Спеціальні потреби

Помилка сервера

Oops, as you can see, this is not what we wanted to show you! This URL has been sent to our support web team to the can look into it immediately. Our apologies.

Please use Search above to see if you can find it elsewhere

США вимагають від російської окупаційної влади скасувати вирок українському журналісту в Криму


Микола Семена

США закликають російську окупаційну владу в Криму скасувати судовий вирок українському журналісту Миколі Семені і припинити утиски інакодумства на нелегально анексованому півострові.

Це судове звинувачення базується на факті, що Семена критикував у своїх репортажах російську окупацію та спробу анексії Криму

Заява Державного департаменту США з’явилася разом з оприлюдненням звіту ООН, в якому Росію звинувачено у тяжких порушеннях прав людини в регіоні.

Управління верховного комісара ООН з прав людини заявило про свавільні арешти, тортури і принаймні одну позасудову страту у період після захоплення Криму російськими військами 2014 року і проголошення території частиною Росії.

У заяві речниці Державного департаменту Гедер Науерт сказано, що Сполучені Штати “глибоко стурбовані” рішенням суду в окупованому Росією Криму, який звинуватив Миколу Семену у сепаратизмі і покарав його двома з половиною роками ув’язнення з умовним виконанням вироку.

Крім цього, Микола Семена, кореспондент Радіо Свобода, а також низки українських часописів, фактично втратив право працювати журналістом.

“Це судове звинувачення базується на факті, що Семена критикував у своїх репортажах російську окупацію та спробу анексії Криму”, - написано у заяві.

Вона закінчується словами: “Крим залишається невід’ємною частиною України, і Сполучені Штати залишаються незмінними у підтримці територіальної цілісності та суверенітету України”.

Миколу Семену російська влада звинуватила у закликах до порушення територіальної цілісності Росії і серед доказів наводилися його статті.

Рішення суду у Сімферополі було оголошене 22 вересня.

Згідно з повідомленням Радіо Свобода і Крим.Реалії, журналіст сказав, що з одного боку відчуває полегшення через те, що вирок про ув’язнення умовний, але розчарований російською судовою системою, яка відкинула усі аргументи адвокатів.

Микола Семена сказав, що судова заборона його “публічної діяльності” є потрійною забороною: “це, з одного боку, заборона на свободу слова, з іншого - заборона на свободу інформації, і, з третього боку, це заборона на професію. Така дикість, навряд чи ще десь таке є у вільному світі”, - сказав журналіст.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG