Спеціальні потреби

На Центр у Держдепі боротьби з дезінформацією щороку виділятиметься $60 млн – сенатор Мерфі


В Атлантичній раді у Вашингтоні пройшла конференція, присвячена боротьбі з дезінформацією. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:31 0:00

В Атлантичній раді у Вашингтоні пройшла конференція, присвячена боротьбі з дезінформацією. Відео

В аналітичному центрі Atlantic Council у Вашингтоні проходила цілоденна конференція, присвячена боротьбі з дезінформацією.

Відкрили її два сенатори - від Демократичної та Республіканської партій - Кріс Мерфі та Роберт Портман. 18 місяців тому Мерфі та Портман представили свої ідеї щодо протистояння російській дезінформації саме на заході в Atlantic Council. Сьогодні їхній законопроект став частиною вже прийнятого Закону про бюджет національної оборони - 2017.

Згідно з ним, збільшується фінансування Центру інформаційного аналізу та реагування Державного департаменту з 5-10 мільйонів до 60 мільйонів щорічно.

Розширюються рамки його діяльності – від фокусу на ісламістських екстремістах до будь-яких інших ворожих до США груп та країн, включно з Росією. Його мета - координувати усю діяльність, пов’язану з боротьбою з дезінформацією, всередині уряду.

Сенатор-демократ Мерфі сказав, що також засновується спеціальний фонд для фінансування незалежних об’єктивних мас-медіа за кордоном.

«Ми маємо розуміти, що в багатьох молодих демократіях на кордонах з Росією журналістикою не займалися 240 років, як у Сполучених Штатах. І невелике фінансування без спеціальних умов щодо змісту може допомогти тим, хто намагається робити правильні речі, розповідати правдиві історії», - зазначив сенатор Кріс Мерфі.

Його колега сенатор-республіканець Роберт Портман наголосив, що ідеї, які вони представили в Atlantic Council 18 місяців тому, стали законом. У Вашингтоні сьогодні – це велике досягнення», - заявив він.

Кріс Мерфі вказав на те, що країна з інтересом слідкує за щоденними подробицями розслідування зв’язків між адміністрацією та втручанням Росії у вибори.

«Але пропущена історія того, що насправді сталося в 2016-му. Це майже як ціла країна дивиться третій сезон серіалу «Батьківщина», ніколи не бачивши перший сезон. А у першому сезоні цієї історії – кімнати, заповнені сотнями та сотнями оплачуваних російських тролів, фабриками тролів, людьми, які щоденно у величезному обсязі розповсюджують фейкові новини, створюють фейкові сторінки в Сполучених Штатах, поширюючи брехню та намагаючись вплинути на наші вибори. Це була добре організована та режисована кампанія дезінформації в цій країні», - заявив сенатор Мерфі.

Виклик російської дезінформації – це не про Дональда Трампа, - каже сенатор Портман.

«Це набагато більше. Це було серйозною проблемою до нього і залишатиметься ще довго після його терміну на посаді. По-друге, краще знання про проблему не означає автоматично кращої політичної відповіді. …По-третє, якщо розмова про розуміння закордонної кампанії дезінформації та покращення американської контрпропаганди та можливостей стає вузько партійною, вона не матиме успіху. Це має бути навіть не двопартійними, але позапартійними зусиллями. Це про нашу демократію та спільні цінності з іншими демократіями навколо світу», - підкреслив сенатор Роберт Портман.

Дивіться також: У НАТО створено фонд допомоги Україні в сфері кібербезпеки - Столтенберґ

Столтенберґ: НАТО допоможе Україні покращити свою кібербезпеку. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:56 0:00

  • 16x9 Image

    Тетяна Ворожко

    Старша редакторка Української служби «Голосу Америки», ведуча, журналістка і продюсерка. Цікавиться політикою, відносинами України-США, соціальними питаннями та медициною, але найбільш любить розповісти гарну людську історію. Робить включення із місця подій, запускає нові проекти та програми, із 2017 року редагує та регулярно дописує до рубрики «Блоги» на веб-сайті служби. Працювала репортером газети «Киевские Ведомости» та програми «Погляд у світ» (УТ-1), сценаристом та журналістом культового шоу «Без Табу з Миколою Вереснем» (1+1). Дописувала до десятка газет і журналів. Співпрацювала з CNN та BBC. Після навчання у США обійняла посаду радника Координатора проектів ОБСЄ в Україні з питань мас-медіа, де протягом двох років запустила десятки проектів, спрямованих на розвиток вільних ЗМІ та зменшення напруги між регіонами країни. Автор двох книг та документального фільму (канал СТБ). Здобула диплом магістра історії КНУ імені Тараса Шевченка та магістра журналістики Університету штату Огайо (Атенс). Мама сина.
XS
SM
MD
LG