Спеціальні потреби

Актуально

Китай відкидає звинувачення, що мав свою «таємну поліцію» в центрі Нью-Йорка

У Китаї є найбільші у світі внутрішні сили безпеки. Бюджет поліції перевищує військовий бюджет. На цьому архівному фото – зразки зброї китайської поліції, представлені на виставці в Пекіні. (AP Photo/Ng Han Guan)

Уряд Китаю відкидає звинувачення у тому, що він керував нелегальною поліцейською дільницею в центрі Нью-Йорка. Натомість офіційний Пекін звинувачує Сполучені Штати в участі в політично вмотивованій наклепницькій кампанії, що має на меті дискредитувати КНР.

У понеділок прокуратура у Нью-Йорку заарештувала двох американських громадян китайського походження. Міністерство юстиції США звинувачує їх в тому, що вони, діючи від імені Міністерства громадської безпеки Китаю, організували китайську «таємну поліцейську дільницю» в районі Чайнатаун на Манхеттені, яка, серед іншого, мала стежити за дисидентами.

Коментуючи арешт, речник Міністерства закордонних справ Китаю Ван Веньбен сказав, що США діють в парадигмі «холодної війни», повідомляє нью-йоркське відділення телеканалу NBC.

«Ми закликаємо США замислитися над собою, відмовитися від менталітету холодної війни, припинити свої неправомірні дії, припинити політичні маніпуляції, припинити дискредитацію Китаю», – йдеться у заяві Веньбена.

Мешканців Нью-Йорка, 61-річного Лу Цзяньвана і 59-річного Чень Цзіньпіна звинувачують у тому, що вони були агентами Китаю та перешкоджали правосуддю, видаливши зі своїх телефонів листування зі своїми керівниками з Китаю.

Як нагадує агентство АР, йдеться про один із трьох випадків, які стосуються діяльності Міністерства громадської безпеки Китаю на території США. Американська влада вважає, що китайське міністерство діяло в офісній будівлі в районі, де живе багато вихідців з Китаю, поки його не закрили восени минулого року на тлі розслідування ФБР.

«Це є кричущим порушенням нашого національного суверенітету», — заявив на прес-конференції Майкл Дрісколл, глава польового офісу ФБР у Нью-Йорку.

Дільниця таємної поліції, за словами американських правоохоронців, виконувала деякі базові послуги, наприклад, допомагала громадянам Китаю відновити їхні китайські водійські права. Але разом з тим, імовірні агенти китайського уряду допомогли знайти продемократичного активіста китайського походження, який живе в Каліфорнії, повідомили американські урядовці.

Китай називає подібні інституції «сервісними центрами» для громадян за кордоном.

«США зловмисно пов’язали закордонні станції обслуговування для закордонних китайців з китайськими дипломатичними та консульськими посадовими особами, висуваючи необґрунтовані звинувачення. Це чиста політична маніпуляція», – заявляють в Пекіні.

Оглядачі зауважують, що ця справа є частиною кроків Міністерства юстиції США, спрямованих на перешкоджання зусиллям китайського уряду знайти в Америці продемократичних активістів та інших осіб, які відкрито критикують політику Пекіна, і придушити їхні виступи.

Високопосадовець відділу національної безпеки Міністерства юстиції Девід Ньюман заявив, що авторитарні режими не можуть діяти безкарно в Америці, де «закон однаково захищає всіх нас від переслідувань, насильства та погроз насильства».

«Оскільки авторитарні уряди – КНР, Росії, Ірану чи інших – стають все більш нахабними у своїх зусиллях потоптати права та свободи, які є основою нашої демократії, Міністерство юстиції подвоїть свої зусилля, щоб захистити нашу демократію, наші демократичні інститути та наш суверенітет», – сказав Ньюмен.

Повідомляється також, що близько трьох десятків офіцерів національної поліції Китаю звинуватили у використанні соціальних мереж для переслідування дисидентів у Сполучених Штатах.

Всі новини дня

"Окупанти готуються до провокацій на ЗАЕС", – представник ГУР МО України. Відео

"Окупанти готуються до провокацій на ЗАЕС", – представник ГУР МО України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:49 0:00

"Окупанти готуються до провокацій. Тобто вони збираються організувати ядерне зараження. Вони збираються використати атомну електростанцію для зараження свого особового складу, щоб потім звинуватити в цьому Україну", – про це Голосу Америки повідомив Андрій Черняк, представник ГУР МО.

"Окупанти готуються до провокацій на ЗАЕС", - Міноборони України. Радбез ООН знову розглядає ситуацію на станції

У вівторок за 22.00 за Києвом ситуацію, як склалася довкола захопленою російськими військами ЗАЕС, знову розгляне Рада Безпеки ООН

Головне управління розвідки Міністерства оборони України (ГУР МО) стверджує, що безпекова ситуація на Запорізькій атомній електростанції продовжує залишитися загрозливою не лише для України, а й для цілого світу.

"За нашою інформацією, окупанти готуються до провокацій", - про це Голосу Америки повідомив Андрій Черняк, представник ГУР МО. За його словами, російські військові збираються організувати радіаційне зараження. Зокрема вони збираються використати атомну електростанцію для зараження свого особового складу, щоб потім звинуватити в цьому Україну.

"Для нас це не дивно. Ми знаємо їхні терористичні методи, як вони порушують норми правил ведення війни. Тому Україна до цього готова і ми зараз збираємо цю інформацію, аналізуємо її, і хочемо донести до всього світу", - пояснив він.

