Спеціальні потреби

Саудівська Аравія відмовилася від дальших посередницьких зусиль у Лівані


Ліванські танки патрулюють вулиці Бейрута

Міністр закордонних справ Саудівської Аравії заявив, що його країна далі не виступатиме посередником у переговорах щодо розв’язання політичної кризи у Лівані.

В інтерв’ю теле-каналу «Аль Арабія» міністр Сауд аль-Файсал сказав, що король Абдулла і президент Сирії Башар аль-Ассад підтримували зв’язок у намаганнях «покласти край ліванській проблемі». Проте він зазначив, що саудівський король вирішив покинути ці зусилля.

Саудівський міністр назвав ситуацію у Лівані «небезпечною». Він сказав, що вона може призвести до відділення чи поділу Лівану, що означатиме кінець країни, яка служила моделлю мирного співіснування між конфесіями, етнічними групами та фракціями.

Вже місяцями Ліван охоплений політичною кризою, викликаною сподіваними результатами підтримуваного ООН трибуналу, який розслідував обставини вбивства у 2005 році прем’єр-міністра Рафіка Гарірі.

За повідомленнями мас-медіа, трибунал планує висунути офіційні звинувачення проти кількох провідних членів «Гезболли». «Гезболла», одначе, заперечує будь-яку причетність до загибелі Гарірі.

XS
SM
MD
LG