Спеціальні потреби

Актуально

В Конгресі США розробляють санкції проти Туреччини

Сенатор Ліндсі Ґрем

Представники обох провідних партій США співпрацюють в Конгресі над законопроектом, який би запровадив санкції проти Туреччини, через військову операцію, яку ця країна розгорнула в Сирії.

Конгрес працюватиме над законопроектом вже цього тижня, після повернення з тижня роботи в регіонах, говорять оглядачі, вказуючи на те, що рішення Трампа вивести війська з Сирії і таким чином, уможливити напад Туреччини на американських союзників, курдів, викликало негативну реакцію серед законодавців – однопартійців Трампа а також в опозиції.

Сенатор-республіканець Ліндсі Ґрем заявив, що співпрацюватиме зі спікером Палати представників Конгресу США Ненсі Пелосі над прийняттям санкцій проти Туреччини.

"Вона (Пелосі – ГА) також переконана, що ми маємо виявити підтримку нашим союзникам-курдам і її непокоїть поновлення ІДІЛ", - написав, серед іншого, сенатор Ліндсі Ґрем у Twitter. Раніше Ґрем назвав напад Туреччини на Сирію "етнічною чисткою".

"Буду працбвати з партіями та обома палатами над розробкою санкцій і швидкого їх втілення. Вдячний президентові Трампу за готовність працювати з Конгресом. Спікер зауважив, що час є важливим", - додав сенатор.

У неділю президент Трамп повідомив, що паралельно працює з конгресменами щодо запровадження санкцій проти Туреччини.

"Працюю з Ліндсі Ґремом та багатьма членами конгресу, у тому числі демократами щодо введення санкції проти Туреччини. Мінфін США готовий діяти, можливо, буде потрібен додатковий закон. У цьому питанні великий консенсус. Туреччина просить, щоб цього не робили. Слідкуйте за подіями", - написав президент у своєму Твіттері.

В суботу Міністерство оборони Туреччини заявило, що турецькі війська захопили Рас Аль-Айн в рамках військової операції. Рас Аль-Айн - стратегічно важливе місто в Сирії поблизу турецького кордону.

В неділю курди оголосили про угоду з сирійським президентом Башаром Ассадом, яка дозволяє сирійським військам зайняти зону, контрольовану курдами. Від цієї угоди виграють сили, що підтримують режим Ассада – Росія та Іран, зауважують оглядачі.

В п‘ятницю американських військові потрапили під обстріл з турецьких позицій в районі Кобані, повідомили в Пентагоні. «Вибух стався за декілька сотень метрів від місця поблизу Зони передбаченої механізмом безпеки, де, як туркам було відомо, присутні американські сили, - заявив капітан ВМС США Брук Девальт, додавши, - жоден військовий не постраждав. Сили США не виводяться з Кобані».

Посадовці США засудили вторгнення Туреччини у північні регіони Сирії, контрольовані курдами.

"Ми виступаємо проти і дуже розчаровані рішенням Туреччини провести одноосібне вторгнення до північної Сирії", - заявив очільник Пентагону Марк Еспер пресі у п‘ятницю.

ЄС, НАТО та лідери арабських держав, а також правозахисні організації, засудили турецький наступ і попереджають Анкару не посилювати і без того потужну гуманітарну кризу. У Туреччині проживає близько чотирьох мільйонів сирійських біженців. Ердоган говорить, що настав час їм повертатися до дому.

Президент США Дональд Трамп відмежувався від турецької наступальної операції проти курдів у Сирії.

"Сьогодні зранку Туреччина, член НАТО, вторглась до Сирії. Сполучені Штати не підтримують цей напад і чітко зазначили Туреччині, що ця операція - погана ідея", - йдеться у заяві Трампа, оприлюдненій Білим домом, повідомляють ЗМІ.

Курди відігравали важливу роль в якості союзників США у протистоянні Ісламській державі.

Напад розпочався після того, як президент США Дональд Трамп оголосив про припинення підтримки курдів.

"Настав час нам вибратись із цих дурних нескінченних воєн, чимало з яких мають племінних характер, і повернути наших солдат додому. Ми будемо боротися там, де нам вигідно, і боротись лише до переможного кінця", - написав Трамп у Twitter минулого понеділка.

Дивіться також: Час-Тайм. Марі Йованович свідчить у Конгресі

Час-Тайм. Марі Йованович свідчить у Конгресі
please wait

No media source currently available

0:00 0:15:00 0:00

Всі новини дня

«Митці у війні». Відео

«Митці у війні». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:10 0:00

Власний досвід проживання війни змушує до пошуку нової мистецької мови. «Митці у війні» - програма, започаткована у Львові, існує завдяки донатам, підтримує митців, які працюють в Україні та заохочує їх повертатися до творчості.

"Готові відповісти подальшими санкціями" - ЄС про ядерні заяви Путіна

Міжконтинентальна балістична ракета "Ярс" випробувана під час російських ядерних навчань з пускового майданчика в Плесецьку, 26 жовтня 2022. Прес-служба Міноборони РФ/AP

Розміщення російської тактичної ядерної зброї у Білорусі означатиме "безвідповідальну ескалацію та загрозу європейській безпеці", і Євросоюз "готовий відповісти подальшими санкціями". Про це заявив верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель. Він додав, що "Білорусь ще може це зупинити, це їхній вибір".

Намір Кремля засудила й Франція. Там закликали Москву проявити "відповідальність" і скасувати "дестабілізуюче" рішення. "Після порушення Росією... договору New START, ця угода є додатковим елементом підривання міжнародної архітектури контролю над озброєннями та стратегічної стабільності в Європі", - йдеться у заяві МЗС країни.

Міністерство закордонних справ Німеччини заявило, що заява президента Путіна є "спробою залякування". "Порівняння, проведене президентом Путіним щодо розподілу ядерних сил НАТО, вводить в оману і не може бути використане для виправдання кроку, оголошеного Росією", – заявили у Берліні і нагадали про зобов'язання Білорусі за Договором про нерозповсюдження ядерної зброї.

Зовнішньополітичне відомство Литви заявило, що "в якості одного із заходів у відповідь [заяві Кремля] Литва закликатиме до введення нових санкцій". "Разом зі своїми євроатлантичними партнерами Литва вирішить, як реагувати на ці мілітаристські плани російського та білоруського режимів", - йдеться в заяві міністерства.

Раніше у відповідь на заяву Кремля МЗС України звернулось до держав Групи Семи та ЄС "попередити білоруську владу про далекосяжні наслідки для Білорусі у разі її згоди прийняти на своїй території тактичну ядерну зброю від Росії".

"Україна очікує на ефективні дії щодо протидії ядерному шантажу Кремля з боку Великої Британії, Китаю, США та Франції, зокрема і як постійних членів Ради Безпеки ООН, які несуть особливу відповідальність за недопущення погроз агресії з використанням ядерної зброї", - йдеться у заяві Києва поряд із вимогою негайно скликати позачергове засідання Ради Безпеки ООН.

Як повідомляв Голос Америки, НАТО назвало ядерну риторику Москви "небезпечною та безвідповідальною", але там додали, що "не помітили жодних змін у ядерній позиції Росії, які б змусили їх скоригувати нашу власну". В Білому домі заявили, що не бачать ознак переміщення російської ядерної зброї в Білорусь. Також міністерство оборони США заявило, що немає ознак того, що Росія готується застосувати ядерну зброю, а також пообіцяли далі "стежити за цією ситуацією".

У статті використано матеріали AFP, Reuters

Jam Factory – центр сучасного мистецтва. Відео

Jam Factory – центр сучасного мистецтва. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:58 0:00

Jam Factory – це центр сучасного мистецтва у будівлях фабрики, зведених у ХІХ столітті. Попри війну, його будівництво відновили у Львові. «Цей неоготичний стиль старої фабрики несе у собі дивовижний шарм», - каже історик та засновник арт-центру Гаральд Біндер.

У Білому домі не бачать ознак переміщення російської ядерної зброї в Білорусь 

Координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки Джон Кірбі

Відповідаючи на запитання журналістки каналу CBS про обіцянку президента Росії Володимира Путіна розмістити тактичну ядерну зброю в Білорусі, координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки Джон Кірбі сказав: «Ми повинні за цим стежити та побачити, куди це піде».

«Ми не бачили жодних ознак того, що він виконав цю обіцянку або перемістив ядерну зброю. Насправді ми не бачили жодних ознак того, що він має будь-який намір застосувати ядерну зброю всередині України. Очевидно, ми погоджуємося, що ядерну війну не слід вести, жодну ядерну війну неможливо виграти. Очевидно, що це перетне важливий поріг. Я також хотів би вам сказати, що оскільки ми стежимо за цим, і ми стежимо за цим щодня, адже ми повинні, зважаючи на риторику, що лунає з Москви, і риторику, яка лунає з початку війни, - ми не бачили нічого, що змусило б нас змінити нашу стратегічну позицію стримування», - заявив Кірбі в програмі «Обличчям до нації» в неділю.

Як раніше повідомляв Голос Америки, Пентагон заявив, що немає ознак того, що Росія готується застосувати ядерну зброю.

«Ми бачили повідомлення про оголошення Росії і продовжуватимемо стежити за цією ситуацією, - йдеться у суботній письмовій заяві прес-служби Міністерства оборони, яку цитує агентство Reuters. - Ми не бачили жодних підстав коригувати нашу стратегічну ядерну позицію, а також жодних ознак того, що Росія готується застосувати ядерну зброю. Ми залишаємося відданими колективній обороні альянсу НАТО».

Про свій намір розмістити тактичну ядерну зброю у Білорусі Путін заявив в інтерв'ю, показаному на телеканалі «Россия-24» 25 березня.

За словами Путіна, білоруський керівник Олександр Лукашенко уже довгий час просив його розмістити таку зброю в країні. Як заявив російський президент, до 1 липня має завершитися будівництво в Білорусі сховища для тактичної ядерної зброї. Крім того, Білорусі передано ракетний комплекс «Іскандер», який може використовувати цю зброю, та літаки, які можуть нести ядерні ракети.

Вивчив українську через соцмережі: поради від американця. Відео

Вивчив українську через соцмережі: поради від американця. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:50 0:00

Американець Зак Нельсон вивчив українську мову через соцмережі. Він каже: "Я дуже-дуже люблю українську мову і дуже цікавлюся діалектами".

Більше

Відео - найголовніше

«Митці у війні». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:10 0:00
XS
SM
MD
LG