Спеціальні потреби

Актуально

17 міфів навколо лотереї «зелена картка»

Існує чимало хибних уявлень навколо лотереї, яка для багатьох відкрила шлях у США. Через неправильну інформацію люди часто втрачають свій шанс на перемогу. Ми підготували для вас добірку фактів, які допоможуть зробити правильні кроки у напрямку отримання американської візи.

1. Лотерея називається «Зелена картка».

Людей часто вводять в оману різноманітні сайти, на яких нібито можна подати заявку на участь у лотереї «Зелена картка» (green card). Самостійно шукаючи у веб-просторах можливість зареєструватися, ви теж, швидше за все, вводитиме в пошукових системах популярний термін «зелена картка», і це не дасть вам бажаного результату. Натомість справжня назва – Diversity Visa Lottery (DV Lottery), що перекладається як лотерея диверсифікаційних віз або диверсифікаційна візова лотерея, і єдине місце в Інтернеті, де можна подати офіційну заявку – це сайт американського уряду https://www.dvlottery.state.gov/.

2. У лотереї розігрується власне «зелена картка».

Як переможець лотереї, ви стаєте претендентом на отримання диверсифікаційної імміграційної візи США. Якщо після здійснення необхідних кроків (найважливіше – проходження співбесіди в консульстві) ви отримаєте цю візу, то тільки після приїзду до США отримаєте посвідчення постійного мешканця, яке в народі називають «зеленою карткою».

3. Якщо ви стали переможцем, то гарантовано отримаєте візу в США.

Отриманню візи передують збір та оформлення необхідних документів, а також проходження співбесіди з американським консулом. Якщо буде виявлено, що при реєстрації було порушено правила, заявку може бути дискваліфіковано. Так само незадовільні моменти, що виникли під час інтерв’ю, можуть перешкодити вам отримати візу.

Крім того, для програми диверсифікаційних віз виділяється 50 тисяч віз щороку, а кількість відібраних заявок завжди більша. Припускається, що не всі з перших 50 тисяч відібраних претендентів отримають візи чи звернуться по візи, тому переможців обирають «з запасом», щоб видати всі виділені для програми диверсифікаційні візи. Водночас це означає, що віз вистачить не для всіх претендентів, чиї заявки будуть відібрані одразу після розіграшу.

4. Надіслати заявку на участь можна поштою.

Заявки приймаються винятково через урядовий сайт https://www.dvlottery.state.gov/ шляхом заповнення онлайн-анкети.

5. Реєструватися дозволено будь-коли.

Є спеціально виділений період, протягом якого електронна система реєстрації відкрита для користувачів – з початку жовтня до початку листопада (точні дати можна знайти на офіційному сайті, оскільки вони змінюються щороку).

6. За участь у лотереї потрібно платити.

Участь у лотереї абсолютно безкоштовна. Витрати з’являться пізніше, якщо вам випаде щасливий квиток, і ви приймете рішення продовжувати процес, тобто подавати заяву на отримання візи. Тоді потрібно буде оплатити консульський збір та деякі інші супровідні послуги.

7. Переможців відбирають згідно з певниими критеріями.

Виграшні заявки вибираються комп’ютером випадковим чином за принципом лотереї. Проте самі візи розподіляються між шістьма географічними зонами, і жодна з країн не може претендувати на більше, ніж 7% загальної щорічної кількості диверсифікаційних віз. Крім того, існують певні вимоги до тих, хто бажає взяти участь у лотереї, як, наприклад, мінімальний рівень освіти. Якщо ви не відповідаєте вимогам, ваша заявка буде дискваліфікована.

8. Цього року Україна не допускається до участі в лотереї.

Такі слухи поширюються чи не кожного року, проте українцям усе ще надається шанс виїхати в США через диверсифікаційну візу. Деяким країнам заборонено брати участь у лотереї, якщо з них за попередні 5 років емігрувало до США понад 50 тисяч осіб, але Україна поки що не входить до цього переліку.

9. Будь-яка людина, що проживає в Україні, може подавати заявку на участь.

Принциповим критерієм для участі в лотереї є не місце проживання чи громадянство, а місце народження. Якщо ви не народилися в Україні, вам потрібно перевірити, чи країна вашого народження допускається до участі в лотереї. Якщо виявиться, що ні, існує дві інші можливості:

  • зазначити у відповідному полі країну народження вашого чоловіка/дружини, якщо вони є вихідцями з країн, яким дозволено брати участь у лотереї (обов’язковою умовою у випадку перемоги буде те, що ви та ваш чоловік/дружина повинні отримати візи та виїхати до США одночасно);
  • вибрати країну, в якій народився один із ваших батьків, якщо жоден із ваших батьків не народився у тій самій країні, що і ви, і постійно не проживав там на момент вашого народження.

10. Українці, що вже перебувають у США, не мають права брати участь у програмі.

Претендент може перебувати як у США, так і в іншій країні, і це не завадить йому надіслати заявку. Вирішальне значення матиме місце народження. Учасники лотереї, які вже перебувають на території Сполучених Штатів, у випадку перемоги можуть змінити свій поточний статус на статус постійного мешканця у Службі імміграції та громадянства США, якщо це не суперечитиме Розділу 245 Акту про імміграцію та громадянство (АІГ).

11. Людина може подати тільки одну заявку на участь, і шанси у всіх рівні.

Не зовсім так. Імміграційний закон справді дозволяє подавати кожній особі лише по одній заявці впродовж кожного реєстраційного періоду, і претенденти, від імені яких надсилається більше однієї заявки, дискваліфікуються. Проте у деяких випадках людина отримує подвійний або навіть потрійний шанс на перемогу.

Наприклад, якщо ви одружені, то кожен із подружжя може подати окрему заявку (за умови, що обоє відповідають вимогам, висунутим до потенційних іммігрантів). У кожній із заявок ви надаєте дані свого партнера, і у випадку перемоги будь-кого з вас, обоє матимете право на візу. Схожа ситуація з дітьми – вони можуть (і повинні) бути подані у заявці кожного з батьків.

Найцікавіша ситуація з дітьми, що наближаються до свого 21-го дня народження. Якщо вони ще не одружені, то можуть подаватися з обома батьками. Якщо, на додаток, вони на цей момент уже задовольняють вимоги програми щодо освіти або професійної підготовки, то можуть також подавати індивідуальні заявки. Таким чином, їхній шанс на перемогу зростає втричі.

12. Краще довірити справу заповнення заявки «професіоналам».

Дуже часто, звертаючись до спеціальних агенцій, фірм чи індивідуальних консультантів з цього питання, ви шкодите самі собі. Основними небезпеками, що несе в собі такий крок, є наступні:

  • помилки в заявці, які призведуть до дискваліфікації;
  • можливість використання ваших даних у наступні роки. Якщо агенція вирішить подати заявку від вашого імені пізніше, а ви про це не знатимете, то ризикуєте бути дискваліфікованим за надсилання більш ніж однієї заявки. Крім того, якщо фірма робить це без вашого відома, то її представники подадуть застарілу інформацію. Якщо протягом року ви встигли одружитися, розлучитися чи народити дитину, а ці зміни не були відображені в анкеті, то шанси на отримання візи близькі до нуля;
  • врешті-решт, фірми часто тримають у таємниці від учасника номер підтвердження, отриманий після реєстрації, без якого ви не зможете дізнатися про свою перемогу або розпочати процес отримання візи. Таким чином, агенції узалежнюють від себе клієнтів і змушують їх грати за власними правилами (насамперед вимагаючи фінансової винагороди, що не обговорювалася раніше).

Державний департамент США закликає всіх учасників не дозволяти нікому втручатися в процес диверсифікаційної візової лотереї.

13. Особа може не вказувати в заявці чоловіка/дружину, з якими збирається розлучатися, або дітей, які не мають наміру емігрувати з нею в США.

Ви зобов’язані надати дані чоловіка/дружини, якщо на момент заповнення заявки офіційно перебуваєте в шлюбі. Якщо ви не проживаєте під одним дахом, це повинно бути офіційно підтверджено судом

Так само ви повинні внести до заявки всіх своїх неодружених дітей віком до 21 року, як рідних, так і всиновлених, незалежно від того, чи вони проживають із вами. За порушення цих пунктів вам загрожує дискваліфікація.

Факт, що ви перелічили членів своєї родини у вашій заявці, не означає, що всі вони повинні будуть вирушити до США разом із вами. Проте, якщо ви при оформленні візи внесете до переліку осіб, які перебувають на вашому утриманні, імена тих, кого ви не згадали у реєстраційній заявці, вашу справу буде анульовано під час візової співбесіди, і вам та членам вашої родини, яких ви вказали в заявці, візи видані не будуть.

14. Якщо особа вже звернулася за імміграційною візою США іншої категорії, то вона не має права брати участі в лотереї.

Ні, ви все ще маєте право реєструватися.

15. Переможців обирають тільки один раз на рік.

Іноді посольство США проводить додатковий розіграш.

16. Повідомлення про перемогу надходять звичайною або електронною поштою.

Про перемогу, як і про те, що ви не виграли цього разу, вас буде повідомлено лише одним способом – на тому самому урядовому сайті https://www.dvlottery.state.gov/, якщо ви зайдете туди у відповідний час (зазвичай з 1-го травня, через півроку після реєстрації) і введете особисті дані (ім’я, прізвище, рік народження та номер-підтвердження, отриманий під час оформлення заявки восени). Держдепартамент не повідомлятиме вас особисто про результати лотереї – вам доведеться дізнаватися самостійно.

Зберігання номера-підтвердження є критично важливим, оскільки електронна система перевірки статусу буде не тільки єдиним засобом інформування вас про перемогу в лотереї, але й єдиним джерелом інструкцій щодо подальших дій та повідомлень про вашу співбесіду на отримання імміграційної візи.

17. Якщо людина перемагає в лотереї, їй надається житло і працевлаштування в США.

Ні, ви не отримаєте жодної матеріальної чи сервісної допомоги. Навпаки, якщо вас обрано переможцем лотереї, то перед тим, як отримати диверсифікаційну візу, вам доведеться надати докази того, що ви не станете державним утриманцем у США.

Дивіться також: Як утілити в життя американську мрію - історія успіху українського іммігранта

Як утілити в життя американську мрію - історія успіху українського іммігранта. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:13 0:00

Всі новини дня

План бюджету США на 2024 рік і підтримка України: деталі зі слухань в Конгресі. Відео

“Продовжувати допомогу Україні є в прямих інтересах Вашингтона”, - таку заяву зробив Державний секретар США Ентоні Блінкен, виступаючи у Конгресі. Вже кілька днів в Сенаті та Палаті Представників тривають слухання за участі очільника Держдепартаменту, міністра оборони США та генерала Марка Міллі.

Академія наук України відзначила президентку Національної академії наук США за допомогу українським науковцям у час війни

Посолка України у США Оксана Маркарова вручає диплом «Почесний доктор Національної академії наук України» президентці Національної академії наук США (NAS) Марші Макнат

Посолка України у США Оксана Маркарова вручила диплом «Почесний доктор Національної академії наук України» очільниці Національної академії наук США (NAS) Марши Макнат.

Президентка Національної академії наук США Марша Макнат отримала ступінь почесного доктора Національної академії наук України за «значний внесок у розвиток науки та міжнародне наукове співробітництво». Макнат була нагороджена разом з Єжи Душинським, президентом Польської академії наук у листопаді минулого року, а диплом отримала з рук української посолки Оксани Маркарової у четвер, 23 березня, в посольстві України у Вашингтоні.

Посолка України наголосила на великій допомозі, яку українським вченим у партнерстві з Академією наук Польщі надає Академія наук США. Особливо посолка України відзначила, що завдяки допомозі західних колег українські вчені можуть продовжувати наукову діяльність і під час війни, перебуваючи як в Україні, так і за кордоном.

Президент Національної академії наук України Анатолій Загородній, який долучився до церемонії завдяки віртуальному зв’язку, сказав, що за допомогою колег українська наука може не лише вижити, але і продовжити свій розвиток.

Доктор наук Марша Макнат є геофізиком за фахом, колишня Президентка Американського геофізичного союзу, з 2016 року вона очолює Національну академію наук США.

За словами Марши Макнат, наука і науковці не могли бути пріоритетом для українського уряду в той час, коли Україні потрібно було захищатися від російської агресії, але наука буде мати ключове значення для післявоєнної відбудови України.

«Ми скористалися можливістю допомогти Польській академії наук, яка надавала підтримку колегам з України, тому що ми розуміли, що уряд буде зосереджений на завданнях оборони, і не буде кому подбати про довготерміновий добробут України, подбати про те, що буде збережена її наука», – сказала Марша Макнат.

У березні минулого року після початку широкомасштабної російської агресії Національна академія наук США започаткувала Фонд безпечного проходу (Safe Passage Fund) для підтримки Польської академії наук, яка почала допомагати українським вченим-біженцям та їхнім родинам, які переїжджали до Польщі та сусідніх країн.

На початку березня 2022 року Академія наук України уклала угоду з польською академією, яка запропонувала допомогу для українських науковців, але фінансування, доступне через польську академію, було вичерпано за кілька днів.

Програма, до якої приєдналася Академія наук США, не лише поєднала вчених з України – тих, що залишилися, і тих, що виїхали з країни, з колегами зі США та інших країн світу, але і допомогла зібрати внески від окремих осіб і фондів, щоб фінансово підтримати українських дослідників.

Серед них – Фонд Девіда та Люсіль Паккард, Фонд Альфреда П. Слоуна, Фонд Уолдера, Фонд Саймонса, Фонд Шурла та Кей Керчі, Фонд Премії Прориву. Нещодавно до них долучилося Американське хімічне товариство.

За словами Марши Макнат, на початковому етапі було зібрано 7 мільйонів доларів на програму, яка має охопити декілька сотень науковців, і розрахована на три роки.

Планується розширити програму допомоги і зосередити її переважно у Східній Європі, щоб українські учені мали можливість залишитися недалеко від дому і бажання повернутися назад.

За даними Міністерства освіти і науки України, перед війною в Україні було 60 000 науковців, більшість з яких залишилися в Україні. Багато з них є внутрішньо переміщеними особами через те, що їхні робочі місця пошкоджені, зруйновані або неможливі для роботи через брак електроенергії.

Міністерство вважає, що близько 6 тисяч науковців зараз перебувають за межами країни через війну.

За даними міністерства, станом на січень постраждало понад 90 науково-дослідних та вищих навчальних закладів, а з них 4 повністю знищені. Близько 228 залишилися неушкодженими. Серйозно постраждав відомий Харківський фізико-технічний інститут та найбільший у світі радіотелескоп декаметрової довжини хвилі, який належить Інституту радіоастрономії в Харкові.

«Завжди можна зробити більше» – сенатори відповідають на питання про Держдеп США. Відео

Чи достатньо робить Держдепартамент США, щоб допомогти зупинити російську війну в Україні? На це запитання відповіли сенатори від Демократичної та Республіканської партії.

Посол Ізраїлю в Україні: Що робить Ізраїль для допомоги Україні? Відео

Посол Ізраїлю в Україні: Що робить Ізраїль для допомоги Україні? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:32 0:00

За останній рік у відносинах України та Ізраїлю були як гострі звинувачення, так і слова вдячності. Минулого місяця глава МЗС Ізраїлю Елі Коен став першим ізраїльським високопосадовцем, який відвідав Україну після початку повномасштабної війни.

"Ми не хочемо, щоб Росія відпочила, перегрупувалась і знову атакувала - через рік, два чи три роки" - Блінкен 

Держсекретар Ентоні Блінкен у Сенаті, 22 березня 2023. REUTERS/Jonathan Ernst

Сполучені Штати прагнуть до тривалого миру в Україні, заснованого на повазі до суверенітету та інших принципів міжнародного права, але зараз від Росії ознак про готовність до змістовної дипломатії немає. Про це державний секретар США Ентоні Блінкен заявив під час свідчень перед Комітетом із закордонних справ Палати представників Конгресу США про "Стан американської дипломатії у 2023 році: зростаючі конфлікти, бюджетні виклики та конкуренція наддержав".

Під час слухання обговорювали, зокрема, пропонований Білим домом бюджет на 2024 фінансовий рік, де закладено 63,1 мільярда доларів для Державного департаменту та USAID, що, на переконання уряду, дозволить "продовжувати просувати національні інтереси США, лідирувати у світі в подоланні глобальних викликів і продовжувати підтримувати народ України".

Важливо, щоб це [війна] не тягнулась,.. це буде дуже вигідно для Путіна та Росії

Напередодні під час слухань у комітеті Сенату з асигнувань Блінкен заявив, що у проекті бюджету збережеться безпекова, економічна, енергетична та гуманітарна підтримка України.

Конгресмен-демократ від штату Нью-Йорк Ендрю Кім відзначив, що цей рік є "критичним для України": "Важливо, щоб це [війна] не тягнулась, бо якщо вона затягнеться, це буде дуже вигідно для Путіна та Росії, бо вони зможуть це певним чином перечекати, тому ми маємо переконатись, що ця коаліція, ця воля [підтримувати Україну] - зберігається".

Джон Джеймс, конгресмен-республіканець від штату Мічиган, подякував адміністрації Джо Байдена за продовження гуманітарного паролю для українців: "Серед виборців мого округу є велика українська громада, і я вітаю це".

Співпраця Китаю та Росії

Натомість його однопартієць від штату Кентуккі Енді Барр розкритикував президентську адміністрацію за недостатньо сувору позицію щодо загроз від Китаю, передусім у питаннях китайського аеростата, що, як припускають, вів шпигунську діяльність, а також у китайській підтримці російської війни в Україні.

існують задокументовані митні записи надання летальної підтримки уже зараз, ми повинні бути суворішими до КНР
Конгресмен Енді Барр

Барр процитував звіт американського уряду, який засвідчив, що "компанії з КНР надавали російським компаніям... продукцію подвійного призначення, що можуть бути використані Росією у війні проти України, китайські державні оборонні компанії надають [Росії] навігаційне обладнання, технології для глушіння сигналу, запчастини для винищувачів".

Законодавець також процитував численні повідомлення у медіа щодо наданих Китаєм технологій для російської війни: "Чому ви тоді просто... попереджаєте про наслідки надання Росії матеріальної підтримки, коли Держдеп приходить до висновку... із доказами... китайської матеріальної підтримки Росії?"

"Ми зосереджені на летальній допомозі, - пояснив Блінкен, - і також ми стежимо за наданням приватними корпораціями технологій подвійного призначення, які можуть викликати занепокоєння". Барр у відповідь заявив про необхідність "накласти санкції на Китай за летальну допомогу": "Йдеться не просто про купівлю [Китаєм російських] нафти чи газу, існують задокументовані митні записи надання летальної підтримки уже зараз, ми повинні бути суворішими до КНР".

"Незамінна" світова сила

"Адміністрація діяла недопустимо у затримуванні оборонної допомоги України, до прикладу, [рішення про] ракети далекого радіусі дії, які можна було надати, були відкладено, це могло б стати у пригоді, адже вони могли б знищити іранські дрони, які зараз розміщені незаконно у Криму, - сказав республіканець від Південної Кароліни Джо Вілсон. - Що було зроблено, щоб надати передове озброєння? Зупинімо війну, ми можемо це зробити, надаючи це оборонне озброєння".

Адміністрація діяла недопустимо у затримуванні оборонної допомоги України

Блінкен у відповідь підкреслив, що "поділяє відданість" тому, аби "надавати українцям те, що їм потрібно, щоб долати російську агресію, це те, що ми робили" від самого початку повномасштабної війни Росії та до її початку. "Звинувачення, що ми цього не робили, це просто неправда", - сказав держсекретар Блінкен, підкресливши, що США "на кожному кроці працюють з міжнародною коаліцією" країн й досягли прогресу, зокрема, на зустрічах контактної групи у форматі "Рамштайн".

Конгресвумен-демократка від штату Пенсильванія Меделін Дін підкреслила, що США - це "незамінна" світова сила, яка об'єднала коаліцію з понад 50 країн, щоб закінчити війну Росії в Україні "якомога швидше, що це не буде тривала війна".

Вона запитала, як саме пропозиція бюджету Держдепу може сприяти цьому.

"По-перше, ми не прагнули цієї війни, ми робили все, щоб запобігти їй, я брав участь в активних дипломатичних зусиллях з нашими російськими колегами, - відповів Блінкен. - На жаль, стало очевидно, й президент Путін сказав про це прямо, що йшлось не про безпекові загрози від НАТО чи України, завжди йшлось про переконання Путіна, що Україна - не незалежна держава, що її треба стерти з карти і включити у російську імперію".

Українці хочуть його більше, ніж будь-хто, зрештою, саме вони страждають від цієї агресії щодня.
Державний секретар США Ентоні Блінкен

"Незалежність, суверенітет України чітко визнані, вони нікуди не зникнуть, українці нікуди не зникнуть. Але звісно те, як це вирішиться, це важливо. На моє переконання і на переконання адміністрації, ми відчайдушно хочемо миру, хоча українці хочуть його більше, ніж будь-хто. Зрештою, саме вони страждають від цієї агресії щодня, вони хочуть тривалого і стійкого миру, що відображає базові принципи міжнародної системи й Статуту ООН", - сказав держсекретар.

Він додав: "Ми не хочемо, щоб Росія просто перепочила, перегрупувалась і знову атакувала - півроку, рік чи два-три роки потому". Блінкен додав, що не бачить жодних "ознак того, що Росія готова до змістовної дипломатії" для закінчення війни.

Напередодні у Сенаті Блінкен назвав агресію Росії проти України та авторитарне керівництво президента Росії Володимира Путіна "гострою загрозою" для інтересів США, а довгостроковим викликом він назвав політику Китайської Народної Республіки.

Вихід США з Афганістану

Окрім питання російської агресії, законодавці торкались інших викликів для США, передусім з боку Китаю. При цьому чимало законодавців від Республіканської партії поставили під питання окремі аспекти зовнішньої політики Білого дому, зокрема критикували виведення американського контингенту з Афганістану у 2021 році.

При цьому голова Комітету у закордонних справах Палати представників від Республіканської партії Майкл Маккол, який ініціював відповідне розслідування, заявив, що дає Блінкену час до понеділка, аби надати законодавцям відповідні документи щодо виведення США з Афганістану, й попередив держсекретаря, що його може чекати повістка до суду.

У відповідь Блінкен висловив згоду надати комітету необхідну інформацію, а також законодавці-демократи у своїх виступах підкреслювали, що рішення про виведення американських сил з Афганістану, а також відповідні угоди із Талібаном були прийняті ще за попередньої адміністрації президента Дональда Трампа.

Більше

XS
SM
MD
LG