Спеціальні потреби

Актуально

"Народ України не наодинці, ми на вашому боці", - голова Європейської Ради

Росія - частина цього конфлікту, а не посередник

Голова Європейської Ради Шарль Мішель перебуває зі своїм першим візитом в Україні. Разом із президентом Володимиром Зеленським він відвідав Донбас і висловив "однозначну підтримку суверенітету та територіальній цілісності України".

"Ганебна реальність у тому, що люди продовжують помирати тут й стикатись зі страшними наслідками війни", - йдеться на офіційній Twitter-сторінці Мішеля. Він подякував за роботу представникам ОБСЄ і підкреслив, що "єдиним шляхом у перед" є виконання Мінських угод, і до їх повного виконання "санкції ЄС проти Росії залишаться у силі".

"Росія - частина цього конфлікту, а не посередник. Ми очікуємо від Росії повного доступу для спеціальної моніторингової місії ОБСЄ на всіх територіях України, які не підконтрольні урядом, і пандемія COVID-19 не повинна використосуватись як привід для подальшого відмежування цих територій від України", - підкреслив Мішель під час виступу для преси.

Мішель привітав роботу України у співпраці із міжнародними партнерами для поліпшення щоденного життя українців на лінії розмежування і додав, що цього року ЄС починає нову програму із допомоги для пом'якшення впливу конфлікту й відновлення економіки постраждалих регіонів. "Народ України не наодинці, ми на вашому боці", - підкреслив він.

Офіс президента України​ також зазначає, під час зустрічі лідерів голова Європейської Ради також наголосив на важливості боротьби проти корупції та проведення реформ в Україні: "Пане президенте, ми – ваші друзі. Ми підтримуватимемо вас на кожному етапі вашого шляху до верховенства права й реформи судової системи в Україні".

Як повідомляв "Голос Америки", напередодні Мішель відвідав Грузію й, зокрема, адміністративну межу із Південною Осетією, яка не контролюється урядом Грузії.

Дивіться також: Як минулі кілька років загострили політичні розбіжності у США: історія двох братів

Всі новини дня

Росія змінює воєнну стратегію: як Україні та Заходу на це відповідати – думки західних експертів. Відео

За інформацією західних експертів та аналітиків, наступ Росії в Україні втратив темпи – російським силам не вдалось досягнути поставлених навесні цілей своєї повномасштабної війни проти України.

Як буде, ймовірно, розпадатися РФ: аналіз американського дослідника Януша Бугайські. Відео

Високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам - міністр аграрної політики України. Відео

В повному обсязі продовольчу кризу через війну Росії проти України світ відчує в середині літа. При чому високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам, попереджає міністр аграрної політики України Микола Сольський.

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Відео

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Захід, за головування Держсекретаря Блінкена, був ініційований Постійним представництвом США при ООН.

$40 мільярдів допомоги для України. Подробиці, реакції з Конгресу та Білого Дому. Відео

Сенат схвалив законопроект, який передбачає 40 мільярдів доларів допомоги Україні. Наразі документ пішов на підпис до президента Байдена. Київ отримає посолку США – Сенат затвердив на посаді голови американської дипмісії в Україні Бріджит Брінк.

Більше

XS
SM
MD
LG