Актуально
США проводять саміт щодо COVID-19, націлюючись на вакцинацію 70% населення землі

Президент Джо Байден в середу збирає віртуальний саміт з COVID-19 на полях Генеральної асамблеї ООН. Мета - посилити міжнародну координацію в боротьбі з пандемією коронавируса. Як повідомляє американський канал CNN, відкриваючи захід, Байден відзначив, що США стануть "арсеналом вакцинації" для світу.
"Ця зустріч спрямована на розширення і зміцнення наших спільних зусиль щодо боротьби з COVID-19 спираючись на попередні зустрічі світових лідерів і міністрів на таких форумах, як "Велика сімка" і "Велика двадцятка", щоб об'єднати громадянське суспільство, НДО, філантропів і промисловість а також світових лідерів і виробити спільне бачення боротьби з COVID-19", - заявила раніше прес-секретар Білого дому Джен Псакі.
США планують пожертвувати ще 500 мільйонів вакцин консорціуму Pfizer-BioNTech іншим країнам світу, завдяки чому загальна кількість переданих доз перевищить 1 мільярд, повідомило Reuters.
США також підштовхують світових лідерів до підтримки того, що вони називають амбітними цілями щодо припинення пандемії COVID-19, включно з вакцинацією 70 відсотків населення планети до 2022 року.
Це випливає з проекту американського документа, який опинився в розпорядженні Reuters. План адресований країнам, міжнародним організаціям і групам приватного сектора, яких запрошено на віртуальний саміт.
Документ також просить країни, які володіють «відповідними можливостями» пожертвувати ще мільярд доз вакцин і прискорити доставку раніше обіцяних 2 мільярдів доз.
Напередодні високопосадовець Білого дому розповів журналістам, що США вже передали іншим країнам більше безплатних вакцин, ніж всі інші країни світу разом. У Білому домі наголосили, що вакцини із США не супроводжуються будь-якими вимогами до отримувачів.
Розроблений США документ закликає багаті країни забезпечити виділення не менше 3 мільярдів доларів в 2021 році і 7 мільярдів доларів у 2022 році на забезпечення готовності до вакцинації і боротьбу з нерішучістю щодо вакцин.
Інші ключові цілі включають щотижневе тестування принаймні однієї з тисячі осіб до кінця 2021 року і нарощування потенціалу для того, щоб у всіх медпрацівників був доступ до засобів індивідуального захисту, таких як маски.
Документ також закликає багаті країни виділити 2 мільярди доларів для збільшення поставок рідкого кисню, пожертвувати не менше 1 мільярда тест-систем для країн з рівнем доходу нижчим за середній і пожертвувати 3 мільярди доларів на терапевтичні препарати від COVID-19.
Незважаючи на ці зусилля, генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш засудив у вівторок разючу нерівність в глобальному поширенні вакцин від COVID-19, назвавши її «непристойною».
«Велика частина населення багатих країн вакцинована. Більше 90 відсотків африканців все ще чекають першої дози, - сказав Гутерріш, звертаючись до Генеральної асамблеї ООН. - Це моральне звинувачення, винесене станом нашого світу. Це непристойно".
У статті використано матеріали Reuters.
Дивіться також: Студія Вашингтон. Генасамблея ООН – промова Байдена - головне
Всі новини дня
Як українці можуть приїхати до США за програмою спонсорства Uniting for Ukraine. Відео
Близько 6 тисяч українців отримали дозвіл від американського уряду приїхати до США за програмою для отримання гуманітарного паролю Uniting for Ukraine - «Єднаймося для України».
- Голос Америки
Макдональдс оголосив про повний вихід з Росії. Відео
Американська мережа швидкого харчування Макдональдс оголосила про повний вихід з Росії через її війну проти України
- Голос Америки
Спогади фінських ветеранів про радянсько-фінську війну. Відео
У листопаді 1939 року Радянський Союз напав на Фінляндію, почавши так звану «зимову війну». Хоча фінська армія була набагато меншою, радянські загарбники зазнали великих втрат.
Швеція, Фінляндія та НАТО: чого чекати далі. Відео
Північно-Атлантичний Альянс вже у наступні місяці може отримати двох нових членів - уряди Швеції та Фінляндії на тлі російської війни проти України офіційно оголосили про рішення подати заявку на членство в Альянсі.
США та ЄС узгодили заходи в сфері торгівлі, щоб долати кризи, спричинені війною Росії проти України

Сполучені Штати та Європейський Союз домовились про тісну співпрацю з подолання економічних наслідків, до яких призвела війна Росії проти України. В заяві виданій в понеділок, за результатами перемовин посадовців США та ЄС, що відбулись в паризькому університеті Париж-Сакле, йдеться, зокрема про необхідність подолати збої в постачанні продовольства, які виникли через російську агресію в Україні.
Війна Росії проти України призвела до блокування поставок зерна та інших сільськогосподарських товарів, що спричинило різке зростання цін на аграрні товари в світі.
Головний представник ЄС з питань торгівлі Вадіс Домбровскіс заявив, що союзники також домовились використовувати такі міжнародні майданчики як заплановане на червні засідання Світової організації торгівлі, щоб протистояти таким обмеженням, пише Reuters.
Серед інших оголошених ініціатив - співпраця з налагодження роботи каналів постачання, експортних обмежень, безпеки нових технологій, цифрової інфраструктури, тощо, йдеться в заяві лідерів США та ЄС щодо засідання.
Facebook Forum