Спеціальні потреби

Актуально

COVID-19 значно погіршив гуманітарну ситуацію на тимчасово окупованих територіях - координаторка системи ООН в Україні

На фото: військовий у масці на пропускному пункті у Майорську, Донецька область

За даними Управління ООН з координації гуманітарних питань (OCHA - англ.) війна на Сході України зачіпає 5,2 млн осіб, серед яких 3,4 млн потребують термінової гуманітарної допомоги та захисту.

В той же час через Ковід та обмеження перетину лінії розмежування, гуманітарна ситуація на тимчасово окупованих територія сильно погіршилася. Про це під час брифінгу, організованому Управлінням ООН з координації гуманітарних питань, повідомила Оснат Лубрані, Координаторка системи ООН в Україні, яка нещодавно повернулася з окупованих територій.

Мова йде про сотні тисяч людей. Мешканцям буквально доводиться обирати на що витрачати кошти: їжу чи ліки

За її словами, значно погіршилася і економічна ситуація.

«Кількість переходів через КПВВ зменшилася на 97%, люди не мають змогу приїхати в Україну, аби отримати соціальні виплати. Мова йде про сотні тисяч людей. Мешканцям буквально доводиться обирати на що витрачати кошти: їжу чи ліки», - пояснює вона.

Саме тому, переконана Лубрані, переміщення через лінію зіткнення має хоча би частково, але відновитися.

Також вона відзначила збільшення кількості обстрілів та порушення режиму припинення вогню, в тому числі використання важкої артилерії: «І це дуже турбує. Адже цивільне населення продовжує страждати, отримуючи пораненні та втрачаючи життя. Також йдеться про руйнування необхідної для життя інфраструктури: водозабезпечення та очисних станцій», - зазначила вона.

В той же час вона визнала, що гуманітарні організації не мають доступу до тих людей, які потребують найбільшої допомоги, тому вона сподівається, що в 2021-му більше гуманітарних організацій зможу працювати на тимчасово окупованих територіях. «

Адже ми прогнозуємо, що в 2021-му люди зіштовхнуться з ще більшими труднощами при доступі до води, гігієни та системи охорони здоров’я. Цього року запит на забезпечення першочерговими продуктами вже був вищим», - додає вона.

... ми прогнозуємо, що в 2021-му люди зіштовхнуться з ще більшими труднощами при доступі до води, гігієни та системи охорони здоров’я

Лубрані також повідомила, що у 2021-му році її офіс планує надати допомогу 1,9 млн найбільш незахищеним особам в рамках нового Гуманітарного плану, обсяг якого має скласти $ 168 млн. У 2020-му кількість, кількість осіб, які отримали гуманітарну допомогу, була майже вдвічі менше.

Постійний представник України при ООН Сергій Кислиця під час брифінгу заявив, що Україна розраховує на те, що новий Гуманітарний план у 2021 буде профінансований та імплементований у повному обсязі.

«В той же час гуманітарна криза на сході України не може розглядатися без обговорення її причин», - зазначив постпред.

Ігор Яременко, заступник міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, в свою чергу, повідомив, в 2020-му гуманітарний план був виконаний на 62%, проте, це більше, ніж у попередні роки.

окупаційна адміністрація Російської Федерації не вживає достатніх заходів для припинення розповсюдження коронавірусу,
Ігор Яременко, заступник міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України,

За його словами, наразі, особливе занепокоєння викликає те, що окупаційна адміністрація Російської Федерації не вживає достатніх заходів для припинення розповсюдження коронавірусу, приховує від місцевого населення інформацію про рівень захворюваності, а також позбавляє його можливостей захистити своє здоров'я.

«Ось чому ми постійно закликаємо міжнародні гуманітарні організації в рамках відповідних мандатів активізувати моніторинг ситуації з медичним обслуговуванням мешканців тимчасово окупованих територій та інформувати міжнародне співтовариство про кричущі порушення прав людини на життя та здоров'я з боку російської окупаційної адміністрації», - додав він.

Дивіться також: Компанія BOSTON DYNAMICS додала своєму роботу-собаці руку

Компанія BOSTON DYNAMICS додала своєму роботу-собаці руку. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:54 0:00

Всі новини дня

Росія змінює воєнну стратегію: як Україні та Заходу на це відповідати – думки західних експертів. Відео

За інформацією західних експертів та аналітиків, наступ Росії в Україні втратив темпи – російським силам не вдалось досягнути поставлених навесні цілей своєї повномасштабної війни проти України.

Як буде, ймовірно, розпадатися РФ: аналіз американського дослідника Януша Бугайські. Відео

Високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам - міністр аграрної політики України. Відео

В повному обсязі продовольчу кризу через війну Росії проти України світ відчує в середині літа. При чому високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам, попереджає міністр аграрної політики України Микола Сольський.

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Відео

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Захід, за головування Держсекретаря Блінкена, був ініційований Постійним представництвом США при ООН.

$40 мільярдів допомоги для України. Подробиці, реакції з Конгресу та Білого Дому. Відео

Сенат схвалив законопроект, який передбачає 40 мільярдів доларів допомоги Україні. Наразі документ пішов на підпис до президента Байдена. Київ отримає посолку США – Сенат затвердив на посаді голови американської дипмісії в Україні Бріджит Брінк.

Більше

XS
SM
MD
LG