Спеціальні потреби

Актуально

Кінзінгер: "Крайні ліві та праві мають спільну симпатію до РФ". Ексклюзивне інтерв'ю.

Адам Кінзінгер, конгресмен-республіканець від штату Іллінойс виступає під час засідання спеціального комітету із розслідування подій 6-го січня, 2021го року.

Після того, як 8 листопада у США пройдуть вибори, попередній склад Конгресу працюватиме ще майже два місяці - відповідно до Конституції, перше засідання нового Конгресу починається опівдні, 3-го січня. Це дає можливість діючому складу Конгресу розглянути та закрити певні питанння, у тому числі й ті, що стосуються допомоги Україні, вже після того, як стануть відомі переможці виборів.

Зокрема це дасть можливість погодити в Сенаті та в Палаті представників фінальну версію оборонного бюджету на 2023-й рік. Нині законопроект нараховує понад 900 правок, серед яких є додаткова допомога для України, зокрема, тренування українських авіаторів на сучасних американських винищувачах F-15, F-16. Також він містить вимогу до уряду підготувати звіт про торгівлю людьми внаслідок російського вторгнення в Україну, можливе надання Україні ЗРК «Патріот», передачу конфіскованих російських активів на допомогу Україні, розробка спільної програми між США та Україною для дослідження травм, отриманих в результаті військових дій, та надання необхідної допомоги, тощо.

Також, в інтерв’ю "Голосу Америки" законодавці, як від Республіканської, так й від Демократичної партій, підтвердили, що наразі тривають обговорення додаткового пакету допомоги для України у розмірі від 50-ти до 60-ти мільярдів доларів. Відповідний законопроект планують погодити до початку роботи нового складу Конгресу. Це гарантуватиме безперервну допомогу Україні протягом наступного року, стверджуть законодавці.

"Голос Америки" поспілкувався із конгресменом-республіканцем Адамом Кінзінгером про майбутнє двопартійної підтримки України після проміжних виборів у Конгрес, а також - про законодавчі ініціативи для української оборони, які можуть бути проголосовані у найближчі два місці. Кінзінгер є одним із авторів законопроекту про тренування українських авіаторів на американських винищувачах. Американському політику нині 44-ри роки, він був обраним конгресменом від Республіканської партії в штаті Іллінойс, де представляв свій округ протягом останніх 12-ти років. Цьогоріч він вирішив не балотуватися на наступний термін.

Катерина Лісунова, журналістка Голосу Америки: Відповідно до заяв лідера меншості в Палаті представників Кевіна МакКарті, якщо республіканці отримають більшість у Палаті представників, вони, ймовірно, виступатимуть проти додаткової допомоги Україні. Про яку саме допомогу йдеться - фінансову, економічну, гуманітарну чи військову?

Адам Кінзінгер, конгресмен-республіканець від 16-го виборчого округу штату Іллінойс: Я не знаю, про що говорить Кевін Маккарті. Коли він сказав, що ми не будемо підписувати чистий банківський чек, я розсердився більше, ніж якби він сказав, що збирається припинити всю допомогу. Він каже, що ми просто підписуємо порожній чек для України, коли насправді, це вони воюють, це вони готові виходити на поле бою проти росіян, щоб нашим військам не довелося воювати. Наразі, Кевіна Маккарті цікавить лише одне, - він хоче стати спікером. Я розумію, це політика. Людьми керує влада і божевілля, але такі заяви абсолютно неправильні, і я не хотів би бути ним і дивитися на себе в дзеркало.

КЛ: Чи можна сказати, що питання допомоги Україні розділило Республіканську партію?

АК: Так, я думаю, що це справедливе твердження. Але треба також згадати нещодавній лист прогресивного кокусу демократів, який оприлюднив якусь дивну заяву, а потім відкликав її. Я радий, що вони відкликали свій лист. Це було дуже невчасно, ані зараз, ані раніше, до прикладу у червні. Зараз дійсно є певний розкол, але загалом республіканці та демократи підтримують допомогу Україні, підтримують нашу роль у світі. Мене більше хвилює те, що трапиться, якщо невелика кількість республіканців захопить владу і фактично візьме під контроль волю всієї партії. Отже, я не надто стурбований, але є моменти, які ми маємо враховувати.

КЛ: Чи вважаєте ви, що в обох партіях відбувається розкол у питанні допомоги Україні? Чи можна це назвати проблемою?

АК: Я, безсумнівно, вважаю, що це питання постає в обох партіях. Давайте будемо чесними, крайні ліві та крайні праві у багатьох випадках мають спільну позицію. Вони можуть мати певні розбіжності та деякі нюанси, але коли справа доходить до політики, вони часто погоджуються. Це крайні погляди, і ми маємо проблему з крайніми поглядами в цій країні, так само як, мабуть, у більшості країн світу. Так, авжеж, є розбіжності. Але на мою думку, тут важливо дивитись на позицію переважної більшості демократів та переважної більшості республіканців, які підтримують допомогу Україні.

КЛ: Ви напряму спілкуєтесь із виборцями Республіканської партії. Як ви вважаєте, допомога Україні відображає позицію республіканських виборців?

АК: Мене хвилює не кількість людей, які виступають проти допомоги сьогодні, а те, що відбудеться у наступні шість місяців. Що відбудеться взимку? Оскільки зима буде суворою і ціни зростуть. Тому для адміністрації Байдена та наших західних союзників важливо наближати перемогу прямо зараз. Володимир Путін сподівається, що зможе виснажити волю Сполучених Штатів і волю Заходу. Давайте не дамо йому такого шансу. Ми маємо перемогти. Зараз Україна наступає. І чим довше ми чекаємо, тим більше ризик, що кількість людей, які виступають проти підтримки України, зростатиме.

КЛ: Чинні законодавці обговорюють ймовірність створення великого пакету допомоги для України, за який вони проголосують зараз, до того як новий склад Конгресу почне роботу. Що вам про це відомо? Про яку суму грошей йдеться? І коли можна очікувати голосування за такий законопроект?

АК: Голосування за цей пакет має відбутись до січня. Я припускаю, що або на початку або в середині грудня. Усе залежить від того, як швидко ми завершимо свою роботу. Я чув цифру близько 60-ти мільярдів. Це, очевидно, покриє велику частину державних витрат, які допомагали Україні із зарплатами для армії, тощо. А також покриє майбутню військову допомогу. І тут варто зауважити, що це не порожній чек, який ми просто підпишемо для України. Ці фінанси будуть відповідними сумами, які будуть виділятися протягом наступного фінансового року. Таким чином, це покриє витрати до вересня. Ми не хочемо просто видавати величезні суми грошей і не відстежувати їх. Ми хочемо переконатися, що є підзвітність. Тож, якщо нам вдасться провести цей пакет у 60 мільярдів доларів, у разі якщо трапиться щось екстремальне, непередбачуване, ці кошти допоможуть пережити принаймні наступний фінансовий рік.

КЛ: Що б ви хотіли, щоб українці знали про республіканську та демократичну позицію в Конгресі по Україні?

АК: Я хочу сказати українцям наступне і, чесно кажучи, світові, і особливо росіянам, які можуть нас дивитись. Голоси, які ви зараз чуєте, це ті, що говорять екстремальні речі. Тому що це піднімає рейтинги. Як би божевільно це не звучало. Але переважна більшість республіканців і демократів підтримують вас. Переважна більшість американців підтримують Україну. Ми розуміємо, якщо Україна зараз програє, Сполучені Штати зрештою будуть вимушені вступити у бій. Ми розуміємо нинішню боротьбу, яка ведеться. Ми з вами.

КЛ: Якщо говорити про підтримку України серед республіканців і демократів, то в чому, на вашу думку, вона схожа, а в чому відмінність їхніх позицій?

АК: Я не думаю, що існує велика різниця. Ми погоджуємось що Росія погана. На щастя, ми й досі маємо спільну позицію, що не можна просто вбивати цивільних. Ми й досі маємо спільну позицію, що демократія та свобода важливі. Ось чому я працюю на передовій комітету із розслідування подій 6-го січня, 21-го року. Це потрібно для того, щоб сказати: дивіться, у демократій можуть бути погані дні, в української демократії були погані дні. Питання не в тому, «чи буде у вас поганий день?», а в тому, «якими ви повернетесь після цього поганого дня?». Отже, республіканці та демократи не мають великих розбіжностей. Однак, коли справа заходить про радикальні позиції, то знову ж таки, крайні ліві, зокрема Прогресивний кокус демократів, з якоїсь причини має певну симпатію до Росії. Можливо, це пов’язано із старими часами комунізму. Натомість крайні праві також нещодавно відкрили власну симпатію до Росії. У їхньому випадку, це може бути пов’язано із культурним консерватизмом. Але здебільшого, ми усі маємо спільну позицію в цьому питанні.

КЛ: Чи очікуєте ви якихось змін у позиціях по України після проміжних виборів?

АК: Я не бачу серйозних змін після цих виборів. Я думаю, що буде дуже важко виступати проти України, коли кожен день ми отримуємо нові картини жахів, які творять росіяни: згвалтування, грабіж, спалення міст.

КЛ: Якими є ваші власні короткострокові та довгострокові політичні плани?

АК: Приблизно через два місяці я покину Конгрес, і, на щастя, я цьому радий. Тому що я був конгресменом протягом останніх 12-ти років. Я не думаю, що люди повинні бути в Конгресі довше. Нині я керую власною організацією під назвою Country First - "Країна перш за все". Ми вчимо людей, як втілювати демократію. Ми долучаємось до виборів. Але тепер я зосереджуюсь на іншій стороні політичного процесу. Врешті-решт, ми хотіли б частково винести свою роботу на міжнародний рівень, щоб поділитись деякими уроками, які ми засвоїли в Сполучених Штатах у важкий час демократії щодо важливості самоврядування. Я збираюся й надалі брати участь у зовнішньополітичній сфері, подорожувати. У мене є проект, який я поки що не можу оголосити, але я хочу допомогти із розвитком демократій у світі. Тут не йдеться про «давайте всі сядемо і візьмемося за руки». Ми будемо говорити про важливість захисту демократії, сильної армії, сильної національної оборони. Отже, я нікуди не зникаю. Я збираюся трохи відпочити від обраної посади, і, можливо, я колись до цього повернуся.

КЛ: Якою була ваша мотивація, коли ви вирішили не балотуватися на наступний термін?

АК: Приблизно два роки тому я вже думав не балотуватися, тобто іще на попередніх виборах. Знову ж таки, коли ви виконуєте цю роботу протягом більше 10-ти років, це голоси тих самих виборців, це багато однакових битв, і це справді виснажує. Особливо, якщо ти молодий хлопець, створюєш сім’ю, а тебе постійно немає вдома. Отже, це була одна з причин, які призвели до такого рішення. Конституція США вимагає проводити федеральний перепис населення кожні 10 років та перерозподіляти округи відповідно до кількості місцевого населення, і демократи не зробили мені в цьому жодної послуги. (Він має на увазі, що після проведення перепису населення, у США наново окреслюються кордони виборчих округів, що, на його думку, збільшило кількість демократичних виборців в окрузі, від якого він балотується - ред.). Я також чітко розумів, якби я балотувався знову, це було би лише заради збереження посади. Зараз час, щоб моя любов до цієї країни, поширилась за межі Палати представників. Отже, це моя мотивація.

КЛ: Чи ви зараз стежите за новинами на своєму виборчому окрузі?

АК: Так, трохи. Я стежу за всім, що там відбувається. Мій округ в штаті Іллінойс залишається міцним республіканським округом, принаймні деякі його частини, тому що вони його перерозподілили. Побачимо, чим це закінчиться. Я думаю, що це буде вдалий рік для республіканців. Я маю змішані почуття щодо цього факту, будучи республіканцем. Моє давнє переконання полягає в тому, що гарний виборчий рік для республіканців - це чудово. Але я також хвилююся, бо мені здається, що республіканці зараз рухаються в дуже поганому напрямку. Тому, я продовжу боротися з цим відхиленням курсу, але вже із ззовні.

Всі новини дня

Прогнози для світової економіки на 2023 рік все більш невтішні

Фото: розпродаж іграшок у Walmart  в "Чорну п'ятницю" 25 листопада 2022 року, Делавер, США

Перспективи розвитку світової економіки до 2023 року погіршилися, вказують аналітики, оскільки війна в Україні продовжує ускладнювати торгівлю, особливо в Європі, а ринки чекають на прискорення китайської економіки після місяців карантину через COVID-19.

У Сполучених Штатах ознаки уповільнення ділової активності викликали побоювання щодо рецесії. У всьому світі інфляція зросла, а ділова активність, особливо в єврозоні та Сполученому Королівстві, продовжуває знижуватись.

В аналізі, опублікованому в четвер, Інститут міжнародних фінансів передбачив темп глобального економічного зростання лише на 1,2% у 2023 році, на рівні 2009 року, коли світ лише починав вихід із фінансової кризи.

Організація економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) погоджується з песимістичним прогнозом. У звіті, опублікованому цього тижня, тимчасово виконуючий обов’язки головного економіста організації Альваро Сантос Перейра написав: "Економічні прогнози складні. Наш головний прогноз — не глобальна рецесія, а значне уповільнення зростання світової економіки в 2023 році, а збереження високої, хоча і з меншим ростом, інфляції в багатьох країнах."

Ставки у США

У США інфляція та кроки Федерального резерву з її стримування були основними факторами в більшості прогнозів поточного та майбутнього стану економіки.

США пережили найвищий рівень інфляції за 40 років, а ціни швидко ростуть з середини 2021 року. На початок 2022 року ставки в річному вимірі перевищували 6% і у жовтні досягли максимуму в 6,6%.

Починаючи з березня Федеральний комітет відкритого ринку (FOMC) центрального банку, який встановлює базові відсоткові ставки, декілька разів підвищував базову ставку з 0% до 0,25% до 3,75% і 4% тепер.

Ідея ФРС полягає в тому, щоб змінити стимули для споживачів, зробити заощадження більш привабливими, а ставки на запозичення – менш привабливими, центральний банк хоче зменшити попит і так стримати ріст цін.

Загалом ФРС встановив рівень інфляції в 2% в якості довгострокової мети.

США прагнуть уникнути рецесії

Мета ФРС — взяти інфляцію під контроль, не занурюючи економіку в руйнівну рецесію. І хоча низка економічних ознак вказує на те, що спроби уповільнити попит можуть спрацювати, загроза рецесії все ще існує.

Дані, опубліковані цього тижня, показали, що ділова активність у США сокрочується п’ятий місяць поспіль, оскільки компанії реагують на зниження споживчого попиту. Незважаючи на те, що економіка продовжує створювати нові робочі місця, кількість заявок на допомогу з безробіття зросла останнім часом.

FILE - Signage for a job fair is seen on Fifth Avenue in Manhattan, New York City, Sept. 3, 2021.
FILE - Signage for a job fair is seen on Fifth Avenue in Manhattan, New York City, Sept. 3, 2021.

Цього тижня Федеральна резервна система опублікувала протокол засідання FOMC на початку листопада, де економісти центрального банку висловлюють песимізм щодо стану економіки США в наступному році.

Вони вважають, що “ймовірність того, що економіка ввійде в рецесію протягом наступного року, майже такою ж імовірною, як і основний прогноз”.

Більшість членів комітету з правом голосу вказали, що настав час уповільнити темпи підвищення процентної ставки, припускаючи, що FOMC відмовиться від нещодавнього підвищення на 0,75% на зустрічі в грудні, можливо, підвищить ставку лише на 0,5%.

Глобальна боротьба

Уряди країн прагнуть підтримати своїх громадян у час, коли ціни різко зростають, особливо на продукти першої необхідності, як-от продовольство та паливо, на які сильно вплинула війна в Україні.

У доповіді цього тижня Міжнародний валютний фонд вказав на складний баланс для урядів: «Оскільки багато людей переживають складнощі, уряди повинні продовжувати надавати першочергову допомогу найбільш уразливим верствам населення, щоб впоратися із ростом цін на їжу та енергію, але уряди також повинні уникати збільшення сукупного попиту, який ризикує підвищити інфляцію. У багатьох розвинутих економіках і країнах, що розвиваються, фіскальні обмеження можуть знизити інфляцію, одночасно зменшуючи борг".

За даними Інституту міжнародних фінансів (IIF), хоча глобальне зростання буде низьким, але позитивним у 2023 році, окремі сфери зазнають спаду. Головним серед них є Європа, де IIF прогнозує падіння сукупного ВВП на 2,0%.

Оптимістичні оцінки для деяких регіонів

У 2023 році у світовій економіці є “яскраві плями” в таких регіонах, як Латинська Америка та Китай.

Для багатьох країн Латинської Америки, де експорт сировини, зокрема деревини, руди та інших важливих економічних ресурсів є рушієм, світова інфляція виявилася корисною, оскільки ціни на ці товари зросли. У звіті IIF прогнозується зростання ВВП на 1,2% у всьому регіоні, незважаючи на економічне скорочення більшості світу.

Китай постраждав економічно внаслідок стратегії президента Сі Цзіньпіна «нульовий COVID», яка призвела до масового блокування цілих міст і регіонів і порушень економічної діяльності. IFF та інші організації очікують значного послаблення політики Китаю в наступному році, що призведе до економічного зростання на цілих 2,0%.

Великобританія

За винятком Росії, яка переживає нищівні санкції, пов’язані з її вторгненням в Україну, Сполучене Королівство стикається з найпохмурішими перспективами наступного року з усіх найбільших економік світу.

Оскільки інфляція значно випереджає інфляцію в інших країнах, очікується, що зростання цін у річному вимірі досягне 10% до кінця року, перш ніж сповільнитися у 2023 році.

Серед країн G-7 Сполучене Королівство є єдиною країною, де економічне виробництво не повернулося до рівня до пандемії, і, за прогнозами, воно буде скорочуватися й надалі. ОЕСР прогнозує, що розмір британської економіки зменшиться на 0,3% у 2023 році та зросте лише на 0,2% у 2024 році.

Українці під обстрілами покидають Херсон, уряд евакуює лікарні – ЗМІ

Українці масово виїжджають з Херсона, рятуючись від постійних обстрілів російської артилерії.

Сотні українців покидають нещодавно звільнений Херсон, рятуючись від російських обстрілів, пишуть кореспонденти західних видань.

Крім потягів української залізниці, яка відновила маршрути до Херсона після окупації міста, і вивезла близько сотні дітей, літніх та хворих, українці масово виїжджають з міста вантажівками, мікроавтобусами та легковими автомобілями. Як пише кореспондент агентства Associated Press (AP), колони машин розтягнулися на кілометри, вийшовши за околиці міста, яке було лише на початку листопада звільнено з-під російської окупації, що тривала понад вісім місяців.

«Сумно, що ми залишаємо свій дім. Зараз ми вільні, але мусимо виїхати, тому що йде обстріл, є загиблі серед населення», – наводить слова місцевого жителя Євгена Янкова кореспондент AP.

Місто, яке російські війська залишили на початку листопада, вони тепер обстрілюють з артилерійських гармат з лівого берега Дніпра, вражаючи цивільні будинки, лікарні та об’єкти інфраструктури.

У результаті п’ятничних обстрілів було вбито 15 людей і 35 поранено, цитує телеканал CNN Кирила Тимошенка, одного з керівників адміністрації президента України. Також, за його словами, було відключено електропостачання, яке вдалося відновити лише у суботу.

Щоденник New York Times повідомляє, що після того, як російські війська у четвер і п'ятницю обстріляли місто та околиці 49 разів, було ухвалено рішення про евакуацію херсонських лікарень. Про це у розмові з NYT повідомив голова Херсонської обласної військової адміністрації Ярослав Янушевич. Пацієнтів дитячої лікарні перевезли до Миколаєва, а 100 пацієнтів обласного психіатричного закладу переправили до Одеси.

У п’ятницю «Голос Америки» повідомив, що ЄС готує передачу в Україну сотні генераторів та трансформаторів з країн ЄС та з резервів Комісії, які будуть спрямовані передусім на Херсонщину.

Європейська комісія готує для передачі Україні 200 середньогабаритних трансформаторів і великий автотрансформатор із Литви, один трансформатор середнього розміру із Латвії. Також ЄС надасть Україні з резервів Євосоюзу в Румунії 40 потужних генераторів, кожен яких може забезпечити безперебійним живленням середню лікарню.

Також міністерка закордонних справ Франції повідомила, що скоро до України прибудуть 100 генераторів з її країни. Американське агентство міжнародної допомоги USAID відправило в Україну понад 1000 генераторів і працює над новими поставками.

Україна, що пережила Голодомор, дбає про те, щоб люди не помирали з голоду у світі, вказують учасники форуму в Києві

«Колись нас хотіли знищити голодом, тепер – темрявою і холодом» – президент Зеленський.

Лідери демократичних країн та офіційні особи ЄС та США, які долучилися до вшанування жертв Голодомору 1932-33 років Україні, заявили про свою солідарність з Україною на тлі триваючої російської агресії та зростаючої інтенсивності російських обстрілів українських жилих будинків, лікарень та об’єктів інфраструктури.

Президент України Володимир Зеленський звинуватив Москву у використанні проти неї тієї ж тактики «геноциду», яку сталінський СРСР застосовував в 1930-х роках.

«Колись нас хотіли знищити голодом, тепер – темрявою і холодом», – написав президент Володимир Зеленський у своєму Telegram-каналі, – Нас неможливо зламати».

Іноземні лідери у своїх заявах висловлювали солідарність з українцями і також порівнювали події 90-літньої давності з намаганням Росії знищити українську ідентичність сьогодні.

Президентка Європейського парламенту Роберта Мецола написала, що і «через 90 років після Голодомору українці знову борються за збереження свого життя, своєї ідентичності та свободи».

«Так само, як ми є з Україною, борючись за наші цінності сьогодні, ми пам’ятаємо всіх тих, кого радянський режим залишив помирати з голоду», – написала очільниця Європарламенту у Twitter.

Нова очільниця уряду Італії Джорджия Мелоні заявила, що Росія продовжує завдавати страждань українцям, спрямовуючи свої атаки проти найвразливіших – «людей похилого віку та дітей».

«У день 90-х роковин Голодомору, голодної смерті мільйонів українців сталінським радянським режимом, наші думки повертаються до мільйонів українців, переважно людей похилого віку та дітей, позбавлених електрики, воду та опалення посеред зими від російських бомбардувань, які навмисно атакують цивільну інфраструктуру», – мовиться у заяві, яку оприлюднив заяву в суботу офіс Мелоні.

Державний секретар Ентоні Блінкен зазначив, що «90 років тому мільйони українців загинули від голоду під час Голодомору, навмисно спричиненого радянською політикою».

«Зараз Кремль веде жорстоку війну, щоб підкорити український народ, але не переможе. Ми будемо з Україною. Слава Україні!» – пише Ентоні Блінкена у своєму Twitter-акаунті та додає до нього нову заяву Білого дому, другу, присвячену річниці Голодомору цього року.

«Згадуючи біль і жертви Голодомору, Сполучені Штати також підтверджують нашу відданість народу України сьогодні та нашу непохитну підтримку суверенітету та територіальної цілісності України», – мовиться у заяві Білого дому.

У листопаді 1932 року радянський лідер Сталін надіслав озброєні загони, щоб конфіскувати в українських селян все зерно, включно з насінням, необхідним для посіву наступного врожаю.

Мільйони українських селян померли від голоду 1 1932-33-му роках від того, що історик Єльського університету Тімоті Снайдер називає «очевидно навмисним масовим вбивством». Історик Гарвардського університету Сергій Плохій вважає, що спираючись на статистичні дані, можна говорити, що рамки Голодомору потрібно розширити на 1934-й рік, бо люди в Україні продовжували тоді масово помирати з голоду.

«Історія має значення. Якщо люди закривають очі на минулі звірства, немає меж для вчинення нових у майбутньому», – написала у Twitter прем’єр-міністерка Естонії Кая Каллас, чия країна першою у світі визнала Голодомор геноцидом ще у 1993 році.

«90 років Голодомору-геноциду. Радянська Росія заморила голодом мільйони українців. Сьогодні Росія веде геноцидну війну проти України», – додала очільниця естонського уряду.

Україна посилає 60 суден зерна для найбідніших країн у світі

Міністерство закордонних справи України звинуватило Москву у відродженні тактики 1930-х років – використанню голоду як зброї, та намаганнях зірвати зернову угоду, що дозволяла вивезти тонни українського зера та інших продуктів харчування до найбідніших країн світу.

«Підриваючи роботу Чорноморської зернової угоди, Кремль використовує продовольство як зброю для реалізації своєї агресивної політичної програми. Низка країн і регіонів опинилися на межі голоду через війну Росії проти України. Агресія Росії проти України свідчить про те, що непокаране зло та невизнані історичні помилки повертаються в наш час у ще гірших масштабах», – мовиться у заяві МЗС України.

У день вшанування жертв Голодомору у Києві відбувся також саміт харчової безпеки, на якому президент Зеленський оголосив ініціативу Києва Graine from Ukraine, «Зерно з України», в рамках якої Україна залучила близько 150 мільйонів доларів від ЄС та понад 20 країн для експорту зерна до таких країн, як Ефіопія, Судан, Південний Судан, Сомалі та Ємен.

«Ми плануємо відправити щонайменше 60 суден з українських портів до країн, які найбільше стикаються з загрозою голоду та посухи», - сказав Зеленський під час саміту, для участі в якому до Києва прибули прем’єр-міністри Бельгії, Польщі та Литви та президентка Угорщини. З промовами, які транслювали на відео, виступили президенти Німеччини та Франції та голова Єврокомісії та НАТО.

Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив, що Москва вдалася до перевіреної тактики, але світ цього разу відреагував на її дії.

"Зараз світ зіткнувся з черговим штучним голодом. Ми разом працюємо над тим, щоб забезпечити повні поставки з України в країни Африки та Азії», – сказав Моравецький в суботу під час візиту до Києва.

Як московські пропагандисти змінюють тактику? Відео

Як московські пропагандисти змінюють тактику? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:45 0:00

Як московські пропагандисти змінюють тактику: інтерв’ю з керівником організації StopFake та директором Могилянської школи журналістики Євгеном Федченком.

Перспективи схвалення додаткового фінансування для України - конгресмен-демократ Раджа Крішнамурті. Відео

Вже наступного тижня Конгрес повертається до роботи після Дня Подяки, і матиме місяць, аби дати раду незавершеним законодавчим ініціативам до Різдвяних свят.

Більше

Відео - найголовніше

Як московські пропагандисти змінюють тактику? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:45 0:00
XS
SM
MD
LG