Спеціальні потреби

Сінді Маккейн виступила проти легалізації проституції, навела приклад України


Сінді Маккейн, голова Консультаційної ради з торгівлі людьми в Інституті міжнародного лідерства Маккейна

В Україні та інших країнах, де тривають конфлікти, чимало жінок, які не зуміли втекти за кордон разом зі своїми сім'ями, вимушені зайнятися проституцією. Про це заявила глава Консультаційної ради з торгівлі людьми в Інституті міжнародного лідерства Маккейна Сінді Маккейн, яка є дружиною сенатора-республіканця Джона Маккейна.

Її позиція стала доповненням до дискусії про можливість легалізації проституції приводом до якої стала заява міжнародної правозахисної організації Amnesty International.

Люди, що працюють у секс-індустрії, є однією найбільш соціально відчужених груп у світі, рівень їхнього правового захисту надзвичайно низький, - заявляє правозахисна організація Amnesty International. Організація пропонує декриміналізувати секс-торгівлю.

Газета Washington Post напередодні опублікувала статтю, де Сінді Маккейн називає секс-індустрія небезпечною

За словами правозахисників, узаконення проституції покращить становище людей, які цим займаються, зменшить небезпеку порушення їхніх прав. Секс-працівники більше не будуть жити поза законом і вважатися «злочинцями», - заявляє «Міжнародна амністія». Натомість узаконення секс-працівників захистить їх від агресії з боку поліції і дозволить їм домагатися захисту своїх прав.

Утім чимало інших правозахисників вважають інакше, мовляв, це призведе лише до узаконення експлуатації секс-працівників. Глава Консультаційної ради з торгівлі людьми в Інституті міжнародного лідерства Маккейна Сінді Маккейн пропонує альтернативу законній проституції.

«Більшість дорослих секс-працівників почали цим займатися ще в дитинстві… і надто часто трапляється, що вони починають цим займатися, тому що, по-перше, опинилися в секс-рабстві, по-друге, бо у віці 12-13 років не мали інших можливостей допомогти своїй родині, або вони були викрадені. Вони опиняються у секс-торгівлі, а потім не встигнуть озирнутися – їм вже 30 років, і вони займаються цим з 12-ти, - розповідає пані Маккейн в інтерв’ю "Голосу Америки". – Легалізація –це не вихід. Криміналізація споживачів секс-послуг – ось, на що ми повинні зараз звернути дуже серйозну увагу».

Потрібно розправлятися з картелями, які примушують дівчат займатися такою роботою. Це картелі. Це організована злочинність

Газета Washington Post напередодні опублікувала статтю, де Сінді Маккейн називає секс-індустрію небезпечною і що їі працівники в багатьох країнах піддаються насильству. На думку Маккейн, узаконення секс-індустрії лише дасть сигнал жінкам, чоловікам і дітям, що торгівля своїм тілом - це безпечний і прийнятний вибір, а ті, хто платить їм за сексуальні послуги, мають на це повне право. Маккейн закликає правоохоронні органи боротися з тими, хто організовує секс-торгівлю, вона називає їх злочинцями.

«Потрібно розправлятися з картелями, які примушують дівчат займатися такою роботою. Це картелі. Це організована злочинність. Це жорстоке поводження з дітьми, якщо мова йде про неповнолітніх. Ми повинні переслідувати тих, хто це організовує, а також їхніх клієнтів. Це ті ж люди, які нелегально торгують органами тварин, наркотиками, зброєю, і вони торгують людьми», - розповідає експерт Інституту міжнародного лідерства Маккейна.

Вона каже, що подорожувала до Грузії та інших країн цього регіону, де торгівля людьми є великою складовою організованої злочинності. За словами Маккейн, у Грузії, Косово та інших країнах, де нещодавно були збройні конфлікти, ця проблема стоїть особливо гостро: там мало молодих дівчат, тому що багатьох з них примушують займатися проституцією і вивозять з рідної країни.

Маккейн та деякі інші правозахисники наполягають, що легалізація секс-індустрії зробить життя секс-працівників ще небезпечнішим

В Україні та інших країнах, де тривають конфлікти, чимало жінок, які не зуміли втекти за кордон разом зі своїми сім'ями, вимушені зайнятися проституцією. За словами Маккейн, для всієї країни наслідки війни дуже суворі, однак особливо гостро їх відчувають жінки та діти. Вони виявляються на передовій лінії всього цього і несуть на собі найважчий тягар.

Аналогічна ситуація складається і з міграційним кризою в Європі, продовжує вона. Люди тікають з рідної країни з різних причин, через війну чи економічні фактори, але ці причини заслуговують на повагу. Однак у цього процесу є побічні ефекти, як наприклад, секс-торгівля. Маккейн підкреслює, що жодна маленька дівчинка не скаже свідомо: «Мені 10 років і я хочу бути повією».

Amnesty International наполягає, що криміналізація секс-торгівлі робить працівників цієї сфери ще більш уразливими до насильства і сприяє порушенню їх прав.

Натомість Маккейн та деякі інші правозахисники наполягають, що легалізація секс-індустрії зробить життя секс-працівників ще небезпечнішим, тому що позбавить можливості притягнути до відповідальності їх експлуататорів. Опоненти легалізації вважають, що це стане кроком назад у боротьбі з торгівлею людьми в усьому світі.

Дивіться також: Республіканські кандидати дебатували, як розправитися з Путіним:

Про "управу" на Путіна розповіли республіканські кандидати у президенти. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:59 0:00

XS
SM
MD
LG