Спеціальні потреби

Антиурядові протести поширились на Лівію


Муаммар Каддафі

За повідомленнями очевидців та незалежних медіа, демонстранти зібралися у вівторок вночі і в середу вранці біля будівлі служби безпеки у Бенгазі, вимагаючи звільнення юриста, який є відвертим критиком лівійського уряду.

У повідомленнях лівійських медіа зазначається, що адвоката було звільнено, проте кількість протестувальників збільшилась і вони почали скандувати антиурядові лозунги. Деякі демонстранти обкидали камінням поліцейських, які намагалися їх розігнати. Одна лівійська газета повідомляє, що 14 людей отримали поранення.

Державні ЗМІ зігнорували ці протести. Згодом вони повідомили, що групи прихильників уряду проводили мітинги у Бенгазі, Тріполі та в інших містах.

Лівійські активісти опозиції, користуючись вебсайтами соціальних медіа і натхнені повстаннями у Єгипті та Тунісі, які призвели до усунення авторитарних правителів цих країн, закликають до проведення антиурядових протестів у Лівії у четвер.

Керівник Лівії Муаммар Каддафі перебуває при владі з 1969 року, коли він очолив державний переворот, в результаті якого в країні було ліквідовано підтримувану Заходом монархію.

XS
SM
MD
LG