Спеціальні потреби

Маккейн: На Росію все одно чекає поразка


У майбутньому Росію чекають величезні проблеми - Маккейн. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:16 0:00

У майбутньому Росію чекають величезні проблеми - Маккейн. Відео

Голова Сенатського комітету з питань збройних сил Джон Маккейн не втомлюється лобіювати у Вашингтоні допомогу Україні, в першу чергу, летальним озброєнням. Цю тему він підняв і під час виступу у Гудзонському інституті у Вашингтоні.

Не має сенсу аналізувати слова Володимира Путіна і намагатися передбачати його дії, говорить Джон Маккейн. Про свої наміри Путін повідомляє відкрито, а злочинні дії здійснює вже сьогодні.

"Кожні кілька днів росіяни пересувають паркан між Абхазією і Південною Осетією на кілька метрів углиб Грузії та завозять туди росіян. Путін підраховує, як далеко він може зайти, оцінюючи реакцію на свої дії", - заявив Маккейн.

Світ мусить зупиняти Путіна, говорить Маккейн. І перше, що можуть зробити США - озброїти українців.

"Уперше за 70 років країна втратила частину своєї території. До нашого сорому ми не дали українцям зброю, якою вони могли б себе захистити. Ми можемо їм дати "Джавеліни" - це дуже ефективна протитанкова зброя і, я гарантую, це суттєво збільшить ціну, яку Росія платить за свої дії. Але, у що складно повірити, ми навіть з українцями не усієї розвідувальною інформацією ділимося. Українці воюють зброєю 20-го століття, а росіяни використовують зброю 21 століття.

Припустимо, що президент Путін вирішить увійти в три російськомовні провінції однієї з Балтійських країн

У Вашингтоні, вважає Маккейн, також недооцінюють вплив російської пропаганди, особливо в Європі.

"Сьогодні в країнах Балтії, в Молдові, в Румунії і навіть у Польщі йде потік масивної, витонченої російської пропаганди, якому ми повинні протистояти", - каже Маккейн.

Якщо Путіна не зупинити негайно, застерігає сенатор США, усю систему євроатлантичної безпеки чекає величезна фіаско.

"Припустимо, що президент Путін вирішить увійти в три російськомовні провінції однієї з балтійських країн. Припустимо, що він тільки туди зайшов і нікуди далі. Хтось тут вірить, що НАТО завдасть військової відповіді? Я ні. Сподіваюся, що я помиляюся. І для того, щоб НАТО було заблоковано достатньо одного голосу. Політика НАТО відображає політику уряд країн-членів організації, які залежать від російської енергії. А вони ще й продовжують скорочувати витрати на оборону".

Але навіть якщо сьогодні Путін виглядає переможцем, зрештою Росію все одно чекає поразка. Вони послабили власну економіку і створили небезпечний прецедент, яким може скористатися… Китай.

Ціна на нафту знижується, що, однозначно, буде кінцем для них

"У далекій перспективі їх чекають величезні проблеми. Економіка падає. Я часто говорив, що Росія - бензоколонка, яка тільки прикидається країною. А потім я це висловлювання відредагував - це бензоколонка, яка управляється мафією, і прикидається країною", - каже Маккейн.

"Ціна на нафту знижується, що, однозначно, буде кінцем для них. У далекій перспективі вони зіткнуться з Китаєм. Якщо ви коли небудь летіли над кордоном між Росією і Китаєм - я не літав, мені розповідали - ви побачите сибірські ліси з одного боку і міста в Китаї, де проживають мільйони людей. У них буде процвітаючий і могутній сусід", - відзначив республіканець.

Дивіться також: Тиску Заходу піддається лише Україна, але не Путін - нардеп Шкрум

Тиску Заходу піддається лише Україна, але не Путін - нардеп Шкрум. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:26 0:00

  • 16x9 Image

    Тетяна Ворожко

    Старша редакторка Української служби «Голосу Америки», ведуча, журналістка і продюсерка. Цікавиться політикою, відносинами України-США, соціальними питаннями та медициною, але найбільш любить розповісти гарну людську історію. Робить включення із місця подій, запускає нові проекти та програми, із 2017 року редагує та регулярно дописує до рубрики «Блоги» на веб-сайті служби. Працювала репортером газети «Киевские Ведомости» та програми «Погляд у світ» (УТ-1), сценаристом та журналістом культового шоу «Без Табу з Миколою Вереснем» (1+1). Дописувала до десятка газет і журналів. Співпрацювала з CNN та BBC. Після навчання у США обійняла посаду радника Координатора проектів ОБСЄ в Україні з питань мас-медіа, де протягом двох років запустила десятки проектів, спрямованих на розвиток вільних ЗМІ та зменшення напруги між регіонами країни. Автор двох книг та документального фільму (канал СТБ). Здобула диплом магістра історії КНУ імені Тараса Шевченка та магістра журналістики Університету штату Огайо (Атенс). Мама сина.
XS
SM
MD
LG