Про загрозу таких провокацій ГУР почав повідомляти наприкінці минулого тижня. За словами Черняка, розвідка бачила, що на ЗАЕС заїжджають вантажівки, і як "окупанти розвантажують певне майно".

"Також ми мали радіоперехоплення, де люди говорили безпосередньо про безпілотні літальні апарати, які могли на собі нести або хімічну зброю, або якісь ядерні матеріали, які могли спричинити зараження особового складу країни-агресора", - додав представник ГУР МО. І наразі, за оцінкою ГУР МО, загроза провокацій з використанням ЗАЕС абсолютно не зникла.

Ми мали радіоперехоплення, де люди говорили безпосередньо про безпілотні літальні апарати, які могли на собі нести або хімічну зброю, або якісь ядерні матеріали, які могли спричинити зараження особового складу країни-агресора
Андрій Черняк, представник ГУР МО

Черняк також додав, що дії, які вчиняє зараз Росія на Запорізькій атомній електростанції, є загрозою і мирному населенні України, "і взагалі це ядерний шантаж Європи і ядерний шантаж світу".

"Тому ми попереджаємо світову громадськість про те, що ядерна загроза теж поки що не зникла", - каже він.

У вівторок за 22.00 за Києвом ситуацію, як склалася довкола захопленою російськими військами ЗАЕС, розгляне на своєму засіданні Рада Безпеки ООН. Головним доповідачем буде генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі. Очікується, що він надасть оновлену інформацію щодо ситуації на ЗАЕС.

Ймовірно, він вже традиційно зверне увагу на те, що триваючі військові дії впливають на засади ядерної безпеки, до яких належать фізична цілісність і надійне зовнішнє джерело живлення. До цього МАГАТЕ неодноразово зазначало, що ситуація на ЗАЕС залишається небезпечною, особливо з огляду на посилену військову присутність у регіоні. Після свого візиту на ЗАЕС наприкінці березня Гроссі заявив, що "військова активність зростає в усьому цьому регіоні", який "переживає, можливо, більш небезпечну фазу з точки зору триваючого конфлікту".

Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі у кінці березня особисто відвідав ЗАЕС
Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі у кінці березня особисто відвідав ЗАЕС

Також очікується, що у своєму виступі Гроссі згадає і про складну кадрову ситуацію на ЗАЕС і важкі умови праці для персоналу, що залишився, та їхніх сімей. У квітні МАГАТЕ визнавало, що більше третини персоналу, який обслуговував станцію до початку повномасштабного вторгнення, залишив небезпечний район. На місці залишається лише чверть обслуговуючого персоналу, що вже призвело до скорочення обсягів обслуговування ЗАЕС. Очікується, що під час виступу Гроссі також представить свою останню пропозицію щодо забезпечення безпеки найбільшої атомної електростанції в Європі.

Це вже буде четвертий брифінг Радбезу на цю тему. Попередні три скликалися за запитом Росії. Цього разу зустріч ініціювали Еквадор та Франція.

"Ось чому ми маємо продовжувати надавати Україні все, що їм потрібно", – президент США Джо Байден про посилення атак Росії на Київ. Відео

Посилення атак Росії на Київ "не є несподіваним", заявив напередодні президент Сполучених Штатів Джо Байден – відео його спілкування з пресою оприлюднив журналіст Алекс Рауфоглу.

США, ЄС непокоїть закон Польщі щодо розслідування російського впливу

В понеділок президент Польщі Анджей Дуда підписав закон за яким парламент має створити комісію, що розслідуватиме, чи не підпадали ті чи інші особи під російський вплив з 2007 по 2022 рік

США та ЄС висловили занепокоєння через прийнятий у Польщі новий закон, який передбачає створення установи, що розслідувала б російський вплив. Закон може створити умови для переслідування опозиції та втручання у вибори, заявили політики в Польщі, а також США та ЄС.

"Ми поділяємо занепокоєння багатьох оглядачів тим, що цей закон щодо створення комісії із розслідування російського впливу можуть використати, щоб блокувати опозиційних кандидатів без відповідного процесу", - заявив речник Держдепу США Метью Міллер.

В ЄС також висловили занепокоєння, що новий закон обмежить доступ громадян до державної служби, а також може бути використаний проти незалежних суддів в Польщі. Європейська комісія "за необхідності без вагань вживатиме заходів", заявив єврокомісар Дідьє Рейндерс.

В понеділок президент Польщі Анджей Дуда підписав закон за яким парламент має створити комісію, що розслідуватиме, чи не підпадали ті чи інші особи під російський вплив з 2007 по 2022 рік. Серед повноважень Комісії буде і обмеження для таких осіб можливості працювати на державній службі.

В статті використано матеріали AFP, AP.

Питання ATACMS для України "все ще на розгляді" – Байден

Архівне фото: президент США Джо Байден

Посилення атак Росії на Київ "не є несподіваним", заявив напередодні президент Сполучених Штатів Джо Байден – відео його спілкування з пресою оприлюднив журналіст Алекс Рауфоглу.

"Ось чому ми маємо продовжувати надавати Україні все, що їм потрібно", – заявив він.

На питання, чи вже час для США надати Україні ракети ATACMS, Байден відповів, що "це все ще на розгляді".

Сенатор від Республіканської партії США Ліндсі Ґрем відвідав Київ 26 травня. Спілкуючись із журналістами, він висловився за надання Україні ракет ATACMS і касетних боєприпасів.

Адміністрація президента США Джо Байдена не планує надавати далекобійні ракети ATACMS Україні, повідомило 10 травня видання Politico із посиланням на джерела.

Більше

XS
SM
MD
LG