Спеціальні потреби

Держдеп не повідомив про зустріч Помпео з Лавровим, і отримав звинувачення у "ненормальності"


Американські оглядачі та журналісти розкритикували Державний департамент США за те, що відомство не попередило заздалегідь американські ЗМІ про зустріч між державним секретарем Помпео та міністром закордонних справ Росії Лавровим, і не надало інформації про зміст розмови між дипломатами.

Як повідомляє Politico, зустріч Помпео та Лаврова відбулась у п'ятницю, і американська сторона "як видається, прагнула уникнути поширення інформації про неї". У виданні пишуть, що помічники Помпео після зустрічі не надали інформацію ЗМІ про її зміст. Натомість, відзначає видання, "російські журналісти, які подорожували з Лавровим заздалегідь знали про зустріч, і написали про неї".

Представник Держдепу заявив Politico, що зустріч була дуже короткою, і зміст зустрічей у подібному форматі звичайно не оприлюднюється.

Непрозорість, як видається, Держдепу у питанні зустрічі викликала критику з боку американських оглядачів та журналістів.

"Це ненормальна поведінка з боку Державного департаменту. Я подорожував з трьома державними секретарями. Коли вони зустрічались з міністрами закордонних справ Росії, вони завжди повідомляли американському народу, що вони робили - часто дуже детально", - пише Дойл Макманус, колумніст видання The Los Angeles Times, директор програми журналістики університету Джорджтаун у Вашингтоні.

"Що вони намагаються приховати", - твітує редактор The Washington Post Ґлен Кесслер.

"Чому приховується інформація?", - питає редактор Politico Блейк Хауншелл.

Варто відзначити, що російські ЗМІ повідомили лише про сам факт зустрічі, назвавши її короткою. Про зміст зустрічі Помпео та Лаврова не повідомлялось.

Дивіться також: Американські сенатори в Україні, щоб запевнити, що сторінка з імпічментом Трампа, перегорнута

XS
SM
MD
LG