Спеціальні потреби

Роман Лунь про Всесвітній Форум Українців


Роман Лунь, член координаційної Ради з питань підготовки 20-ї річниці Незалежності України при Президенті України, представник Українського фонду Культури у США та Канаді, голова товариства «Сила духу».

Напередодні Дня незалежності в Києві відбудеться Всесвітній форум українців, який збере разом представників всіх українських закордонних громад. Форум – вищий керівний орган Української всесвітньої координаційної ради (УВКР).

На запитання читачів Facebook сторінки «Час-Тайму» та редакції «Голосу Америки» щодо роботи Форуму відповідає Роман Лунь, член Координаційної ради з питань підготовки 20-ої річниці Незалежності України при президенті України, представник Українського фонду культури у США та Канаді, голова товариства «Сила духу».

Г.А.: У якому форматі проходитиме Всесвітній форум?

Р.Л.: Всесвітній форум українців відбудется з 19 до 23 серпня 2011-го року у Києві. Форум організовує Українська всесвітня координаційна рада, яку очолює Дмитро Павличко.

Г.А.: Хто фінансує проведення Форуму?

Р.Л.: Фінансується захід Кабінетом міністрів України.

Г.А.: Які організації закордонних українців будуть представлені на форумі та в якій кількості?

Р.Л.: УВКР визначило зібрати на форум 300 делегатів. З них 100 будуть представниками західної діаспори, 100 – східної, а ще 100 делегатів представлятимуть Україну.

Зі США і Канади по 10 делегатів. На сьогодні формується порядок денний: склад делегацій, доповідачі і т.д. Перше засідання оргкомітету відбудеться 16 червня у Києві. Тому більш детальна інформація буде відома після 16 червня і очевидно будуть і в пресі, і в українських організаціях за кордоном.

Г.А.: Який порядок денний Форуму?

Р.Л.: Особисто я буду на Форумі знову піднімати питання створення Світового українського культурного центру у Києві з принципом роботи і на електрониих носіях.Також на мою думку необхідно заснувати Всесвітню спілку громадян України, яких на сьогодні за межами України 5-7 мільйонів і які позбавлені конституційного права обирати і бути обраним. Свої пропозиції я подавав неодноразово і нарешті виступав у Верховній Раді України на парламентських слуханнях, однак нічого не змінилось.

На питання, які результати можна очікувати від Форуму і чи не перетворится він у культурний захід можу сказати одне – все залежить від учасників, які приїдуть зі всього світу.

Горевич Андрій: Коли вже нинішня влада піде з України?

Р.Л.: Коли піде нинішня влада з України – добровільно – ніколи! Владу треба брати, а віддавати її ніхто не віддає. На жаль сьгоднішня Верховна Рада і нею затведжений Уряд України ніяким чином не представляє інтереси народу України. Депутати Верховної Ради України були обрані за списками, які формували керівники 4-5 партій. Ці партіїї в свою чергу складають 3-4% населення України. Тобто 95% населення України не мало ніякої можливості прийняти участь у висуванні чи участі у виборах. Натомість у Верховній Раді, Кабінеті Міністрів України, державних і контролюючих органах створились КЛАНИ – брати-сестри-дружини-чоловіки-діти-племінники-родичі-коханки-водії. Змінити це неможливо, не змінивши виборчу систему і Конституцію, а це може зробити Верховна Рада і Конституційний суд, які контрольовані сьогодні КЛАНАМИ. І головна біда в тому, що влада Росії робить все, і дуже професійно, щоб знищити незалежність України.

Давид Орешок: Чи є в української влади бодай мінімально продумана стратегія розвитку?

Р.Л.: Яку стратегію розвитку можуть створити особи, які не мають ніякого поняття у державотворенні, не мають досвіду ні державницького, ні життєвого. Інша частина влади – колишні потомственні партійні і комсомольські керівники – комерсанти-бізнесмени-торгаші і фінансисти. Нема політиків, нема стратегів у теперішної влади.

Ігор (Галичина): Як би Ви прокоментували ситуацію на українському телебаченні та в кінематографі, особливо, зважаючи на те, що усі фільми в магазинах України у різних форматах на 99% російськомовні.

Р.Л.: Українського кінематографу нема і телебачення українського не стало – повне засилля розважальних шоу на російській мові, які скопійовані – куплен ліцензії – з американських шоу, що не несуть у собі нчого розумного – просто вбивання часу – через годину після шоу не памятаєш, що бачив, плюс фільми надуманих жахів-сексу-зради.

А чого варті ток-шоу Шустера і Кісєльова, які професійно роблять з недалеких українських політиків – повних дебілів української влади. А на додаток шоу акордеоніста Табачника під хамським гаслом «Україну мають таланти» на якому прокурор України грає на фортепіано «Мурку» – гімн кримінального світу!

Ігор (Галичина): Чи мають США надати фінансову допомогу Україні?

Не треба будувати ілюзій щодо того, щоб США спрямовували всю допомогу Україні – Україна для США невеличка країна Європи і завжди може стати предметом домовленостей між США і Росією. Лише самі громадяни України зможуть вирішувати свою долю. І тут повинні сказати своє слово громадяни України, що проживають і перебувають за кордоном. Не треба забувати, що кожного року ці так звані заробітчани передають легельно 24-25 мільярдів доларів – а скільки перевозять автобусики? знайомі? Фактично за ці гроші виживають мільйони громадян України. Так що розраховувати треба на себе. Україна і так залізла у мільярдні борги МВФ – коли, і хто, і з чого їх віддасть?

Сергій Сарапулоф: Що влада робить для розбудови середнього класу та розмаїття непідвладних їй політичних лідерів, партій та громадьских організацій?

Р.Л.: Влада на словах зацікавлено ставиться до розбудови розмаїття політичних партій та громадських організацій. Не треба забувати, що цим процесам на всіх рівнях створюється шалений опір – кожен чиновник чи можновладець найменшого рівня буде битсь і робити все, щоб не допустити нікого «чужого» до влади. І тут все залежить від керівництва держави – пройти цей шлях до кінця.

Валера Шишкін: Хто конкретно з нинішньої влади буде відповідати за усі «проколи» в економічній, гуманітарній та ін. політиці в нашій країні за останній півтори року?

Р.Л.: На жаль практика 20 років незалежної України показує, що так звані відповідальні працівники фактично ні за що не відповідають – і це ще одна проблема, яка виховує в державі безвідповідальних працівників.

Роман-ст Зарічний: Коли «випаруються» «проффесіонали» та «проффесори» з ПР, які забули взяти розум, коли йшли до влади?

Р.Л.: Треба кожному громадянину України відповідально ставитись до виборів. Не продаватись.

Олександр Белік: Скiльки украiнцiв влада вирiшила залишити в живих?

Р.Л.: Українську націю нищать століттями, але видно ми призначені для цього випробування і повинні перебороти зло. Ніхто і ніколи не знищить народ чи націю. Хіба за її мовчазною згодою і бездіяльністю.

@Axiom_UA: Ще досі в усьому винна попередня влада, чи вже час вам самим покаятись?

Р.Л.: Попередня влада... Скільки було надій і завзяття! На жаль все звелось до банальних персональних конфліктів і образ – прем’єрка хіхікає перед президентом Росії, показуючи зневагу до свого президента, а президент два рази призачивши прем’єрку на пост, заявляє, що вона найбільше зло. У той час наші сусіди збудували в обхід газопровід, поставили гарну ціну і тепер Україна не отримуватиме 58 млрд доларів щорічно за транзит, бо його не буде. Дохазяйнувались.

Зачепили Кучму, не рухаючи всіх інших фігурантів потенційних кримінальних справ, і знову сперечаються про записи, забувши, що такі авторитети нації як Борис Олійник, Іван Драч, Тарас Чорновіл і інші, прослухавши записи, підтведили, що розмови з ними в кабінеті у Кучми були і на плівках відповідають дійсності. Найпечальніше, що записи Мельниченка і на моє переконання відповідають дійсності. Все на лівках правда... Куди щез «борець» за правду Єльяшкевич? Чому замовк Григорій Омельченко? Хто і коли буде каятись? Настане Судний день – його ніхто не зможе уникнути.

Рекомендую всім прочитати статтю Бориса Олійника в «Дзеркалі тижня» за 4 червня 2011-го року «Первородний гріх». Багато що стане зрозумілим. Бажаю всім сили духу перебороти всі негаразди. Слава Україні!

Інше за темою

XS
SM
MD
LG