Спеціальні потреби

Актуально

Чи витримає американська система охорони здоров’я пандемію коронавірусу? 5 особливостей медицини США

Medical Surgeons Surgery

Пандемія коронавірусу COVID -19 є також випробуванням для систем охорони здоров’я країн навколо світу. Особливості медичної системи США можуть як допомогти у боротьбі із поширення хвороби, так й значно ускладнити стримування поширення вірусу та лікування хворих.

Поїздка на швидкій – дорого

Першого квітня минулого року мій син зламав руку, впавши з огорожі на шкільному майданчику. У школі швидко зорієнтувалися, що сталося, але швидку викликати не стали. Чекали поки приїде мій чоловік, який працював вдома. «Самі повезете дитину в лікарню чи будете викликати швидку?» - поцікавилася в нього медсестра, коли він нарешті дістався школи. Чоловік викликав швидку допомогу, але чимало батьків цього робити б не стали. Якщо нема медичного страхування, така поїздка може обійтися у кругленьку суму.

Без медичного страхування послуги швидкої у середньому коштують від 400 до 1200 доларів. У деяких містах їх покривають з місцевих податків. Система загалом дуже різноманітна: згідно із даними Американської асоціації швидкої медичної допомоги, у США працює 14 тисяч служб швидкої - приватних, державних, волонтерських та при лікарнях.

Дослідження Новин здоров’я Кайзера виявило безліч випадків, коли пацієнтам приходили рахунки на фантастичні суми навіть за наявності медичного страхування. Серед 350 скарг із 32 штатів, які проаналізували дослідники, є такі: один чоловік отримав рахунок на 3.600 доларів, коли його доставили до лікарні, що знаходилася в семи кілометрах, інший – на 8.460 доларів тому, що в лікарні, куди його спочатку привезли, не змогли надати йому допомогу, і відправили до іншої. Одна жінка, потрапивши в автомобільну аварію, отримала рахунок на 26.400 доларів: швидка, перед тим як приїхати, викликала «команду по травмі», хоча вона цього й не потребувала.

Сорок років тому послуги швидкої у США оплачували із податків і вони були безкоштовними для населення. Потім систему приватизували.

Такі суми цілком законні. Вони з’являються тому, що медичне страхування не покриває медичні послуги будь-якої лікарні та будь-якої процедури чи препарату. Кожен страховий поліс містить мережу лікарів, послуги яких він покриває, та по-різному оплачує самі послуги. І швидка, яка за вами приїхала, може виявитися такою, що не входить у вашу мережу чи по дорозі зробити процедуру, яку ваш поліс не покриває.

Сорок років тому послуги швидкої у США оплачували із податків і вони були безкоштовними для населення. Потім систему приватизували. У деяких штатах діють закони, які обмежують суми, що можуть виставити пацієнту, але далеко не у всіх.

До мого сина швидка приїхала негайно із цілою командою санітарів. А потім ми отримали рахунок на 100 доларів.

Рахунки – сюрпризи

За наявності медичного страхування, після візиту до лікаря ви можете або заплатити так звану доплату, або нічого не платити, якщо все покриває страховка. В інших випадках рахунок надсилають пізніше, після того як свою частину заплатить страхова компанія. Часто додому надсилають ще пояснення – із фантастичними сумами до сплати – але це ще не рахунок, якого треба дочекатися перед тим, як пити заспокійливе і дзвонити в лікарню. Більшість з цієї суми заплатить страхова компанія.

Але буває й так, що до сплати приходять просто фантастичні суми, так звані «рахунки-сюрпризи». Як й випадку із швидкою, якщо ви раптом, потрапите до лікаря чи відділу у лікарні, що не входить у мережу вашого страхового полісу, або вам зроблять процедуру, яку він не покриває, ви можете отримати рахунки на суми, на які ви зовсім не розраховували.

