Спеціальні потреби

Актуально

Україна може розраховувати на всебічну підтримку Литви – Лінкявічюс

Лінас Лінкявічюс: ми невелика країна, але допомогаємо Україні як можемо. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:28 0:00

Ціна війни для Росії повинна бути піднята до максимуму – міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс.

На нещодавньому засіданні ООН Лінас Лінкявічюс виступив з жорстким засудженням російської агресії і закликав делегатів здійснити всебічний тиск на агресора. Публічні дебати важливі і необхідні, але час дипломатії пройшлов, вважає міністр:

«Ті, хто говорить про мирне вирішення, я теж за нього. Ми всі дуже хотіли б мирного вирішення. Однак, інша сторона конфлікту, імплементує військове рішення. Тому, не допомагаючи Україні, ми, таким чином, підтримуємо військові дії Росії. Не впевнений, що це правильний підхід».
Винесення українського питання на передній план обговорень в ООН – дуже важливо, однак на справі бюрократичну машину Об’єднаних Націй зрушити дуже складно, каже міністр:

«Ми повинні шукати рішення в інших місцях, в інших організаціях. Ми, до речі, домовилися, що, якщо ситуація погіршиться ми посилимо тиск, ми введемо додаткові санкції. І це вже потрібно робити. Навіть останні події на сході України, всі порушення режиму припинення вогню, захоплення Дебальцевого - за все це повинна бути виставлена відповідна ціна. Якщо ці дії залишити безкарними, будуть здійснені наступні кроки. Це буде тривати, тому що така поведінка дозволена. І ми повинні розуміти, що ми самі стаємо частиною проблеми, не реагуючи або реагуючи не вчасно. У нас є можливість чинити тиск санкціями, але не вживаючи досить серйозних кроків, ми тільки сприяємо ескалації»

Протидіяти Російській агресії необхідно і в інформаційному просторі, каже Лінкявічус. Він погоджується, що ситуація на сході України частково є наслідком програної інформаційної війни, яку Росія розв’язала понад два десятиліття тому.

«Ми робимо все, що у наших силах. Ми використовуємо всі ресурси, ноу-хау, аналітику, щоб протидіяти цій пропагандистській машині. Поки що ми програємо, якщо підсумувати. Всі їх механізми працюють дуже ефективно, вони мають гарне фінансування. Ми, як правило, це робимо «ад хок». Ми повинні ставитись до цього дуже серйозно. Це справжня загроза. Поряд з кібер-загрозою, енергетикою, стратегічні комунікації - це не менш важливе питання. Нас підтримують наші колеги в Європейському союзі. У нас є ряд програм, які ми запустили з Великобританією, Данією та Естонією. У нас є певні ідеї, як боротися з цією пропагандою. Не шляхом створення контр-пропаганди, тому що це неправильно. Радше, шляхом створення умов для вільних медіа, альтернативні джерела інформації. Шляхом надання достовірної інформації, створенням відповідальних СМІ, заперечення фейків», - говорить міністр.

Литовський високопосадовець наголошує, що країни Балтії, як ніхто інший, відчувають загрозу агресора. Він запевнив – Україна може розраховувати на всебічну підтримку Литви.

«Це не порожні слова або ж гасла, коли ми говоримо, що ми підтримаємо Україну всіма способами, які є у нас в розпорядженні. Ми готові надати ноу-хау, експертів. В уряді України вже працюють литовці. Ми готові надавати й економічну підтримку. Ми невелика країна, але робимо все в наших силах. Також військова підтримка: ми не направляємо солдатів, але даємо обладнання. Але знову-таки, ми невелика країна, тому ми повинні звернутися до всіх за допомогою для України, яка зіткнулася з зовнішньою агресією», - говорить міністр.

Всі новини дня

Інспектори від уряду США не виявили порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Відео

Інспектори від американського уряду не виявили серйозних порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Про це сьогодні вони засвідчили у Конгресі Сполучених Штатів. За слуханнями комітету з міжнародних відносин Палати представників уважно стежила Катерина Лісунова.

Президент України Володимир Зеленський віртуально взяв участь у Саміті демократій у Вашингтоні. Відео

У Вашингтоні офіційно розпочався Саміт демократій, який проводить адміністрація Байдена у партнерстві із кількома країнами з кожного континенту. Основною подією цього дня стало віртуальне засідання, у якому взяв участь й президент України Володимир Зеленський.

"Вагнерівці" зазнають величезних втрат у районі Бахмута - генерал Міллі

Генерал Марк Міллі під час слухань у Конгресі щодо оборонного бюджету США на 2024 рік. REUTERS/Kevin Lamarque

Найманці приватної військової команії "Вагнер" зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Про це заявив голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі під час слухань щодо оборонного бюджету на 2024 рік у Комітеті з питань збройних сил Палати представників США у середу, 29 березня.

Про "вагнерівців" під час слухань на Капітолійському пагорбі поцікавився член Палати представників від Демократичної партії Рубен Галлего. Він запитав у Міллі, чи може генерал поділитися своїм баченням відносин між групою "Вагнер" та регулярними російськими військами на оперативному рівні, та чи змінилася присутність "вагнерівців" в Африці внаслідок війни в Україні.

Міллі відповів, що група "Вагнер" зараз веде бойові дії, в першу чергу, в районі Бахмута. "Там, імовірно, 6 тис. або близько того справжніх найманців і, можливо, ще 20 або 30 тис. новобранців, багато з яких вийшли із в'язниць, і вони зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Українці завдали цим хлопцям багато смертей і руйнувань", - сказав Міллі.

Він додав, що, крім Бахмута, бойовики групи "Вагнер" присутні в багатьох інших місцях, особливо в Західній Африці, де вони "фактично захопили країну."

Міллі назвав "вагнерівців" дуже агресивною групою і зауважив, що найманці є дуже оснащеними та багатими. "Її очолює дуже безжалісний хлопець Пригожин. Він нібито бізнесмен, але за ним стоїть неймовірне кримінальне минуле. Тому це небезпечна група. Вони досить великі. Вони досить потужні, і їм вдалося досягти принаймні частини Європи та Африки, і, можливо, деяких частин Близького Сходу," - зазначив генерал.

Як раніше писав Голос Америки, російський наступ під Бахмутом в основному вдалося зупинити. Ситуацію для Росії, імовірно, погіршили тертя між російським Міністерством оборони та групою "Вагнер. За даними британської розвідки, Росія, найімовірніше, перекинула свої ударні сили в район Авдіївки, що на південь від Бахмута, і на північ – в напрямку Кремінної та Сватового, але і там, на думку британських дослідників, Росія також переходить до оборони і може щонайбільше сподіватися стабілізувати фронт.

Популяризаторка української кухні «Пані Стефа» приїхала до США досліджувати кухню діаспори. Відео

Відома популяризаторка української кухні «Пані Стефа» вже понад десять років відтворює старовинні галицькі рецепти. Відео з її гастрономічними дослідженнями та кулінарними цікавинками надзвичайно популярні.

Сенаторка Джин Шагін: Нам потрібно зробити все можливе, щоб українці отримали усю необхідну сучасну зброю. Відео

Українська готовність боротися за власну державу та демократію надсилає важливий сигнал не лише Росії, але й Китаю та іншим автократам. Таку думку висловила сенаторка-демократка Джин Шагін в ексклюзивному інтерв’ю для Голосу Америки.

Більше

XS
SM
MD
LG