Спеціальні потреби

Латвія стурбована рівнем відносин між Сходом і Заходом


Едґарс Рінкевичс

«Брязкання зброєю» з боку Росії та її відмова дотримуватися умов перемир'я в Україні призвели до найгіршої ситуації у відносинах між Сходом та Заходом з часів Карибської кризи 1962 року, - заявив міністр закордонних справ Латвії Едґарс Рінкевичс.

Цього тижня Росія оголосила, що збільшить свій ядерний потенціал на 40 нових міжконтинентальних балістичних ракет, тим самим ще більше загостривши відносини між Москвою і Заходом, які, і без того, напружені через українську кризу.

Рінкевичс, який відіграє провідну роль в європейській дипломатії, заявив в інтерв'ю агентству Reuters в Сіднеї, що заяви Росії про готовність застосувати ядерну зброю викликають занепокоєння.

«Те, що ми зараз спостерігаємо, не має прецедентів з 1962 року, з часів Карибської ракетної кризи», - заявив він.

На думку Рінкевичса, ядерна риторика Москви демонструє необхідність розміщення в регіоні додаткових військ і техніки НАТО, а також показує, що Альянсу потрібно «бути готовим до самих непередбачених ситуацій».

«Це показує, що ми повинні бути повністю готові відповідати з боку НАТО на подібні загрози за допомогою розміщення додаткових військ і військової техніки в країнах Балтії та Польщі», - вважає міністр.

У середу представники урядів країн ЄС домовилися продовжити економічні санкції проти Росії до 31 січня, зберігши єдність позиції Заходу, незважаючи на те, що низка членів ЄС відкрито висловлюють сумніви в правильності такого підходу.

«Не можна сказати, що Мінські угоди повністю підірвано, але останнім часом ми спостерігаємо зростання рівня напруженості», - зазначив Рінкевичс, коментуючи ситуацію з перемир'ям, досягнутим чотири місяці тому Україною, Росією, Німеччиною і Францією, яке зараз опинилося під загрозою зриву.

«У нинішній ситуації Мінські угоди можуть бути зірвані в будь-який момент, і в цьому випадку ситуація повністю зміниться, і не на краще», - додав він.

Дивіться також: Як виживає під обстрілами Авдіївський коксохімічний завод

Як виживає під обстрілами Авдіївський коксохімічний завод. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:48 0:00

XS
SM
MD
LG