Згідно із дослідженням споживачів, у 2015 році кожен третій американець кожні два роки стає жертвою «рахунків-сюрпризів». Журнал «Тайм», який присвятив цій темі статтю, наводить приклад Елейн Хайтуер, веб-дизайнерки з Атланти. Через артрит вона потребувала дві операції на пальцях. Жінка переконалася, що хірург, який буде їй її робити, знаходиться в її мережі і що її страховий поліс, за який вона платить 568 доларів щомісяця, покриває процедуру. Але через кілька місяців після успішної операції вона отримала рахунок – 6.300 доларів за палець. З’ясувалось, що анестезіолог не був в її мережі, а страховий поліс не покриває саме ті імплантати, які використав хірург.

Відчайдушні гінекологи в Нью-Йорку та «переслідувачі швидких»

Інколи, хоча далеко не завжди, подібні рахунки- сюрпризи можна оскаржити чи хоча би домовитися з лікарнею про зменшення суми.

У США існує армія юристів, які спеціалізуються на позовах до лікарів та виробників медичних препаратів та виробів. Не встигнув мій син вийти із лікарні, як до нас надійшов лист із юридичної контори – а чи не бажаємо ми позиватися до школи? Мій похід до МРТ через порване моїм же собакою сухожилля теж не залишився не помічений знавцями права. У лікарні, куди я прийшла з травмою, першим ділом мене запитали, хто в мене адвокат. У США таких юристів, які активно пропонують свої послуги щойно травмованим людям ще жартома називають «переслідувачами швидких».

Не встигнув мій син вийти із лікарні, як до нас надійшов лист із юридичної контори – а чи не бажаємо ми позиватися до школи?

У 2010 тодішній конгресмен Том Прайс, який був міністром охорони здоров’я уряду Дональда Трампа, говорив, що так звана «захисна медицина», як є наслідком побоювань судових позовів, обходиться США в 650 мільярдів доларів щороку. Саме у судових позовах звинувачують високу вартість всієї системи охорони здоров’я у США: адже лікарі змушені самі купувати страхові поліси, щоб захистися у разі позовів, а також, перестраховуючись, виписувати зайві тести та процедури.

Хоча мало кому подобається працювати під страхом судових позовів (журналістам, наприклад), у США є лікарі, які скажуть, що проблема перебільшена. Як от каліфорнійський родинний лікар Девид Белк, який пише у своєму блозі, що сам він платить менше, ніж 5 тисяч доларів щороку за страховий поліс. Лікарі, які працюють з ним в одному будинку – від трохи більше 5 тисяч (нефролог) до 35 тисяч (акушер-гінеколог). (За статистикою, найбільше позиваються до медсестр і акушерів-гінекологів).

І, згідно із даними Бази даних національної медичної практики, кількість і розмір виплат за судовими позовами у США з 2001 року різко знижуються, пише Белк. Якщо у 2001-му році було 16 тисяч позовів проти лікарів, то у 2017 – 8. 500. Найбільше позиваються до лікарів у Нью-Йорку, де й самих позовів більше, й суми вимагаються і виплачуються вищі, ніж в решті міст. (Отже, акушери-гінекологи в Нью-Йорку – найбільш вразливі з точки зору судових позовів). Тридцять три штати запровадили юридичні обмеження на можливість позиватися і верхню межу виплат, які може призначити суд. Але загалом, пише Белк, вартість судових позовів проти лікарів складає всього лише 0.33% вартості усієї медичної галузі у США.

Пігулки жменями

Хоча у США існують релігійні секти та громади, де майже чи взагалі уся медицина заборонена (Християнська наука, аміши, тощо), американці загалом медицині довіряють. Таких слів як «не буду труїться вашою хімією» тут не почуєш. Народні методи, які тут ще називають «казками старих дружин», менш поширені ніж в Україні. Із безмедикаментозного лікування у США популярні хиба що відпочинок і пиття теплої води. В американському суспільстві більше переймаються зворотною проблемою – вживання надмірної кількості лікувальних препаратів.

Одного разу ще під час навчання в Університеті штату Огайо, чекаючи в коридорі медичного центру, почула розмову лікаря із попередньою пацієнткою. На його питання, які ліки вона приймає, жіночий голос перелічував цілий список. Я очікувала побачити людину на візочку. Натомість з кабінету випурхнула повна здоров’я молодиця. Звичайно, її діагнозу я не знаю і часто серйозні захворювання зовні себе ніяк не проявляють.

Але те, що у США виписують надмірну кількість препаратів – зокрема опіоїдів і антибіотиків – це факт. Після того, як я народила дитину, до мене в палату три рази зайшла медсестра сказати, що лікар мені дозволив викодин (Vicodin) (знеболювальне, до складу якого входить синтетичний опіоїд) і вона може мені його принести. Ледь відбилася.

Десь у 80х у США навіть найменший дискомфорт почав сприйматися як неприпустимий.

За останні 20 років кількість медикаментів, які виписують пацієнтам, зросла. Між 2000 та 2012, відсоток дорослих, які приймають 5 і більше препаратів, виріс із 8.5 до 15%. Серед американців 65 років і більше, 42% приймають понад п’ять медикаментів. Ці данні містяться у дослідженні, зробленому для Інституту Лауна. Згідно з іншим дослідженням, 55% усіх американців щодня приймають препарати, які їм виписав лікар, і в середньому – чотири пігулки.

Причин цьому називається багато. Ось лише кілька.

Під впливом реклами, на яку фармацевтичні компанії витрачають мільярди, пацієнти просять лікарів виписати конкретні препарати – ті, що вони бачили на телебаченні. Менш помітний, але не менш дієвий вплив виробники ліків здійснюють безпосередньо на лікарів – через організацію конференцій, презентації, ознайомчі візити, тощо.

Десь у 80х у США навіть найменший дискомфорт почав сприйматися як неприпустимий. Так званий «менеджмент болю» став очікуваною частиною роботи лікаря, за яким їх, у тому числі, оцінюють пацієнти. Таким чином почали більше виписувати знеболювальних. (Я досі звикла, якщо біль не є надмірним, його терпіти, чого не розуміє мій чоловік).

Пацієнти можуть ходити до різних лікарів, які не завжди знають, що виписав інший лікар.

Але при цьому без рецепту лікаря в аптеці можна придбати дуже обмежену кількість ліків. І рецептів від руки тут немає.

Наслідки тривалого прийому певних медичних препаратів не відомі чи приховуються. Час від часу у США здіймається хвиля щодо неприпустимості виписування надмірної кількості тих чи інших препаратів – психотропних, антибіотиків, опіоїдів. Наразі так звана «опіоїдна епідемія», коли люди стають залежними від рецептурних препаратів, – величезна проблема у США.

Але при цьому без рецепту лікаря в аптеці можна придбати дуже обмежену кількість ліків. І рецептів від руки тут немає. Після того, як лікар під час візиту призначив лікування, представник лікарні повідомляє про те, що було виписано, безпосередньо аптеку, де пацієнт забирає свої ліки за посвідченням особи.

Висока якість медицини

Ось ця особливість, напевно нікого не здивує. Американські лікарні, з тих де я була чи бачила в новинах, виглядають саме так, як у фільмах. Найновітніші методи – принаймні у нашому районі, поруч із американською столицею, - в кабінеті вашого лікаря. Маммографію у нас роблять тривимірною, а мій стоматолог сам друкує коронки на 3D-принтері.

Отже, якщо у вас є гарне страхування, то вам будуть доступними найбільш сучасні методи лікування. Галузь медицини у США – дорога, сучасна і престижна.

Так само, як й галузь медичної освіти. Серед десятки найкращих медичних інститутів у світі, за різними показниками, - 6 знаходяться у США. Найкращі: Гарвард, Стенфорд, Джонс Гопкінс, Мічиганський, Колумбійський, Вашингтонський і Університет Північної Кароліни – Чепел Гіл.

