Спеціальні потреби

Актуально

Світ поволі прокидається, починає розуміти небезпеку російського війська - інтерв'ю з братами Кличко 

Брати Кличко на Всесвітньому економічному форумі у Давосі, 2022 р.

18-го червня мер Києва Віталій Кличко пообіцяв залишити Протасів Яр зеленою зоною в пам'ять про громадського активіста та військового ЗСУ Романа Ратушного. Хлопець загинув 9-го червня у віці 24-х років в бою під містом Ізюм, в російсько-українській війні.

Також мер української столиці зазначив, що київська влада підтримує перейменування однієї з вулиць міста на честь Романа Ратушного. Йдеться про вулицю Волгоградську, що в Солом'янському районі. За словами очільника української столиці, нині в Києві ведуться великі роботи із реконструкції зруйнованих російськими військовими будинків.

Ця брехня російської пропаганди про так звану «спецоперацію» проти військових у нашому рідному місті зруйнувала понад 220 багатоповерхових будинків, де жили мирні люди. Все сказане російською пропагандою - це брехня. Ми зараз робимо реконструкцію, і наш головний пріоритет – це завершити до настання холодів. Тому що людям потрібно повертатися у свої домівки.
Віталій Кличко, мер Києва та колишній професійний боксер

Про те, яка нині безпекова, економічна та інфраструктурна ситуація в столиці, у міського голови Віталія Кличка та його брата Володимира розпитала Мирослава Ґонґадзе, голова бюро «Голосу Америки» у Східній Європі.

Мирослава Ґонґадзе, голова бюро «Голосу Америки» у Східній Європі: Віталію, ви нині намагаєтесь відбудувати Київ. Як рухаються справи у цьому напрямку?

Віталій Кличко, український політик, колишній професійний боксер, нинішній мер Києва розмовляє із «Голосом Америки». Червень 2022 року.
Віталій Кличко, український політик, колишній професійний боксер, нинішній мер Києва розмовляє із «Голосом Америки». Червень 2022 року.

Віталій Кличко, мер Києва та колишній професійний боксер: Ми бачимо наслідки цієї війни. Ця брехня російської пропаганди про так звану «спецоперацію» проти військових у нашому рідному місті зруйнувала понад 220 багатоповерхових будинків, де жили мирні люди.

Будівля позаду мене також стала мішенню. Після цього обстрілу загинули чотири людини. Все сказане російською пропагандою - це брехня. Ми зараз робимо реконструкцію, і наш головний пріоритет – це завершити все до настання холодів. Тому що людям потрібно повертатися у свої домівки.

Тому ми зараз вкладаємо великі гроші у реконструкцію цієї будівлі. Загальна конструкція стабільна, і це дає нам можливість якнайшвидше відбудувати сам будинок. Ми зустрічаємося з людьми, які живуть у цьому будинку. Вони хочуть знати, коли зможуть повернутися додому.

І головне питання кожного українця – коли закінчиться ця війна? На жаль, на друге запитання я не маю відповіді. Тільки одна людина в цьому світі - той, хто розпочав цю війну - має відповідь, коли вона припиниться. Цей чоловік сидить у Кремлі, в Москві. І він хворий, він точно нездоровий, тому що розпочати цю безглузду війну в Європі, найбільшу війну після Другої світової, таке рішення не могла ухвалити здорова людина.

МҐ: Ви сказали, що вкладаєте багато грошей у відбудову міста, але економіка в Україні зараз дуже слабка. Західна спільнота стверджує, що намагається допомогти. Чи відчуваєте ви цю допомогу?

ВК: Насамперед я хотів би подякувати усім, хто підтримує Україну, хто підтримує нашу боротьбу за незалежність, за територіальну цілісність, за наші спільні цінності. Бо причиною цієї безглуздої війни є бажання українців бути частиною демократичного світу, європейської родини.

Причиною цієї безглуздої війни є бажання українців бути частиною демократичного світу, європейської родини. Але в Москві наше бажання не прийняли. Вони хочуть відновити Радянську імперію. Ми були в СРСР і не хочемо повертатися. Це причина цієї війни. Це повинні розуміти всі.
Віталій Кличко, мер Києва та колишній професійний боксер

Але в Москві наше бажання не прийняли. Вони хочуть відновити радянську імперію. Ми були в СРСР, і не хочемо повертатися. Це причина цієї війни. Це повинні розуміти всі.

І нам потрібна допомога. Зараз економіка нашої країни повністю зруйнована, інфраструктура зруйнована, багато будівель зруйновано. І саме тому нам потрібна допомога. Нам потрібна підтримка країн, які можуть допомогти прямо зараз. Нам потрібна політична допомога, нам потрібна економічна допомога, нам потрібна оборонна зброя.

Коли нам стане достатньо цієї допомоги? Якщо війну буде зупинено, можна буде казати, що вже достатньо. Але зараз нам потрібна допомога. І це наш перший пріоритет.

