до початку роботи нового складу Конгресу. Це гарантуватиме безперервну допомогу Україні протягом наступного року, стверджуть законодавці.

"Голос Америки" поспілкувався із конгресменом-республіканцем Адамом Кінзінгером про майбутнє двопартійної підтримки України після проміжних виборів у Конгрес, а також - про законодавчі ініціативи для української оборони, які можуть бути проголосовані у найближчі два місці. Кінзінгер є одним із авторів законопроекту про тренування українських авіаторів на американських винищувачах. Американському політику нині 44-ри роки, він був обраним конгресменом від Республіканської партії в штаті Іллінойс, де представляв свій округ протягом останніх 12-ти років. Цьогоріч він вирішив не балотуватися на наступний термін.

Катерина Лісунова, журналістка Голосу Америки: Відповідно до заяв лідера меншості в Палаті представників Кевіна МакКарті, якщо республіканці отримають більшість у Палаті представників, вони, ймовірно, виступатимуть проти додаткової допомоги Україні. Про яку саме допомогу йдеться - фінансову, економічну, гуманітарну чи військову?

Адам Кінзінгер, конгресмен-республіканець від 16-го виборчого округу штату Іллінойс: Я не знаю, про що говорить Кевін Маккарті. Коли він сказав, що ми не будемо підписувати чистий банківський чек, я розсердився більше, ніж якби він сказав, що збирається припинити всю допомогу. Він каже, що ми просто підписуємо порожній чек для України, коли насправді, це вони воюють, це вони готові виходити на поле бою проти росіян, щоб нашим військам не довелося воювати. Наразі, Кевіна Маккарті цікавить лише одне, - він хоче стати спікером. Я розумію, це політика. Людьми керує влада і божевілля, але такі заяви абсолютно неправильні, і я не хотів би бути ним і дивитися на себе в дзеркало.

КЛ: Чи можна сказати, що питання допомоги Україні розділило Республіканську партію?

АК: Так, я думаю, що це справедливе твердження. Але треба також згадати нещодавній лист прогресивного кокусу демократів, який оприлюднив якусь дивну заяву, а потім відкликав її. Я радий, що вони відкликали свій лист. Це було дуже невчасно, ані зараз, ані раніше, до прикладу у червні. Зараз дійсно є певний розкол, але загалом республіканці та демократи підтримують допомогу Україні, підтримують нашу роль у світі. Мене більше хвилює те, що трапиться, якщо невелика кількість республіканців захопить владу і фактично візьме під контроль волю всієї партії. Отже, я не надто стурбований, але є моменти, які ми маємо враховувати.

КЛ: Чи вважаєте ви, що в обох партіях відбувається розкол у питанні допомоги Україні? Чи можна це назвати проблемою?

АК: Я, безсумнівно, вважаю, що це питання постає в обох партіях. Давайте будемо чесними, крайні ліві та крайні праві у багатьох випадках мають спільну позицію. Вони можуть мати певні розбіжності та деякі нюанси, але коли справа доходить до політики, вони часто погоджуються. Це крайні погляди, і ми маємо проблему з крайніми поглядами в цій країні, так само як, мабуть, у більшості країн світу. Так, авжеж, є розбіжності. Але на мою думку, тут важливо дивитись на позицію переважної більшості демократів та переважної більшості республіканців, які підтримують допомогу Україні.

КЛ: Ви напряму спілкуєтесь із виборцями Республіканської партії. Як ви вважаєте, допомога Україні відображає позицію республіканських виборців?

АК: Мене хвилює не кількість людей, які виступають проти допомоги сьогодні, а те, що відбудеться у наступні шість місяців. Що відбудеться взимку? Оскільки зима буде суворою і ціни зростуть. Тому для адміністрації Байдена та наших західних союзників важливо наближати перемогу прямо зараз. Володимир Путін сподівається, що зможе виснажити волю Сполучених Штатів і волю Заходу. Давайте не дамо йому такого шансу. Ми маємо перемогти. Зараз Україна наступає. І чим довше ми чекаємо, тим більше ризик, що кількість людей, які виступають проти підтримки України, зростатиме.

КЛ: Чинні законодавці обговорюють ймовірність створення великого пакету допомоги для України, за який вони проголосують зараз, до того як новий склад Конгресу почне роботу. Що вам про це відомо? Про яку суму грошей йдеться? І коли можна очікувати голосування за такий законопроект?

АК: Голосування за цей пакет має відбутись до січня. Я припускаю, що або на початку або в середині грудня. Усе залежить від того, як швидко ми завершимо свою роботу. Я чув цифру близько 60-ти мільярдів. Це, очевидно, покриє велику частину державних витрат, які допомагали Україні із зарплатами для армії, тощо. А також покриє майбутню військову допомогу. І тут варто зауважити, що це не порожній чек, який ми просто підпишемо для України. Ці фінанси будуть відповідними сумами, які будуть виділятися протягом наступного фінансового року. Таким чином, це покриє витрати до вересня. Ми не хочемо просто видавати величезні суми грошей і не відстежувати їх. Ми хочемо переконатися, що є підзвітність. Тож, якщо нам вдасться провести цей пакет у 60 мільярдів доларів, у разі якщо трапиться щось екстремальне, непередбачуване, ці кошти допоможуть пережити принаймні наступний фінансовий рік.

КЛ: Що б ви хотіли, щоб українці знали про республіканську та демократичну позицію в Конгресі по Україні?

АК: Я хочу сказати українцям наступне і, чесно кажучи, світові, і особливо росіянам, які можуть нас дивитись. Голоси, які ви зараз чуєте, це ті, що говорять екстремальні речі. Тому що це піднімає рейтинги. Як би божевільно це не звучало. Але переважна більшість республіканців і демократів підтримують вас. Переважна більшість американців підтримують Україну. Ми розуміємо, якщо Україна зараз програє, Сполучені Штати зрештою будуть вимушені вступити у бій. Ми розуміємо нинішню боротьбу, яка ведеться. Ми з вами.

КЛ: Якщо говорити про підтримку України серед республіканців і демократів, то в чому, на вашу думку, вона схожа, а в чому відмінність їхніх позицій?

АК: Я не думаю, що існує велика різниця. Ми погоджуємось що Росія погана. На щастя, ми й досі маємо спільну позицію, що не можна просто вбивати цивільних. Ми й досі маємо спільну позицію, що демократія та свобода важливі. Ось чому я працюю на передовій комітету із розслідування подій 6-го січня, 21-го року. Це потрібно для того, щоб сказати: дивіться, у демократій можуть бути погані дні, в української демократії були погані дні. Питання не в тому, «чи буде у вас поганий день?», а в тому, «якими ви повернетесь після цього поганого дня?». Отже, республіканці та демократи не мають великих розбіжностей. Однак, коли справа заходить про радикальні позиції, то знову ж таки, крайні ліві, зокрема Прогресивний кокус демократів, з якоїсь причини має певну симпатію до Росії. Можливо, це пов’язано із старими часами комунізму. Натомість крайні праві також нещодавно відкрили власну симпатію до Росії. У їхньому випадку, це може бути пов’язано із культурним консерватизмом. Але здебільшого, ми усі маємо спільну позицію в цьому питанні.

КЛ: Чи очікуєте ви якихось змін у позиціях по України після проміжних виборів?

АК: Я не бачу серйозних змін після цих виборів. Я думаю, що буде дуже важко виступати проти України, коли кожен день ми отримуємо нові картини жахів, які творять росіяни: згвалтування, грабіж, спалення міст.

КЛ: Якими є ваші власні короткострокові та довгострокові політичні плани?

АК: Приблизно через два місяці я покину Конгрес, і, на щастя, я цьому радий. Тому що я був конгресменом протягом останніх 12-ти років. Я не думаю, що люди повинні бути в Конгресі довше. Нині я керую власною організацією під назвою Country First - "Країна перш за все". Ми вчимо людей, як втілювати демократію. Ми долучаємось до виборів. Але тепер я зосереджуюсь на іншій стороні політичного процесу. Врешті-решт, ми хотіли б частково винести свою роботу на міжнародний рівень, щоб поділитись деякими уроками, які ми засвоїли в Сполучених Штатах у важкий час демократії щодо важливості самоврядування. Я збираюся й надалі брати участь у зовнішньополітичній сфері, подорожувати. У мене є проект, який я поки що не можу оголосити, але я хочу допомогти із розвитком демократій у світі. Тут не йдеться про «давайте всі сядемо і візьмемося за руки». Ми будемо говорити про важливість захисту демократії, сильної армії, сильної національної оборони. Отже, я нікуди не зникаю. Я збираюся трохи відпочити від обраної посади, і, можливо, я колись до цього повернуся.

КЛ: Якою була ваша мотивація, коли ви вирішили не балотуватися на наступний термін?

АК: Приблизно два роки тому я вже думав не балотуватися, тобто іще на попередніх виборах. Знову ж таки, коли ви виконуєте цю роботу протягом більше 10-ти років, це голоси тих самих виборців, це багато однакових битв, і це справді виснажує. Особливо, якщо ти молодий хлопець, створюєш сім’ю, а тебе постійно немає вдома. Отже, це була одна з причин, які призвели до такого рішення. Конституція США вимагає проводити федеральний перепис населення кожні 10 років та перерозподіляти округи відповідно до кількості місцевого населення, і демократи не зробили мені в цьому жодної послуги. (Він має на увазі, що після проведення перепису населення, у США наново окреслюються кордони виборчих округів, що, на його думку, збільшило кількість демократичних виборців в окрузі, від якого він балотується - ред.). Я також чітко розумів, якби я балотувався знову, це було би лише заради збереження посади. Зараз час, щоб моя любов до цієї країни, поширилась за межі Палати представників. Отже, це моя мотивація.

КЛ: Чи ви зараз стежите за новинами на своєму виборчому окрузі?

АК: Так, трохи. Я стежу за всім, що там відбувається. Мій округ в штаті Іллінойс залишається міцним республіканським округом, принаймні деякі його частини, тому що вони його перерозподілили. Побачимо, чим це закінчиться. Я думаю, що це буде вдалий рік для республіканців. Я маю змішані почуття щодо цього факту, будучи республіканцем. Моє давнє переконання полягає в тому, що гарний виборчий рік для республіканців - це чудово. Але я також хвилююся, бо мені здається, що республіканці зараз рухаються в дуже поганому напрямку. Тому, я продовжу боротися з цим відхиленням курсу, але вже із ззовні.

Всі новини дня

Блінкен: визнання Росії державою, що спонсорує тероризм, може потягти за собою небажані наслідки. Відео

Визнання Росії державою-спонсоркою тероризму може стати вагомим важелем у стримуванні інших держав, таких як Китай, надавати допомогу Москві для продовження її війни проти України. Таку думку висловив сенатор-республіканець Ліндсі Грем,

Гельсінська комісія США відзначила сміливих українських жінок

Дар’я Каленюк - виконавча директорка громадської організації Центр протидії корупції, членкиня Ради громадського контролю при Національному антикорупційному бюро України

Гельсінська комісія 22 березня відзначила українку Дар’ю Каленюк, виконавчу директорку та членкиню правління Центру протидії корупції, як одну зі сміливих жінок, що невтомно виступають за перемогу України. Відзначення відбулось в рамках місяця жіночої історії у США, про це йдеться на сторінці Гельсінської комісії у Твіттер.

“Дар'я Каленюк перебуває на передовій зусиль, спрямованих на боротьбу з корупцією в Україні. Її відданість захисту верховенства права не похитнулася навіть у розпал повномасштабного вторгнення Росії. Скоріше, вона її подвоїла, та додала до свого портфоліо підтримку перемоги України”, - зазначили в Гельсінській комісії.

Протягом Місяця жіночої історії Гельсінська комісія відзначила також інших українок. Зокрема, 21 березня в комісії наголосили на хоробрості медика-волонтерки Юлії “Тайри” Паєвської, яка разом зі своєю командою "Ангели Тайри" врятувала сотні життів.

“Юлія Паєвська була захоплена в полон російськими військами, зазнавала тортур і побоїв протягом 3 місяців. Вона таємно перевезла відеодокази російських воєнних злочинів у Маріуполі та продовжує виступати на захист своєї країни, особливо потреб медиків”, - йдеться в повідомленні комісії.

Також у березні Гельсінська комісія відзначила доброволицю Ірину “Джоконду”, "маму двох дітей, яка взяла до рук зброю, щоб захистити свою країну під час нападу Росії", і бойову медикиню Анну Олсен, яка служила в останні дні блокади Маріуполя, потрапила в полон і була звільнена під час обміну.

"Олсен провела 6 місяців в ув'язненні як військовополонена, зазнаючи жорстоких фізичних і психологічних тортур, а її донька залишалася в окупованому Херсоні. Вона була звільнена в жовтні 2022 року і продовжує виступати за звільнення в'язнів і притягнення Росії до відповідальності", - зазначили в комісії.

Місяць жіночої історії – щорічна міжнародна акція, що має на меті наголосити на внеску жінок у світову історію та розвиток сучасного суспільства. Офіційно відзначається у березні у США, Великій Британії та Австралії, у зв'язку з Міжнародним днем прав жінок 8 березня.

Дивіться також:

Українці вразили інструкторів, які навчали їх на Patriot. Відео

Українці вразили інструкторів, які навчали їх на Patriot. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:27 0:00

65 українських військовиків, які від січня проходять навчання на системі ППО Patriot в США, завершують програму вже найближчими днями. Чому американці вчаться від українців та з якими головними викликами зіткнулися українські військовики?

Путін не має "плану відходу", й це ускладнює перемовини - дискусія в університеті Джорджтаун

Акція на підтримку України біля посольства Росії у Вашингтоні, 24 лютого 2023. AP Photo/Jose Luis Magana

Президент Росії Володимир Путін не має "запасного варіанту" у питанні війни в Україні, що може ускладнити потенційні мирні переговори. Таку думку висловила Маргарет Петерлін, представниця Інституту національної безпеки США під час дискусії "Україна через міжнародний об'єктив" у Джорджтаунському університеті.

За словами Петерлін, Путін не має варіанту "я поїду в Сочі [на схилі віку - ред.], і це буде фантастично, і я житиму там своїм життям". Натомість він знає, яка доля спіткала інших світових диктаторів, зокрема, лівійського лідера Муаммара Каддафі, що був убитий повстанцями наприкінці громадянської війни в країні.

"Найбільший виклик для такого диктатора як Путін - це те, що він насправді не має "плану відходу" чи плану щодо закінчення власної влади та повноважень, тож це додає труднощів у переговорах з ним", - сказала Петерлін. Вона порівняла ставлення глави Кремля до України із насильницькими взаєминами у парі: "Це психологічно працює саме так, мов у того хлопця, який не розуміє, що розлучення уже сталося та намагається повернутися – на психологічному рівні чи на рівні міжнародної безпеки".

Це психологічно працює саме так, мов у того хлопця, який не розуміє, що розлучення уже сталося та намагається повернутися.
Маргарет Петерлін, представниця Інституту національної безпеки США

При цьому колишня високопосадовиця висловила підтримку скептичній позиції Джеймса Джефрі, колишнього посла США в Іраку, Туреччині та Албанії, який частково розкритикував рішення Міжнародного кримінального суду про ордер на арешт президента Росії Володимира Путіна.

Під час дискусії загалом звучали міркування про сценарії перемовин із російським президентом, навіть твердження про те, що не всі території, захоплені Росією, можуть чи повинні бути звільнені, щоб дати йому ілюзію здобутків.

"Війна в Україні закінчиться "як усі війни" - припиненням вогню. Але небезпека триватиме", - сказала під час дискусії Пола Дойл, колишня керівниця спецоперацій ЦРУ, експертка Інституту національної безпеки університету Джорджа Мейсона. "Перемир'я буде порушено, порушено, і знову порушено. Тому що Росія не є надійним партнером", - сказала Дойл.

А старша викладачка Школи урядування й громадської служби імені Буша (The Bush School of Government & Public Service) Катерина Шинкарук пояснила, що "важливо мати таку розмову" про можливі сценарії завершення війни, "але слід розуміти, що існують серйозні контраргументи, не всі вони були представлені під час дискусії".

За її словами, попри висловлені на конференції в Джорджтауні позиції, загалом у Вашингтоні "є багато інших думок – і про повернення всіх територій Україною, і про позбавлення Путіна влади в Росії, що відповідає стратегічним інтересам і США, і України".

США запропонували Словаччині 12 нових гелікоптерів "зі знижкою" за МіГи для України

Словаччина, у разі прийняття пропозиції від США, заплатить 340 мільйонів доларів за гелікоптери AH-1Z Viper у рамках угоди на суму близько 1 мільярд доларів. Фото: Cpl. Harley Robinson/U.S. Marine Corps via AP

США запропонували Словаччині 12 нових військових гелікоптерів Bell AH-1Z Viper зі знижкою у дві третини вартості як компенсацію за винищувачі МіГ-29, передані країною військовим України. Крім того, Словаччина вже отримала перший танк Leopard 2A4 від Німеччини на заміну переданих Україні бойових машин піхоти.

Як повідомляють інформаційні агентства AP та Reuters, уряд Словаччини ще повинен розглянути цю пропозицію. За її умовами, Словаччина заплатить 340 мільйонів доларів за бойові гелікоптери вертольоти Bell AH-1Z в рамках угоди на суму близько 1 мільярд доларів, яка також включає 500 ракет AGM-114 Hellfire II. Крім того, у рамках угоди передбачені навчання.

Очікується, що США за програмою зовнішнього військового фінансування оплатять 660 мільйонів доларів, а Європейський Союз також надішле Словаччині 200 мільйонів євро (близько 213 мільйонів доларів) додаткової компенсації, - поінформував міністр оборони Словаччини Ярослав Над на своїй сторінці у Фейсбуці.

Ярослав Над також заявив, що Збройні Сили його країни наразі не мають бойових гелікоптерів і що угода «суттєво підвищить обороноздатність Словаччини».

Він також написав у Фейсбуці, що наразі тривають випробування бойового танка Leopard 2A4, наданого Словаччині Німеччиною. “Закінчення випробувань заплановано на 31 березня 2023 року. Поки що випробування не виявили жодних недоліків”, - пише Над. Загалом цього року Словаччині передали 15 танків Leopard 2A4, - розповів посадовець.

Як повідомляв Голос Америки, 17 березня Словаччина - другою з країн НАТО після Польщі - оголосила, що надасть Україні 13 літаків Міг-29 радянських часів, ставши другою країною-членом НАТО, яка прислухалася до прохань українського уряду надати військові літаки для захисту від вторгнення Росії.

Видання ABC News інформує, що Словаччина зупинила експлуатацію своїх МіГів влітку через брак запасних частин і досвіду їх обслуговування. Раніше країна також підписала угоду про купівлю 14 американських винищувачів F-16, але постачання було відкладено на два роки. Перший літак надійде в країну на початку 2024 року.

“Наші серця з Україною. Наші літаки для України. Словаччина пожертвує Україні 13 реактивних літаків МіГ-29 (та систему ППО SA-6). Договір підписаний”, - написав у своєму Твіттері словацький міністр оборони Ярослав Над.

Раніше Білий дім повідомляв, що США поважають рішення Польщі та Словаччини надати Україні винищувачі Міг-29. " Це суверенні рішення будь-якої країни і ми поважаємо ці суверенні рішення", - заявив координатор Ради національної безпеки США зі стратегічних комунікацій Джон Кірбі.

Більше

XS
SM
MD
LG