На базі медичних університетів знаходяться лабораторії і лікарні. Ірина Берд, українка, яка приїхала у США з Запоріжжя, - професорка на Кафедрі гінекології та акушерства та директорка з досліджень Фетальної медицини і фетальної неврології Університету Джонса Гопкінса.

«Джонс Гопкінс – унікальне місце. Ми працюємо разом із громадою у Балтиморі, аби зробити медицину доступною. В акушерському відділенні ми приймаємо пологи у жінок, які живуть у Балтиморі і не мають медичного страхування. На відміну від приватних клінік, наша зарплата не залежить від того, скільки пацієнтів чи скільки пологів ми прийняли. Наше завдання – робити внесок у дослідження та громаду. Це робить Гопкінс одним із найкращих шпиталів», - розповідає вона.

Загалом усі перелічені особливості американської медицини зводяться до єдиної причини: на відміну від інших розвинених країн медицина тут – високоприбутковий бізнес, а не суспільне благо, як безпека, шкільна освіта чи екологія. І це несе із собою як значні переваги, так і величезні проблеми. І наскільки вдалою є ця модель, зокрема покаже епідемія коронавірсу.

Передрук та інше використання матеріалів, розміщених на цьому веб-сайті, дозволяється за умови посилання на джерело.

Думки, висловлені в рубриці «Моя Америка», передають погляди самих авторів і не відображають позицію «Голосу Америки».

Дивіться також: Що низькі ціни на нафту означають для України та чи витримає їх російська економіка? Відео

Всі новини дня

Чи допоможуть контрнаступу конфлікти всередині російських сил? Відео

Чи допоможуть контрнаступу конфлікти всередині російських сил? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:58 0:00

Як впливають суперечки між вагнерівцями та російськими регулярними військами на їхні спроможності на полі бою – думки американських експертів.

Трампу висунуто звинувачення у неправомірному поводженні з секретними документами

Архівне фото: колишній президент США Дональд Трамп

Федеральне велике журі присяжних південного американського штату Флорида прийняло безпрецедентне рішення, і висунуло звинувачення проти колишнього президента США Дональда Трампа. Трамп став першим екс-президентом США, якому висунуто обвинувачення на федеральному рівні.

Документ із семи пунктів, текст якого не було оприлюднено, включає звинувачення проти Трампа у порушенні федеральних законів, які забороняють несанкціоноване зберігання "інформації про національну оборону". За цей злочин передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років.

Трамп підтвердив звинувачення на своїй платформі соціальних мереж Truth Social, заявивши, що його викликали з'явитися до суду в Маямі у вівторок.

"Корумпована адміністрація Байдена повідомила моїм адвокатам, що мені пред’явлено звинувачення, здається у зв’язку з Boxes Hoax", – написав Трамп, мабуть, натякаючи на коробки з секретними урядовими документами, вилучені ФБР у його маєтку у Флориді в серпні минулого року.

У відеозаяві Трамп заявив, що адміністрація президента Джо Байдена використовує Міністерство юстиції та ФБР для атак на нього.

"Я невинна людина, я невинна людина, — сказав Трамп. - Не можна допустити, щоб це тривало, бо це розриває нашу країну на шматки".

Фото: будинок Міністерства юстиції США у Вашингтоні
Фото: будинок Міністерства юстиції США у Вашингтоні

Завзяті прихильники Трампа згуртувалися навколо колишнього президента.

У короткій заяві конгресмен Джим Джордан, республіканець від Огайо та голова юридичного комітету Палати представників, написав: "Це сумний день для Америки. Хай Бог благословить президента Трампа".

Трамп фігурує в низці судових справ, в той час, як він намагається повернутися на посаду після поразки Байдену на переобранні у 2020 році.

У квітні велике журі Мангеттена висунуло Трампу державні звинувачення у фальсифікації ділових записів з метою приховати виплату за мовчання зірці фільмів для дорослих, під час виборчої кампанії в 2016 році. Трамп заперечує свою провину у цій справі.

