Спеціальні потреби

Меркель у Вашингтоні для підтвердження союзницьких відносин і залагодження розбіжностей


Канцлерка Німеччини Анґела Меркель у четвер 15 липня розпочинає у Вашингтоні візит, який називають першим приїздом лідера Європейської держави до президента Джо Байдена, а також, напевне, останнім для Меркель, оскільки вона планує піти з посади після німецьких виборів цієї осені.

Коментатори наголошують, що неї небагато часу для підтвердження важливих союзницьких зв'язків між Німеччиною і США, які були дещо затьмарені прохолодними відносинами Меркель з попереднім президентом Дональдом Трампом.

Байден і Меркель мають спільні погляди на багато питань, але так і не знайшли повної згоди стосовно нового газопроводу Північний потік - 2, що постачатиме російський газ безпосередньо до Німеччини по дну Балтійського моря.

Під час перебування українського президента Володимира Зеленського у Берліні цього тижня Анґела Меркель погодилася зі слушністю деяких застережень України та низки інших країн щодо газопроводу і казала, що обговорюватиме з Джо Байденом способи уникнення загроз, на яких наголошують опоненти проекту.

США наполягають, що Північний потік - 2 збільшить залежність Європи від російських енергоносіїв, але адміністрація Байдена стрималася від запровадження повномасштабних санкцій щодо трубопроводу, намагаючись не псувати відносини з Німеччиною.

Польща, країни Балтії та інші застерігають, що Росія отримає ще один важіль впливу, на континенті, де Москва вже не раз використовувала газ для політики.

Україна називає той проект загрозою для національної безпеки.

Берлін на Вашингтон також не повністю погоджуються стосовно того, наскільки потенційно небезпечною може бути економічна співпраця з Китаєм.

Ще одна розбіжність виявилася, коли уряд Німеччини заперечив проти доцільності тимчасового скасування патентного захисту розробок вакцин від коронавірусу.

Але Німеччина і США стали важливими виробниками і донорами вакцин для боротьби з пандемією COVID-19, а також важливими голосами у питаннях глобального клімату тощо.

На території Німеччини розташовані американські військові бази, де чисельність службовців зараз становить приблизно 36 000.

Дивіться також: Далі буде гірше: експерти занепокоєні впливом Китаю на Україну. Відео

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG