Спеціальні потреби

Актуально

17 міфів навколо лотереї «зелена картка»

Існує чимало хибних уявлень навколо лотереї, яка для багатьох відкрила шлях у США. Через неправильну інформацію люди часто втрачають свій шанс на перемогу. Ми підготували для вас добірку фактів, які допоможуть зробити правильні кроки у напрямку отримання американської візи.

1. Лотерея називається «Зелена картка».

Людей часто вводять в оману різноманітні сайти, на яких нібито можна подати заявку на участь у лотереї «Зелена картка» (green card). Самостійно шукаючи у веб-просторах можливість зареєструватися, ви теж, швидше за все, вводитиме в пошукових системах популярний термін «зелена картка», і це не дасть вам бажаного результату. Натомість справжня назва – Diversity Visa Lottery (DV Lottery), що перекладається як лотерея диверсифікаційних віз або диверсифікаційна візова лотерея, і єдине місце в Інтернеті, де можна подати офіційну заявку – це сайт американського уряду https://www.dvlottery.state.gov/.

2. У лотереї розігрується власне «зелена картка».

Як переможець лотереї, ви стаєте претендентом на отримання диверсифікаційної імміграційної візи США. Якщо після здійснення необхідних кроків (найважливіше – проходження співбесіди в консульстві) ви отримаєте цю візу, то тільки після приїзду до США отримаєте посвідчення постійного мешканця, яке в народі називають «зеленою карткою».

3. Якщо ви стали переможцем, то гарантовано отримаєте візу в США.

Отриманню візи передують збір та оформлення необхідних документів, а також проходження співбесіди з американським консулом. Якщо буде виявлено, що при реєстрації було порушено правила, заявку може бути дискваліфіковано. Так само незадовільні моменти, що виникли під час інтерв’ю, можуть перешкодити вам отримати візу.

Крім того, для програми диверсифікаційних віз виділяється 50 тисяч віз щороку, а кількість відібраних заявок завжди більша. Припускається, що не всі з перших 50 тисяч відібраних претендентів отримають візи чи звернуться по візи, тому переможців обирають «з запасом», щоб видати всі виділені для програми диверсифікаційні візи. Водночас це означає, що віз вистачить не для всіх претендентів, чиї заявки будуть відібрані одразу після розіграшу.

4. Надіслати заявку на участь можна поштою.

Заявки приймаються винятково через урядовий сайт https://www.dvlottery.state.gov/ шляхом заповнення онлайн-анкети.

5. Реєструватися дозволено будь-коли.

Є спеціально виділений період, протягом якого електронна система реєстрації відкрита для користувачів – з початку жовтня до початку листопада (точні дати можна знайти на офіційному сайті, оскільки вони змінюються щороку).

6. За участь у лотереї потрібно платити.

Участь у лотереї абсолютно безкоштовна. Витрати з’являться пізніше, якщо вам випаде щасливий квиток, і ви приймете рішення продовжувати процес, тобто подавати заяву на отримання візи. Тоді потрібно буде оплатити консульський збір та деякі інші супровідні послуги.

7. Переможців відбирають згідно з певниими критеріями.

Виграшні заявки вибираються комп’ютером випадковим чином за принципом лотереї. Проте самі візи розподіляються між шістьма географічними зонами, і жодна з країн не може претендувати на більше, ніж 7% загальної щорічної кількості диверсифікаційних віз. Крім того, існують певні вимоги до тих, хто бажає взяти участь у лотереї, як, наприклад, мінімальний рівень освіти. Якщо ви не відповідаєте вимогам, ваша заявка буде дискваліфікована.

8. Цього року Україна не допускається до участі в лотереї.

Такі слухи поширюються чи не кожного року, проте українцям усе ще надається шанс виїхати в США через диверсифікаційну візу. Деяким країнам заборонено брати участь у лотереї, якщо з них за попередні 5 років емігрувало до США понад 50 тисяч осіб, але Україна поки що не входить до цього переліку.

9. Будь-яка людина, що проживає в Україні, може подавати заявку на участь.

Принциповим критерієм для участі в лотереї є не місце проживання чи громадянство, а місце народження. Якщо ви не народилися в Україні, вам потрібно перевірити, чи країна вашого народження допускається до участі в лотереї. Якщо виявиться, що ні, існує дві інші можливості:

  • зазначити у відповідному полі країну народження вашого чоловіка/дружини, якщо вони є вихідцями з країн, яким дозволено брати участь у лотереї (обов’язковою умовою у випадку перемоги буде те, що ви та ваш чоловік/дружина повинні отримати візи та виїхати до США одночасно);
  • вибрати країну, в якій народився один із ваших батьків, якщо жоден із ваших батьків не народився у тій самій країні, що і ви, і постійно не проживав там на момент вашого народження.

10. Українці, що вже перебувають у США, не мають права брати участь у програмі.

Претендент може перебувати як у США, так і в іншій країні, і це не завадить йому надіслати заявку. Вирішальне значення матиме місце народження. Учасники лотереї, які вже перебувають на території Сполучених Штатів, у випадку перемоги можуть змінити свій поточний статус на статус постійного мешканця у Службі імміграції та громадянства США, якщо це не суперечитиме Розділу 245 Акту про імміграцію та громадянство (АІГ).

11. Людина може подати тільки одну заявку на участь, і шанси у всіх рівні.

Не зовсім так. Імміграційний закон справді дозволяє подавати кожній особі лише по одній заявці впродовж кожного реєстраційного періоду, і претенденти, від імені яких надсилається більше однієї заявки, дискваліфікуються. Проте у деяких випадках людина отримує подвійний або навіть потрійний шанс на перемогу.

Наприклад, якщо ви одружені, то кожен із подружжя може подати окрему заявку (за умови, що обоє відповідають вимогам, висунутим до потенційних іммігрантів). У кожній із заявок ви надаєте дані свого партнера, і у випадку перемоги будь-кого з вас, обоє матимете право на візу. Схожа ситуація з дітьми – вони можуть (і повинні) бути подані у заявці кожного з батьків.

Найцікавіша ситуація з дітьми, що наближаються до свого 21-го дня народження. Якщо вони ще не одружені, то можуть подаватися з обома батьками. Якщо, на додаток, вони на цей момент уже задовольняють вимоги програми щодо освіти або професійної підготовки, то можуть також подавати індивідуальні заявки. Таким чином, їхній шанс на перемогу зростає втричі.

12. Краще довірити справу заповнення заявки «професіоналам».

Дуже часто, звертаючись до спеціальних агенцій, фірм чи індивідуальних консультантів з цього питання, ви шкодите самі собі. Основними небезпеками, що несе в собі такий крок, є наступні:

  • помилки в заявці, які призведуть до дискваліфікації;
  • можливість використання ваших даних у наступні роки. Якщо агенція вирішить подати заявку від вашого імені пізніше, а ви про це не знатимете, то ризикуєте бути дискваліфікованим за надсилання більш ніж однієї заявки. Крім того, якщо фірма робить це без вашого відома, то її представники подадуть застарілу інформацію. Якщо протягом року ви встигли одружитися, розлучитися чи народити дитину, а ці зміни не були відображені в анкеті, то шанси на отримання візи близькі до нуля;
  • врешті-решт, фірми часто тримають у таємниці від учасника номер підтвердження, отриманий після реєстрації, без якого ви не зможете дізнатися про свою перемогу або розпочати процес отримання візи. Таким чином, агенції узалежнюють від себе клієнтів і змушують їх грати за власними правилами (насамперед вимагаючи фінансової винагороди, що не обговорювалася раніше).

Державний департамент США закликає всіх учасників не дозволяти нікому втручатися в процес диверсифікаційної візової лотереї.

13. Особа може не вказувати в заявці чоловіка/дружину, з якими збирається розлучатися, або дітей, які не мають наміру емігрувати з нею в США.

Ви зобов’язані надати дані чоловіка/дружини, якщо на момент заповнення заявки офіційно перебуваєте в шлюбі. Якщо ви не проживаєте під одним дахом, це повинно бути офіційно підтверджено судом

Так само ви повинні внести до заявки всіх своїх неодружених дітей віком до 21 року, як рідних, так і всиновлених, незалежно від того, чи вони проживають із вами. За порушення цих пунктів вам загрожує дискваліфікація.

Факт, що ви перелічили членів своєї родини у вашій заявці, не означає, що всі вони повинні будуть вирушити до США разом із вами. Проте, якщо ви при оформленні візи внесете до переліку осіб, які перебувають на вашому утриманні, імена тих, кого ви не згадали у реєстраційній заявці, вашу справу буде анульовано під час візової співбесіди, і вам та членам вашої родини, яких ви вказали в заявці, візи видані не будуть.

14. Якщо особа вже звернулася за імміграційною візою США іншої категорії, то вона не має права брати участі в лотереї.

Ні, ви все ще маєте право реєструватися.

15. Переможців обирають тільки один раз на рік.

Іноді посольство США проводить додатковий розіграш.

16. Повідомлення про перемогу надходять звичайною або електронною поштою.

Про перемогу, як і про те, що ви не виграли цього разу, вас буде повідомлено лише одним способом – на тому самому урядовому сайті https://www.dvlottery.state.gov/, якщо ви зайдете туди у відповідний час (зазвичай з 1-го травня, через півроку після реєстрації) і введете особисті дані (ім’я, прізвище, рік народження та номер-підтвердження, отриманий під час оформлення заявки восени). Держдепартамент не повідомлятиме вас особисто про результати лотереї – вам доведеться дізнаватися самостійно.

Зберігання номера-підтвердження є критично важливим, оскільки електронна система перевірки статусу буде не тільки єдиним засобом інформування вас про перемогу в лотереї, але й єдиним джерелом інструкцій щодо подальших дій та повідомлень про вашу співбесіду на отримання імміграційної візи.

17. Якщо людина перемагає в лотереї, їй надається житло і працевлаштування в США.

Ні, ви не отримаєте жодної матеріальної чи сервісної допомоги. Навпаки, якщо вас обрано переможцем лотереї, то перед тим, як отримати диверсифікаційну візу, вам доведеться надати докази того, що ви не станете державним утриманцем у США.

Дивіться також: Як утілити в життя американську мрію - історія успіху українського іммігранта

Як утілити в життя американську мрію - історія успіху українського іммігранта. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:13 0:00

Всі новини дня

«Немає сенсу укладати фальшивий мир з Росією» – Блінкен

Президент Франції Еммануель Макрон під час державного обіду з держсекретарем Ентоні Блінкеним (праворуч) у четвер, 1 грудня 2022 року. Вашингтоні, США. Жаклін Мартін/через REUTERS/

США мають прямий контакт з Москвою, але він використовується тільки для запобігання серйозним загрозам, бо президент Росії Володимир Путін не готовий до переговорів, вважає державний Секретар Ентоні Блінкен.

В інтерв’ю французькому телеканалу France 2 він заявив, що Вашингтон і Москва мають прямі контакти, які використовуються у разі серйозних загроз, зокрема, коли були побоювання, що Росія застосує ядерну зброю.

«Наприклад, був контакт з Росією, тому що було побоювання, що вони можуть застосувати ядерну зброю, що було б катастрофою», – сказав Блінкен.

Відповідаючи на запитання журналіста Томаса Сотто про те, чи це були реальні побоювання, Блінкен відповів, що у США «не бачили конкретного руху з цього приводу, але все одно є страх надзвичайної ситуації».

Попри ці контакти, за словами Блінкена, США та Росія не ведуть переговори щодо війни в Україні, бо це рішення - за Україною, і як наголошує державний секретар, президент України Володимир Зеленський, «чітко дав зрозуміти, що в кінці будуть потрібні переговори, дипломатія».

Як каже Блінкен, час для прямої розмови настав би, «якби ми побачили, що Путін серйозно ставився до дипломатії та діалогу». Але поки що російська сторона не проявляє готовності до переговорів, сказав Блінкен.

«Що зараз робить Путін? Хоча він іноді каже, що готовий до дипломатії, він атакує цивільну інфраструктуру в Україні, – каже Блінкен. – Проблема в тому, що він робить навпаки. Зараз він підбурює до ескалації ситуації».

За словами Блінкена, США хочуть уникнути розширення конфлікту.

«Ми не хочемо війни з Росією. Ми не хочемо третьої світової війни», – каже Блінкен. Але з іншого боку, він додає, що «мир має бути не тільки на папері».

«Потрібен мир, але він має бути справедливим, відповідно до принципів статуту ООН. І він має бути стійким, тому що в певному сенсі немає сенсу укладати фальшивий мир, який дуже швидко буде відкинутий і Росія знову вступить у війну», – вважає Блінкен.

Він переконаний, що слід уникати думки, що цей конфлікт можна заморозити, бо «Росія в цьому контексті ніколи не буде вести переговори про захоплені силою території, і про самі території має домовлятися лише Україна.

Говорячи про майбутнє Росії, Блінкен сказав, що не так важливо, хто буде на чолі країни, як те, якої політики буде дотримуватися Росія.

Блінкен нагадав слова прехидента Джо Байдена, який сказав, що «президент Путін дуже сильно прорахувався щодо України».

«Усе, чого він намагався уникнути, він прискорив. На Заході ми не розділені. Навпаки, ми єдині та єдині. Україна єдина як ніколи. Те, що ми бачимо в Росії, є катастрофою для Росії. Понад мільйон росіян виїхали. Це може бути добре для Путіна, тому що саме люди можуть бути проти нього, але це катастрофічно для Росії», – сказав Блінкен, якого цитує прес-служба Державного департаменту.

Інтерв’ю для французького телеканалу France 2 було записано французькою мовою і відбувалося на тлі державного війзиту президента Франції Еммануеля Макрона до Вашингтона.

Як писав «Голос Америки», під час двосторонньої зустрічі в Білому домі з президентом Макроном у четвер, президент США на спільній прес-конференції заявив, що російських президент Путін може завершити війну «забравши свої війська з України», однак Путін не виявляє готовності шукати шляхів до миру. "

Макрон заявив, що тривалий мир можливий лише, якщо міжнародна спільнота поважатиме умови українців, бо лише вони можуть визначити умови такого миру.

Дивіться також:

Державний візит Еммануеля Макрона до Вашингтона. СТУДІЯ ВАШИНГТОН
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:58 0:00

Країни ЄС підтримали обмеження на російську нафту на рівні $60 за барель

Архівне фото: танкер в російському порту, 2009 рік

Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн оголосила, що країни ЄС погодились обмежити ціну на російську нафту на рівні 60 доларів з барель.

У відеозверненні в соцмережах посадовиця відзначила, що такий крок зміцнить дію санкцій, зменшить російські надходження, а також "дозволить стабілізувати енергоринки", бо європейські оператори зможуть доставляти "певні обсяги російської нафти третім країнам, якщо вони продаються за ціною нижче обмеження".

Reuters повідомив, що посол Польщі в ЄС Анджей Садош у п'ятницю заявив, що Польща погодилася з домовленістю Європейського Союзу обмежити ціну на російську нафту, доставлену морем, на рівні 60 доларів за барель.

Варшава відмовлялася від схвалення угоди, щоб вивчити механізм коригування, щоб ліміт був нижчим за ринкову ціну. Польща виступала за те, щоб ліміт був якомога нижчим, щоб скоротити доходи Росії та обмежити здатність Москви фінансувати війну в Україні

Садос сказав, що механізм в остаточній угоді буде підтримувати максимальну ціну щонайменше на 5% нижче ринкової.

Обмеження ціни, ідея “Групи семи”(G7), що має на меті зменшити дохід Росії від продажу нафти, одночасно запобігаючи стрибку світових цін на нафту після того, як 5 грудня набуде чинності ембарго ЄС на російську нафту.

Після схвалення Польщею в п'ятницю ЄС розпочав процедуру письмового оформлення домовленості всіма 27 країнами ЄС, щоб офіційно дати зелене світло угоді, деталі якої будуть опубліковані в юридичному журналі ЄС у неділю.

Встановлення цінової межі G7 дозволить країнам, що не входять до ЄС, продовжувати імпортувати російську нафту морським транспортом, але це заборонить судноплавним, страховим і перестраховим компаніям обробляти вантажі російської нафти по всьому світу, якщо тільки вона не продається за ціною меншою обмеження ціни.

Оскільки ключові світові судноплавні та страхові компанії розташовані в країнах Великої сімки, через обмеження ціни Москві буде дуже важко продавати свою нафту за вищою ціною.

Першою пропозицією G7 минулого тижня було обмеження ціни на рівні 65-70 доларів за барель без механізму коригування. Оскільки російська нафта Urals вже торгувалась дешевше, Польща, Литва та Естонія наполягали на зниженні ціни.

У п'ятницю вдень російська нафта марки Urals коштувала близько 67 доларів США за барель.

Країни ЄС протягом кількох днів узгоджували деталі, причому ці країни додавали умови до угоди, включаючи те, що обмеження ціни буде переглядатися в середині січня та кожні два місяці після цього, згідно з дипломатами та документом ЄС, який бачили Reuters у четвер.

У документі також зазначено, що 45-денний «перехідний період» застосовуватиметься до суден, що перевозять російську нафту завантажену до 5 грудня та розвантажену в кінцевому пункті призначення до 19 січня 2023 року.

В статті використано інформацію Reuters

Перевірки використання допомоги Україні «дадуть впевненість» у можливості продовжувати її надавати – сенатор США Портман

«Ми повинні мати підзвітність щодо допомоги. І я думаю, що ті з нас, хто підтримують Україну, повинні це підтримувати» – Портман у розмові з «Голосом Америки».

Адміністрація Джо Байдена сподівається, що протягом наступних двох тижнів Конгрес проголосує за надання додаткових коштів на підтримку України наступного року. У листі Білого дому до Конгресу адміністрація говорить, що «ми повинні продовжувати підтримувати народ України, який захищає свій суверенітет і рішуче стоїть перед обличчям жорстокої війни Росії». За словами адміністрації, потрібно інвестувати в найважливіші національні пріоритети до кінцевого терміну фінансування 16 грудня.

Чи знайде цей заклик підтримку з боку американських законодавців? Представниця демократів від штату Огайо, співголова Групи підтримки Україні в Конгресі США Марсі Каптур каже, що «оптимістично налаштована».

«Я маю надію, і ми маємо велику підтримку від обох партій. Конгрес Сполучених Штатів визнає, наскільки це важливо для перемоги України в майбутньому, тому я дуже оптимістично налаштована», – сказала Марсі Каптур у розмові з «Голосом Америки» у четвер, 1 грудня.

За її словами, зміни у складі обох палат Конгресу в результаті листопадових проміжних виборів, не вплинуть на підтримку, яку Україна отримує від США.

«Я думаю, що американський народ відданий. Але я думаю, що неможливо передбачити кінцеву дату. Я знаю, Україна відзначилася своїми бійцями тими, хто в армії, тими, хто воює у складі територіальної оборони», – сказала Каптур під час конференції, яку у Вашингтоні проводила Фундація США-Україна.

На думку Каптур, українці зараз «навчають світ, як свобода має перемогти тиранію».

«Вони платять за це велику ціну, і вони справді навчають світ. Тому коли вони переможуть, то стануть новим фундаментом для свободи у величезній частині світу. Там, де люди зможуть досягати поступу у своїх власних суспільствах, тому що Україна навчить їх цьому. Я налаштована оптимістично щодо майбутнього. Але прямо зараз ми маємо зберегти нашу рішучість як об’єднаний Захід, щоб допомогти Україні досягти перемоги, за яку бореться її народ».

Однак оглядачі передбачають, що додаткову підтримку Україні будуть активно обговорювати в новому складі Конгресу, що почне працювати в 2023 році. Зокрема лідер республіканців у Палаті представників, Кевін Маккарті, який сподівається отримати посаду спікера, заявив, що у питанні України він готовий працювати з демократами, але тільки якщо вони «бажають взяти наші витрати під контроль».

Сенатор-республіканець зі штату Огайо Роб Портман вважає, що власне перевірки та більша прозорість не завадять, а навпаки створять атмосферу довіри.

«Ми повинні мати підзвітність щодо допомоги. І я думаю, що ті з нас, хто підтримують Україну, повинні це підтримувати. Потрібна прозорість щодо того, куди йдуть гроші, як вони використовуються», – каже Портман у розмові з «Голосом Америки».

На його думку, перевірки не є способом уповільнити надання допомоги, насправді вони можуть спонукати США надавати більше, «знаючи, що допомога використовуватиметься розумно». Він додає, що важливість перевірок розуміють також і в українському уряді.

«Я знаю, що президент Зеленський і його посадовці добре розуміють, що потрібно мати прозорість, вони розуміють її важливість, тому вони залучили американську бухгалтерську фірму Deloitte, тому Світовий банк задіяний, тому ми запровадили моніторинг військового обладнання, щоб ми знали, куди воно йде», – каже Портман.

Сенатор, який бував в Україні після початку повномасштабного вторгнення, каже, що від американських військових у Польщі знає, що ведеться «безпрецедентний обсяг моніторингу, який вони проводять, щоб бути впевненими, що зброя потрапляє в потрібне місце в правильні руки».

«Тому я вважаю це доцільним зараз. Можливо, є способи, як ми можемо покращити цю перевірку, надати більше звітів до Конгресу та зробити процес більш прозорим, але це не має уповільнювати допомогу. Насправді це має дати нам впевненість у можливості продовжувати надавати допомогу, якої Україна зараз надзвичайно потребує не лише для того, щоб відбити російську агресію, але і для того, щоб надіслати сигнал усьому світу, що тиранія та авторитаризм не переможуть», – говорить сенатор Портман, який є співголовою та співзасновником Групи підтримки України в Сенаті та членом Комітету Сенату з міжнародних відносин.

15 листопада адміністрація Байдена направила до Конгресу на схвалення додаткове фінансування, де зокрема, Білий дім просить 37,7 мільярда доларів на підтримку України наступного року.

США надали Україні майже 66 мільярдів доларів з часу російського вторгнення, більша частина цієї суми передбачено на оборону.

Борреля зворушила розмова з українськими військовими

Верховний представник Європейського Союзу з питань зовнішньої політики і безпеки Жозеп Боррель

Верховний представник Європейського Союзу з питань зовнішньої політики і безпеки Жозеп Боррель 2 грудня відвідав навчальний майданчик Місії ЄС з військової допомоги (EUMAM).

Ініціатива, яку ЄС затвердив ЄС в жовтні, розпочала роботу з 15 листопада і вже почала приймати українських військових для навчання за спеціалізованою програмою бойових інженерних військ та розмінування, повідомив посадовець. Загалом, навчання пройдуть 15 000 військових.

Боррель висловив вдячність Польщі за проведення навчань на своїй території, а також зворушення і захват від розмови з українськими військовими.

"Зворушений розмовою з військовими та сповнений захоплення їхньою хоробрістю та рішучістю, - написав посадовець в соцмедіа. - Слів і оплесків недостатньо. Ми маємо продовжувати надавати їм засоби для продовження боротьби проти РФ. І ми не припинятимемо це робити через #EUMAM і Європейський фонд миру".

Польща та Німеччина відіграють провідну роль у втіленні ініціативи. Цього тижня Норвегія оголосила, що виділяє 15 мільйонів доларів на підтримку EUMAM, а Швеція анонсувала намір приєднатись до ініціативи.

Другу за тиждень евакуацію провели в посольстві України в Іспанії

Фото 30 листопада: Поліція Іспанії поблизу посольства Україні в Мадриді REUTERS/Juan Medina

Посольство України в Іспанії отримало "закривавлений" пакунок на зразок тих, які раніше надійшли іншим українським дипломатичним установам. Про це повідомив речник МЗС Олег Ніколенко.

У дописі в соцмережі Ніколенко додав, що іспанська поліція оточила периметр посольства з міркувань безпеки. На місці вже працюють фахівці, проводяться слідчі дії, додав посадовець.

Поліція не виявила вибухівки в пакеті, повідомило Міністерство внутрішніх справ Іспанії, пишуть ЗМІ.

Все ж поліція провела евакуацію з будівлі посольства. Це вже друга евакуація будівлі за тиждень. 30 листопада співробітник українського посольства в Мадриді зазнав поранень в результаті вибуху, повідомили ЗМІ з посиланням на Міністерство внутрішніх справ Іспанії. Ніколенко написав у мереж Facebook, що поранено коменданта, який оглядав конверт, що надійшов на адресу посольства. Конверт вибухнув у нього в руках, написав Ніколенко.

Пакет, що надійшов до посольства в п'ятницю, може бути пов'язаний з іншими пакетами, які українські диппредставництва отримували останнім часом, йдеться в заяві іспанського відомства, яку наводять ЗМІ: "Той факт, що поштова марка не з Іспанії, а також його характеристики, може означати, що він [пакет] пов'язаний з іншими пакетами, перехопленими в інших посольствах та консульствах України в різних країнах Європи".

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба назвав події "кампанією терору та залякування посольств і консульств України" і перевів диппредставництва до режиму посилених заходів безпеки, повідомив Ніколенко в дописі від 2 грудня.

Ніколенко також написав, що "після теракту в Іспанії до посольств в Угорщині, Нідерландах, Польщі, Хорватії, Італії, Австрії, генеральних консульств в Неаполі та Кракові, консульства в Брно надійшли закривавлені пакунки. У пакунках знаходилися очі тварин. Самі пакунки були просякнуті рідиною характерного кольору та мали відповідний запах ... Вхід до помешкання посла в Ватикані зазнав вандалізму, посольство в Казахстані отримало повідомлення про мінування, яке згодом не підтвердилося".

Більше

XS
SM
MD
LG