Нові обвинувачення, хоч і шкодять його політичним амбіціям, не заважають Трампу балотуватися на другий термін у Білому домі.

Фактично, зазначив колишній федеральний прокурор Джон Малкольм, немає законів, які б заборонили йому балотуватися, навіть якщо його засудять.

"Були люди, які балотувалися на посади з тюремних камер", — сказав Малкольм.

У 2002 році колишній конгресмен Джим Трафікант балотувався на своє старе місце в Конгресі, відбуваючи тюремне ув'язнення за корупцію.

Адвокат Трампа Джеймс Трасті заявив каналу новин CNN, що звинувачення включають умисне збереження інформації про національну оборону, перешкоджання правосуддю, неправдиві заяви та змову.

Звинувачення у зборі, передачі або втраті інформації про національну оборону без дозволу тягне за собою максимальне потенційне покарання у вигляді 10 років позбавлення волі.

У 2019 році Гарольда Мартіна III, колишнього співробітника Агентства національної безпеки, було засуджено до дев’яти років ув’язнення після того, як він визнав себе винним за одним пунктом звинувачення в умисному зберіганні інформації про національну оборону.

Перешкоджання федеральному розслідуванню шляхом знищення, зміни або фальсифікації записів карається до 20 років.

Еван Коркоран, адвокат Трампа, не відповів одразу на запит Голосу Америки про коментар.

Міністерство юстиції вело розслідування щодо Трампа з початку минулого року після того, як Національний архів повідомив правоохоронним органам, що колишній президент тримав сотні конфіденційних урядових документів на своєму курорті у Флориді та перешкоджав спробам уряду їх повернути.

Пізніше Трамп передав кілька десятків документів, але його запідозрили у зберіганні більшої кількості.

Потім ФБР провело обшук у резиденції Трампа Мар-а-Лаго в серпні 2022 року, вилучивши понад 100 секретних документів. Обшук, який отримав широкий розголос, розкритикували республіканці.

Загалом прокуратура вилучила у Трампа понад 300 секретних державних документів, у тому числі документи з позначкою "цілком таємна/чутлива інформація", що є найвищим рівнем секретності.

Уряд зберігав вміст документів в таємниці, але в судових документах прокурори написали, що неправильне поводження з ними може загрожувати національній безпеці США.

Документи, надіслані різними агентствами, включаючи ЦРУ, ФБР і Агентство національної безпеки, стосуються питань національної безпеки, таких як ракетна програма Китаю та Ірану.

Джордан Штраус, колишній чиновник Міністерства юстиції, який є керуючим директором консалтингової фірми Kroll, назвав звинувачення Трампа "видатним моментом в історії та найважливішою справою, яку коли-небудь порушувало Міністерство юстиції".

Звинувачення Трампу висувається в той момент, коли ще один спеціальний прокурор, Роберт Гур, розслідує роботу Байдена з секретними документами пид час його перебування на посаді віце-президента.

Документи виявили минулого року в колишньому офісі Байдена у Вашингтоні та його будинку в Делавері.

Адвокати Байдена заявили, що документи передали урядовцям, щойно їх знайшли.

Навіть якщо виявиться, що Байден неправильно поводився з конфіденційними документами, йому навряд чи загрожуватиме кримінальна відповідальність через політику Міністерства юстиції не висувати звинувачення проти чинного президента, сказав Штраус.

"Я думаю, що найбільш вірогідним результатом розслідування спецпрокурора щодо президента Байдена, є доповідь, у якій заявлять щось на кшталт: "Ми б рекомендували або не рекомендували висувати обвинувачення, якби це не був президент", — сказав Штраус.

Колишній віце-президент Майк Пенс також привернув увагу через зберігання секретних документів, але минулого тижня Міністерство юстиції повідомило йому, що розслідування закрито і звинувачення не будуть висуватись.

До роботи над статтею долучились кореспонденти Голосу Америки Стів Герман, Джефф Селдін і Кетрін Гіпсон.

Американець, який служить в теробороні України, каже, що не відчував гомофобію від українських побратимів

Едді Етью служить у лавах територіальної оборони України

Колишній морпіх США, представник ЛГБТ-спільноти повернуся у відпустку після майже року служіння в лавах територіальної оборони України. Едді Етью розповів нашим журналістам, чому полюбив українців і чи відчував гомофобію від українських побратимів.

Рік тому 37-річний Едді Етью працював у Сан-Дієго, доставляючи готову їжу. Перед тим служив 4 роки в Корпусі морської піхоти. А 24-го лютого 2022-го вирішив, що має їхати до України.

"Було кілька речей, але головним для мене було те, що президент Зеленський сказав: якщо ви хочете, приїздіть сюди і допоможіть", - згадує Етью.

Тоді ж Едді згадав події 2014-го року, коли вперше почав стежити за подіями в Україні.

"Після анексії Криму я пам’ятаю, як я дивився новини приблизно два дні і я подумав: вау, це жахливо. Росія щойно вторглася в іншу країну і намагається вкрасти цю землю. А потім раптом всі перестали про це говорити. Це було дуже неправильно. І я завжди шкодував, що не полетів тоді в Україну. Тож з'явилася можливість компенсувати це", – розповів Едді.

Коли прилетів в Україну, чоловік нікого там не знав.

"Я об’єднався з Task Force Yankee Ukraine. Це організація, яка на той час в основному діяла у Львові. І у них є безпечні будинки, в яких можна було зупинитись - один у Польщі, а ще один у Львові.

Коли я був у оперативній групі «Янкі», я познайомився з хлопцями, з якими розпочав службу в моїй бригаді територіальної оборони, а потім поїхав до Одеси", – розповідає чоловік.

Так з початку червня минулого року почав служити в одеській 126 бригаді територіальної оборони. Виконував різні завдання та здебільшого оперував дронами.

Едді є відкритим геєм - на наше запитання чи хтось з українських побратимів проявляв гомофобію по відношенню до нього, він відповів:

"Єдина гомофобія, яку я відчув, була від іноземців, а не від українців. Більшість українців є амбівалентними. Їм просто байдуже. Це чудово - так воно й має бути".

Едді говорить, що коли вирушав до України, не знав, чого чекати. І був приємно вражений.

"Люди, їжа. Одна річ, яку я відразу помітив, полягає в тому, що навіть з крилатими ракетами і війною, ви знаєте, люди займаються ділом і продовжують жити. А взагалі моя порада - не жартуйте погано з українцями. Навіть якщо Росії доведеться вбити кожного українця. Кожен українець в серці буде боротися до останнього. Я твердо вірю в це...і я там для цього. Я планую після війни там залишитися", - каже він.

Та поки що триває війна і через кілька тижнів Едді повертається на фронт.

Дивіться також: Колишній американський морпіх – про службу в Україні. Відео

Колишній американський морпіх – про службу в Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:17 0:00

В ООН стурбовані обстрілом Херсона під час евакуації та закликають РФ надати доступ гуманітарним організаціям до лівого берега

Країни-члени ООН відреагували за російський обстріл Херсона під час евакуації цивільного населення, яке постраждало через підрив греблі Каховської ГЕС

Майже два десятки країн-членів ООН, серед яких США, Японія, а також низка європейських держав-партнерів України, виступили за заявою щодо ситуації з обстрілом Херсона та околиць. під час евакуаційних заходів.

"Висловлюємо глибоку стурбованість повідомленнями про обстріл Херсона під час евакуації з районів, затоплених після руйнування дамби Каховської ГЕС. Як повідомила херсонська місцева влада, сьогодні в місті внаслідок обстрілів під час операції з евакуації постраждало щонайменше дев'ять осіб, у тому числі поліція, медики та рятувальники", - зазначається у заяві.

Країни також рішуче засудили обстріли районів евакуації та закликали Російську Федерацію припинити такі атаки та дозволити групам евакуації безпечно допомогти постраждалому цивільному населенню.

Окрім того, посли закликали Росію надати повний, безпечний і безперешкодний доступ до постраждалих районів на лівому березі Дніпра, які зараз знаходяться під російським військовим контролем, для гуманітарних організацій, зокрема ООН та Міжнародного комітету Червоного хреста, щоб допомоги постраждалим місцевим жителям.

Як повідомляє "Радіо Свобода", в Офісі генпрокурора України заявили, що 8 червня російські військові обстріляли Херсон і населені пункти у Херсонському районі під час евакуаційних заходів, внаслідок чого дев’ятеро людей були поранені. За даними ОГП, Херсонська та Олешківська окружні прокуратури розпочали досудове розслідування у кримінальних провадженнях за фактом порушення законів та звичаїв війни.

Голова Державної служби з надзвичайних ситуацій Сергій Крук, своєю чергою повідомив, що масований артобстріл відбувся сьогодні по місцях, де працюють рятувальники. «Поранень зазнали два наших співробітники: водолаз-сапер та водій-сапер з Миколаївської області», – написав Крук у Facebook.

Як повідомляв "Голос Америки" генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш у своєму зверненні у вівторок назвав підрив дамби "колосальною гуманітарною, економічною та екологічною катастрофою."

"ООН не має доступу до незалежної інформації про обставини, що призвели до руйнування греблі Каховської ГЕС. Але зрозуміло одне: це ще один руйнівний наслідок російського вторгнення в Україну. Ми бачимо наслідки в Херсоні, Новій Каховці та ще 80 містах і селах вздовж річки Дніпро. Велике затоплення. Масштабні евакуації. Спустошення навколишнього середовища. Знищення щойно посаджених культур", - зазначив посадовець.

Раніше Кислиця в інтерв'ю Голосу Америки назвав підрив дамби "державним тероризмом".

“Каховська станція знаходилась на окупованій території, і РФ мала вживати всіх необхідних заходів, щоб підтримувати її в належному стані й не допускати будь-яких інцидентів. На сьогоднішні можна говорити про те, що мав місце акт державного тероризму, це свідомо було зроблено, на мою думку", - заявив український дипломат в ООН.

Bloomberg: Новий пакет допомоги США Україні обсягом $2 млрд зміцнить ППО 

Архівне фото: система Patriot (PAC 3) в Японії (Photo by Kazuhiro NOGI / AFP)

США планують в п'ятницю оголосити новий пакет допомоги Україні обсягом понад 2 мільярди доларів. Про це повідомляє Bloomberg News з посиланням на американських урядовців.

Кошти надійдуть в рамках Ініціативи сприяння безпеці України, яка передбачає замовлення виробництва нових систем і спрямована на довгострокову підтримку обороноздатності України.

Серед пріоритетів допомоги - зміцнення протиповітряної оборони, зокрема придбання пускових ракетних установок Hawk, а також двох систем Patriot, повідомляє видання.

ППО - в пріоритетах серед переліку оборонного озброєння, яке надається Україні, заявив цього тижня координатор стратегічних комунікацій Ради національної безпеки Білого дому Джон Кірбі.

"Ми вже багато-багато місяців віддаємо пріоритет протиповітряній обороні. І в нашому останньому пакеті минулого тижня, були додаткові ракети-перехоплювачі… Щодо систем Patriot, то їх небагато, ані у нас на складах, ані ні на складах країн, які їх придбали. Але знову ж таки, я не буду коментувати наперед. Ми знаємо, що протиповітряна оборона є пріоритетом, і ми знаємо, наскільки добре системи Patriot показали себе в Україні", - заявив Кірбі під час спілкування з пресою 6 червня.

В статті використано матеріал Reuters.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG