Спеціальні потреби

Актуально

Північна Корея відбудовує ядерні об'єкти - дані супутникових знімків

Супутниковий знімок RC17BD6B4060 об'єкта Тончан-рі, де, за повідомленням CSIS, видно частково відновлену вертикальну установку для двигунів а також машини і матеріали, Фото оприлюднене 5 березня 2019 року

Лише через кілька днів після завершення саміту між президентом США Дональдом Трампом та президентом Північної Кореї Кім Чен Ином, в пресі з'явились повідомлення, що в КНДР триває відбудова об'єктів призначених для запуску супутників на орбіту а також для проведення випробовувань двигунів та інших технологій задля здійснення міжконтинентального запуску ракет.

В Ханої, Кім зажадав зняття санкції ОOH в обмін на знищення двох ядерних комплексів, які є в країні. Трамп назвав це надто високою ціною за частковий прогрес в денуклеаризації.

Повідомлення про відбудову одного з ядерних об'єктів – Тонгчанг-рі з'явились на основі інформації отриманої зі знімків з космосу і відбудова могла початись ще до саміту, наголошують аналітики.

До того ж, очільник МАГАТЕ Юкіа Амано в своєму щоквартальному звіті наголосив, що продовжує діяти завод зі збагачення урану в Йонгбйон. Амано також заявив, що Північна Корея продовжує працювати над створенням експериментального реактора.

Генеральний директора МАГАТЕ Юкія Амано
Генеральний директора МАГАТЕ Юкія Амано

Поновлення діяльності може "означати плани Північної Кореї продемонструвати рішучість", - йдеться в повідомленні вашингтонського аналітичного центру Стратегічних та міжнародних вчень (CSIS).

Невідомо, який вплив матиме новини про розвиток об'єктів Тонгчанг-рі та Йонгбйон на дипломатичні зусилля стосовно Північної Кореї, однак, Радник з національної безпеки США Джон Болтон заявив у вівторок, що США розглянуть збільшення санкцій проти Пхеньяна, якщо Кім не припинить ядерну програму, пише журналіст "Голосу Америки" Стівен Міллер.

У виступі на Fox Business Network, Болтон заявив, що Вашингтон чекає, чи планує Пхеньян відмовитись від "програми ядерної зброї і всього з цим пов'язаного".

"Якщо вони не бажатимуть це зробити. гадаю президент Трамп дуже чітко зазначив ... вони не отримають послаблення руйнівних економічних санкцій, які було введено проти них і ми справді розглянемо можливість збільшення санкцій", - наголосив Болтон.

Офіційна позиція КНДР полягає в тому, що країна вже не потребує випробувальних майданчиків, бо розробку міжконтинентальної балістичної ракети завершено.

Однак, деякі аналітики та посадовці на заході сумніваються, в тому, що в КНДР змогли освоїти технології необхідні для такого запуску.

Дивіться також: Україна з 2014-го показала значний прогрес у боротьбі з корупцією - звіт. Інтерв'ю з Карлом Волохом

Всі новини дня

Дмитро Кулеба: Ми закликаємо запровадити нові руйнівні санкції проти Росії". Відео

Дмитро Кулеба: Ми закликаємо запровадити нові руйнівні санкції проти Росії". Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:19 0:00

Дмитро Кулеба: Україна буде працювати з механізмом цивільного захисту ЄС та іншими міжнародними механізмами, щоб пом’якшити наслідки від знищення Каховської ГЕС та притягнути Росію до відповідальності.м

Європейські посадовці покладають на Росію відповідальність за руйнування Каховської греблі. Відео

Європейські посадовці покладають на Росію відповідальність за руйнування Каховської греблі на півдні України, що спричинило затоплення в низинах Дніпра. "Руйнування греблі, кричуща атака на цивільну інфраструктуру ставить під загрозу тисячі людей", - Урсула фон дер Ляєн.

Експерт: Підрив дамби на Каховській ГЕС –новий етап у війні. Відео

Експерт: Підрив дамби на Каховській ГЕС –новий етап у війні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:18 0:00

“Це демонструє, що у Путіна ще є варіанти, і він може повернути собі ініціативу в цій війні.” Підрив Каховської ГЕС перерозподіляє сили на полі бою і може вплинути на контрнаступ ЗСУ, вважають американські експерти. Зокрема у Фонді Джеймстаун зауважують, це – новий етап у війні.

Як на події в Новій Каховці відреагували в ООН? Відео

Як на події в Новій Каховці відреагували в ООН? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:46 0:00

Рада Безпеки ООН сьогодні, 6 червня, проведе засідання, скликане на запит України. На засіданні, включеному в порядок денний Радбезу ООН під назвою "Підтримка миру та безпеки в Україні", йтиметься про підрив Каховської ГЕС, повідомив представник України в ООН Сергій Кислиця.

Гендиректор МАГАТЕ Рафаель Ґроссі приїде на ЗАЕС через підрив Каховської дамби

Генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Маріано Ґроссі бере участь у прес-конференції під час засідання ради керуючих МАГАТЕ у Відні, Австрія, 5 червня 2023 р. REUTERS/Леонхард Фогер

Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Маріано Ґроссі повідомив, що наступного тижня відвідає Запорізьку атомну електростанцію разом з групою міжнародних експертів, які є постійно присутні на станції, у зв’язку з руйнуванням Каховської дамби. Про це очільник агенції ООН з ядерної енергетики повідомив у Twitter у вівторок, 6 червня.

"Після руйнування дамби Каховської ГЕС я очолю наступну ротацію МАГАТЕ, місію підтримки та допомоги на Запорізькій АЕС (ІСАМЗ) наступного тижня з посиленою командою", – написав Ґроссі у Twitter.

"Це є вирішальний момент для ядерної безпеки", - додав він.

Раніше у вівторок президент України Володимир Зеленський повідомив у Twitter про свою телефонну розмову з очільником МАГАТЕ у зв'язку з підривом дамби, який він назвав «російським терактом», який має «масштабні наслідки».

«Ми обговорили шляхи мінімізації ризиків для безпеки ЗАЕС. Домовлено візит пана Ґроссі в Україну», – написав президент України.

Групи експертів Агентства продовжують бути присутніми не лише на Запорізькій АЕС, а й на всіх атомних електростанціях України, щодня відстежують та доповідаютть про розвиток подій у галузі ядерної безпеки.

Після вибуху на Каховській ГЕС, що стався вночі проти 6-го червня, Міжнародна агенція з атомної енергії (МАГАТЕ) заявила, що спостерігає за становищем на Запорізькій АЕС, де реактори охолоджуються водою з Дніпра, і зниження рівня води може становити загрозу.

"Відсутність води для охолодження в основних системах водяного охолодження впродовж тривалого часу призведе до розплавлення палива та непрацездатності аварійних дизель-генераторів. Однак наша поточна оцінка полягає в тому, що безпосереднього ризику для безпеки станції немає", - сказав керівник МАГАТЕ Рафаель Маріано Ґроссі зранку 6 червня.

Днем раніше, виступаючи у Відні на засіданні ради директорів Міжнародного агентства з атомної енергії, Ґроссі заявив, що військова активність у регіоні, де розташована Запорізька АЕС, зростає.

За словами очільника МАГАТЕ, всі три діючі атомні електростанції в Україні були змушені знизити свою потужність внаслідок військових дій та проблем, пов'язаних із порушенням ланцюжків постачання та нестачею запасних частин.

Ґроссі наголосив, що днями презентував у Раді Безпеки ООН «п'ять принципів, спираючись на які ми можемо забезпечити ядерну безпеку Запорізької АЕС». Середи цих принципів, зокрема, недопущення нападу, націленого на реактори ЗАЕС, недопущення пошкодження зовнішнього живлення ЗАЕС, а також недопущення актів саботажу.

За словами Ґроссі, ці принципи отримали підтримку і в Києві, і в Москві.

Дотримання цих принципів, як сказав Ґроссі, є «життєво необхідним», оскільки «ситуація на Запорізькій АЕС останніми місяцями суттєво погіршилася через посилення військових дій».

Дивіться також:

Кислиця про підрив Каховської ГЕС: Відбувся акт державного тероризму. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:53 0:00

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG