Спеціальні потреби

Світові лідери обмірковують майбутнє Лівії після Каддафі


Президент Франції Ніколя Саркозі серед учасників конференції у справі Лівії

У Франції зібралися світові лідери для обміркування майбутнього Лівії після усунення від влади Муаммара Каддафі. Росія, тимчасом, стала найновішою країною, яка визнала Тимчасову національну раду Лівії як законний орган країни.

На конференцію в Парижі прибули представники 60 країн, включно з тими, які протягом кількох місяців підтримували повстанські органи влади, і тими, що їх не підтримували.

Офіційні особи розраховують на те, що лідер ради Мустафа Абдель Джаліль накреслить плани нової конституції і проведення виборів.

Ще до відкриття конференції міністр закордонних справ Великобританії Вільям Гейґ заявив журналістам, що тимчасові органи влади розпочали процес створення «демократичної» і такої, що охоплюватиме всі політичні сили, країни.

Серед видатних учасників конференції є генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен, голова Організації Об’єднаних Націй Пан Гі Мун і державний секретар США Гілларі Клінтон. Роль господарів відіграють прем’єр-міністр Великобританії Дейвид Камерон і президент Франції Ніколя Саркозі.

Китай і Росія, які піддавали критиці НАТО за кампанію повітряних ударів у Лівії на основі мандату ООН для захисту цивільного населення, також надіслали своїх представників на конференцію. Міністерство закордонних справ Росії заявило в четвер, що визнає ТНР як «правлячий орган» Лівії і звернуло увагу на її плани реформ.

Тимчасом Муаммар Каддафі, місце перебування якого невідоме, заявив, що його сили не здадуться і що він кінець кінцем вийде переможцем. Аудіозапис його заяви передали у четвер арабські телевізійні станції.

XS
SM
MD
LG