Спеціальні потреби

День Мартіна Лютера Кінґа


Пам’ятник Мартіна Лютера Кінґа у Вашингтоні

У понеділок американці відзначають День Мартіна Лютера Кінґа. Це федеральний свято, встановлене для вшанування убитого лідера руху за громадянські права.

Кінґ вперше отримав широку популярність в 1955 році, коли очолив успішну акцію протесту проти расової сегрегації чорношкірих пасажирів на автобусних лініях в Монтґомері, штат Алабама. Згодом він став центральною фігурою руху за громадянські права в США в 1950-1960-х роках. Його промова «У мене є мрія», з якою він виступив під час маршу на Вашингтон в 1963 році, стала натхненням для мільйонів людей.

У 1964 році Кінґ був удостоєний Нобелівської премії миру. У тому ж році президент Ліндон Джонсон підписав історичний закон про громадянські права.

Кінґ був убитий 4 квітня 1968 в Мемфісі, штат Теннесі, куди він поїхав, щоб підтримати страйкуючих чорношкірих збирачів сміття, які добивалися рівної оплати праці.

Свято, яке відзначається в третій понеділок січня, було встановлене в 1983 році президентом Рональдом Рейґаном. При цьому справжній день народження Кінга – 15 січня 1929.

У 1994 році Конгрес США оголосив День Мартіна Лютера Кінґа національним днем служіння, закликавши американців взяти активну участь у реалізації громадських ініціатив.

Відео - найголовніше

Як працює екіпаж бойового гвинтокрила ЗСУ. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:10 0:00
XS
SM
MD
LG