По-друге, ми не знаємо, скільки триватиме ця безглузда війна. І тому ми готові до боротьби. У мене є одне звернення до усіх – ми захищаємо не тільки наше місто і свою країну, не тільки наші сім’ї та наших дітей, ми захищаємо кожного з вас на Заході. Бо ми не знаємо, як далеко зайдуть росіяни. А вони підуть так далеко, як ми їм дозволимо.

МҐ: Зараз багато розмов ведеться про мирні переговори, про мирні зусилля. Що для вас означають такі мирні перемовини з Росією? І яким ви бачите кінець цієї війни?

ВК: Я не знаю, про що вони говорять. Про який компроміс можна говорити, які компромісні рішення? Тільки коли останній російський солдат покине Україну, ми могли б говорити про якийсь компроміс. Наразі у нас є лише один вихід – захистити свою країну і вигнати з України кожного агресора. І лише після цього можна говорити про якийсь мир. ​

Брат київського мера, боксер Володимир Кличко 10-го червня цього року був офіційно включений до Міжнародної зали боксерської слави. Втім, він не приєднався до офіційної церемонії, що відбулась в містечку Канастота, штат Нью-Йорк, США. Колишній чемпіон світу в суперважкій вазі опублікував звернення на своїй сторінці у Twitter, в якому зазначив, що через війну, яку розпочала РФ в Україні, він не зміг особисто відвідати захід.

Раніше Володимир Кличко повідомляв, що хоче повернутися в професійний бокс, щоб побити великий рекорд легендарного американця Джорджа Формана, який став чемпіоном світу у віці 45 років. Однак плани Володимира зруйнувало повномасштабне вторгнення РФ в Україну. Українець повернувся до столиці та вступив у місцеву терооборону.

Володимир Кличко, український професійний боксер, колишній чемпіон у важкій вазі (WBA, IBF, WBO, IBO) розмовляє із «Голосом Америки». Київ, Україна. червень 2022 року.
Володимир Кличко, український професійний боксер, колишній чемпіон у важкій вазі (WBA, IBF, WBO, IBO) розмовляє із «Голосом Америки». Київ, Україна. червень 2022 року.

Мирослава Ґонґадзе, голова бюро «Голосу Америки» у Східній Європі: Володимире, ви - тут, в столиці, від початку війни. Чому ви вирішили повернутися до Києва?

Володимир Кличко, український професійний боксер, колишній чемпіон у важкій вазі (WBA, IBF, WBO, IBO): Питання не лише в поверненні в Київ. Питання - у жахливій війні, якої не повинно бути. Це про відчуття обов’язку, я би назвав це так. І я вірю, що усі українці, чоловіки та жінки, відчувають цей поклик.

Ви просто відчуваєте, де ви повинні зараз бути. І усі ми поділяємо зараз одне й те саме відчуття. Це досить очевидно для мене. Ви просто відстоюєте своє право жити та робити вільний вибір. І я думаю, що це значною мірою відображає, мабуть, усіх людей в Україні.

Ми захищаємо наше право жити, щоб обирати, як нам жити. І це те, що ми робимо з 2014 року, з моменту фактичного вторгнення Росії в Україну. Ось скільки триває ця війна. Демократичному світу були потрібні ці вісім років для пробудження. На жаль, це те, з чим ми стикаємося.
Володимир Кличко, український професійний боксер, колишній чемпіон у важкій вазі (WBA, IBF, WB)

МҐ: Ви згадали «відчуття обов’язку». Яким ви бачите свій обов’язок тут?

Володимир Кличко: У нас були різні етапи війни від першого дня. Зараз російські військові не знаходяться на околицях Києва, як це було напочатку, і ми робимо все можливе, щоб їхнє вторгнення в цей регіон не повторилося. Ми робимо усе для того, щоб російські війська не повернулися, а вони точно планують це зробити.

Я починав у складі територіальної оборони, куди я вступив. Також я маю можливість підтримувати різні ініціативи, чи то в гуманітарній галузі, чи у фінансовій та в будь-яких інших сферах, використовуючи свої зв’язки, свою мережу контактів у так званому “вільному світі”. І це дуже важливо для оборони нашої країни.

Я - не політик, у мене за спиною немає політичної посади. Але я виїхав з України 1-го березня у складі української делегації, де я зустрівся з усіма ключовими політиками Німеччини, щоб переконатися, що Німеччина продовжує нас підтримувати.

А ми знаємо, що Німеччина – це економічне серце Європи. Надзвичайно важливо, щоб німці як суспільство та і держава були об’єднані єдиним фронтом проти російської агресії та війни, яка досі триває в Україні.

МҐ: Як ви ставитесь до підтримки України у світі та розуміння міжнародною спільнотою цієї війни? Чи розуміють вони, що відбувається в Україні?

Володимир Кличко: Я бачу це як еволюцію. Навіть у війни є еволюція. Нічого не може статися за один день, на усе потрібен час. На щастя і водночас, на жаль.

На наше щастя, ця війна не завершилась за три дні. Російські військові за три дні не захопили нашу столицю та всю Україну. І хоч нам потрібна підтримка просто зараз, я розумію, що потрібен час, щоб міжнародна спільнота прокинулась, щоб зрозуміла, що ця війна – це лише початок.

Якщо ми не зупинимо російських військових тут, це буде лише початок. Вони постукають у двері до інших народів, одразу після захоплення та підкорення України. У разі, якщо це станеться. І це має бути очевидним.

Поволі світ прокидається. Поступово люди починають розуміти. Уряди починають розуміти небезпеку, яка загрожує їхньому вільному світу, який поки що функціонує. На жаль, для цього потрібен час, але я, безумовно, бачу еволюцію цього процесу.

МҐ: Яким ви бачите кінець цієї війни і як довго вона триватиме?

Володимир Кличко: Важливо, щоб російські військові, а в даному випадку це армія Путіна (адже він - командир, який розпочав цю війну), важливо, щоб російські військові залишили територію України. Без винятків. Це і є наша мета, це і є наша ідея, це те, за що ми боремося. Ми захищаємо наше право жити, щоб обирати, як нам жити. І це те, що ми робимо з 2014 року, з моменту фактичного вторгнення Росії в Україну. Ось скільки триває ця війна.

Демократичному світу були потрібні ці вісім років для пробудження. На жаль, це те, з чим ми стикаємося. Нам зараз потрібно звільнити наші землі. І саме за це ми боремося.

МҐ: Конкретно президент Макрон та інші європейські лідери говорять про мирне рішення. Як ви бачите можливість так званої мирної угоди?

Володимир Кличко: Я вважаю, що ці питання мають бути адресовані російській стороні. Ми - не ті, хто це розпочав цю війну, і не варто це адресувати ці питання нам. Це наш дім. І наш дім має бути вільним від загарбників.

Дивіться також: В Маямі пройшла акція викупу зброї у власників, щоб передати її до України.

В Маямі пройшла акція викупу зброї у власників, щоб передати її до України
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:24 0:00

Всі новини дня

Українську стрічку «Погані Дороги» показали в Голівуді. Відео

Українську стрічку «Погані Дороги» показали в Голівуді. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:18 0:00

У Голівуді презентували стрічку “Погані Дороги”, щоб показати історію українсько-російської війни. А також, щоб зібрати кошти для постраждалиx від агресії Росії. На показ приїхала і режисерка стрічки Наталія Ворожбит.

“Не ходіть до школи, школи більше немає”, – історія школи № 66 міста Маріуполя та її директора. Відео

Школа №66 була гордістю Маріуполя – після капітального ремонту вона пропрацювала лише 4 роки та готувалася до чергового випускного. Але все скінчилося 23 лютого.

Дослідники Amnesty International з’ясували деталі бомбардування Драмтеатру в Маріуполі. Інтерв’ю

Дослідники Amnesty International з’ясували деталі бомбардування Драматичного театру в Маріуполі. Міжнародна правозахисна організація опублікувала чергову доповідь, присвячену воєнним злочинам російської армії в Україні.

Підсумки саміту НАТО, анонс нових поставок військової допомоги Україні – подробиці. Відео

В Мадриді завершився саміт НАТО, який багато хто вже назвав історичним. В останній день зустрічей, лідери США та Великобританії анонсували надання Україні нових поставок військової допомоги.

В ООН закликають допустити гуманітарну допомогу в Херсон, Маріуполь та інші непідконтрольні Києву території  

Мешканка на зруйнованій вулиці Маріуполя 27 травня 2022 року. АР/ Олексій Олекандров.  

Координаторка ООН з гуманітарних питань в Україні Оснат Лубрані висловила стурбованість тим, що працівники ООН та їхні партнери в Україні не можуть повноцінно виконувати свою гуманітарну роботу через брак безпеки та перешкоди.

Зокрема, доступ працівників міжнародних гуманітарних місій обмежений або неможливий до Херсона, Маріуполя та інших територій, що неповністю підконтрольні українському уряду.

У четвер, 30 червня, вона закликала “рішуче та терміново” забезпечити безпечний та безперешкодний доступ гуманітарних працівників до всіх регіонів України, міст, сіл та селищ, де люди потребують допомоги.

Вона також наголосила на необхідності дозволити цивільним особам залишити територію воєнних дій, якщо люди цього захочуть.

“Попри величезні труднощі, ми разом із нашими партнерами від початку російського вторгнення, від 24 лютого, надали життєво необхідну допомогу майже дев’яти мільйонам жінок, дітей та чоловіків у кожному регіоні України. Це на додаток до неймовірної роботи тисяч і тисяч волонтерів по всій країні, які підтримують власний народ”, - заявила координаторка ООН з гуманітарних питань в Україні.

За її словами, в районах, де активізуються бойові дії, зростають гуманітарні потреби мешканців.

Напередодні, 29 червня, Моніторингова місія з прав людини в Україні оприлюднила новий звіт щодо порушень в Україні. У ньому задокументовані випадки вбивств, тортур, зникнення людей, а також інші злочини проти цивільного населення за перші три місяці війни. Місія також змогла перевірити і підтвердити 23 випадки сексуального насильства в час війни.

Байден: «Ми будемо разом з Україною стільки, скільки потрібно». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:54 0:00

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG