Спеціальні потреби

Актуально

COVID-19 значно погіршив гуманітарну ситуацію на тимчасово окупованих територіях - координаторка системи ООН в Україні

На фото: військовий у масці на пропускному пункті у Майорську, Донецька область

За даними Управління ООН з координації гуманітарних питань (OCHA - англ.) війна на Сході України зачіпає 5,2 млн осіб, серед яких 3,4 млн потребують термінової гуманітарної допомоги та захисту.

В той же час через Ковід та обмеження перетину лінії розмежування, гуманітарна ситуація на тимчасово окупованих територія сильно погіршилася. Про це під час брифінгу, організованому Управлінням ООН з координації гуманітарних питань, повідомила Оснат Лубрані, Координаторка системи ООН в Україні, яка нещодавно повернулася з окупованих територій.

Мова йде про сотні тисяч людей. Мешканцям буквально доводиться обирати на що витрачати кошти: їжу чи ліки

За її словами, значно погіршилася і економічна ситуація.

«Кількість переходів через КПВВ зменшилася на 97%, люди не мають змогу приїхати в Україну, аби отримати соціальні виплати. Мова йде про сотні тисяч людей. Мешканцям буквально доводиться обирати на що витрачати кошти: їжу чи ліки», - пояснює вона.

Саме тому, переконана Лубрані, переміщення через лінію зіткнення має хоча би частково, але відновитися.

Також вона відзначила збільшення кількості обстрілів та порушення режиму припинення вогню, в тому числі використання важкої артилерії: «І це дуже турбує. Адже цивільне населення продовжує страждати, отримуючи пораненні та втрачаючи життя. Також йдеться про руйнування необхідної для життя інфраструктури: водозабезпечення та очисних станцій», - зазначила вона.

В той же час вона визнала, що гуманітарні організації не мають доступу до тих людей, які потребують найбільшої допомоги, тому вона сподівається, що в 2021-му більше гуманітарних організацій зможу працювати на тимчасово окупованих територіях. «

Адже ми прогнозуємо, що в 2021-му люди зіштовхнуться з ще більшими труднощами при доступі до води, гігієни та системи охорони здоров’я. Цього року запит на забезпечення першочерговими продуктами вже був вищим», - додає вона.

... ми прогнозуємо, що в 2021-му люди зіштовхнуться з ще більшими труднощами при доступі до води, гігієни та системи охорони здоров’я

Лубрані також повідомила, що у 2021-му році її офіс планує надати допомогу 1,9 млн найбільш незахищеним особам в рамках нового Гуманітарного плану, обсяг якого має скласти $ 168 млн. У 2020-му кількість, кількість осіб, які отримали гуманітарну допомогу, була майже вдвічі менше.

Постійний представник України при ООН Сергій Кислиця під час брифінгу заявив, що Україна розраховує на те, що новий Гуманітарний план у 2021 буде профінансований та імплементований у повному обсязі.

«В той же час гуманітарна криза на сході України не може розглядатися без обговорення її причин», - зазначив постпред.

Ігор Яременко, заступник міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, в свою чергу, повідомив, в 2020-му гуманітарний план був виконаний на 62%, проте, це більше, ніж у попередні роки.

окупаційна адміністрація Російської Федерації не вживає достатніх заходів для припинення розповсюдження коронавірусу,
Ігор Яременко, заступник міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України,

За його словами, наразі, особливе занепокоєння викликає те, що окупаційна адміністрація Російської Федерації не вживає достатніх заходів для припинення розповсюдження коронавірусу, приховує від місцевого населення інформацію про рівень захворюваності, а також позбавляє його можливостей захистити своє здоров'я.

«Ось чому ми постійно закликаємо міжнародні гуманітарні організації в рамках відповідних мандатів активізувати моніторинг ситуації з медичним обслуговуванням мешканців тимчасово окупованих територій та інформувати міжнародне співтовариство про кричущі порушення прав людини на життя та здоров'я з боку російської окупаційної адміністрації», - додав він.

Дивіться також: Компанія BOSTON DYNAMICS додала своєму роботу-собаці руку

Компанія BOSTON DYNAMICS додала своєму роботу-собаці руку. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:54 0:00

Всі новини дня

Американські військові експерти: цей етап війни в Україні завершиться звільненням всіх територій. Відео

Американські військові експерти: Україна стоїть на порозі третього етапу війни, який має завершитися звільненням всієї території України, включно з Кримом.

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:54 0:00

Пошкодження газопроводів «Північного потоку» є результатом навмисних та безвідповідальних диверсійних дій - заява НАТО. З подробицями про це та реакцією Заходу – Богдан Цюпин з Лондона.

Сенатори США запропонували законопроект проти країн, які підтримають нелегальну анексію Росії. Відео

Сенатори США представили новий законопроект, який у разі схвалення автоматично позбавить американської підтримки ті країни, які визнають нелегальну анексію Росією українських територій.

Сенат США схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 млрд доларів. Відео

Сенат Сполучених Штатів схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 мільярдів доларів. Як важливість додаткового фінансування для України прокоментували лідери демократів та республіканців у Сенаті – деталі.

Не допомагати Путіну. Чи заберуть іноземці свій бізнес з Росії через указ про мобілізацію? Відео

Мобілізація може підштовхнути іноземні компанії, які ще залишаються в Росії, закрити свій бізнес в країні. Про вихід іноземних інвесторів з Росії "Голос Америки" поговорив з аналітиками проекту «Бізнес для України» та Школи управління Єльського університету.

Більше

XS
SM
MD
LG