Актуально
Білий дім заявив про завершення бідності для сотень тисяч працівників - Байден підвищує мінімальну зарплату для федеральних контракторів

Президентський указ передбачає підвищення майже на 37% до березня наступного року
Президент Джо Байден у вівторок продовжить боротьбу за підвищення мінімальної заробітної плати по всій країні до 15 доларів на годину, підписавши указ, згідно з яким заробітна плата сотень тисяч федеральних контракторів повинна бути піднята, як мінімум, до цього рівня, повідомляють високопоставлені джерела в Білому домі. Офіційний сайт Білого дому вже розмістив інформацію щодо президентського указу.
Виконавчий указ гарантує, що сотням тисяч працівників більше не доведеться працювати повний робочий день і все одно жити у бідностіБілий дім
"Виконавчий указ гарантує, що сотням тисяч працівників більше не доведеться працювати повний робочий день і все одно жити у бідності. Він покращить економічну безпеку родин та буде прогресом на шляху до подолання десятиріч нерівності прибутків", - серед іншого відзначає сайт Білого дому.
Рішення Байдена привітав сенатор-демократ Берні Сандерс, колишній конкурент Байдена у боротьбі за номінацію на президентських виборах 2020-го року від Демократичної партії США.
"Я аплодую важливому рішенню президента Байдена збільшити мінімальну заробітну платню для федеральних контракторів до $15 на годину. Конгрес має наслідувати цей приклад та покінчити із заробітною платнею, яка дозволяє лише виживати, для решти країни. Давайте це зробимо", - твітує Сандерс.
Конгрес має наслідувати цей приклад та покінчити із заробітною платнею, яка дозволяє лише виживати, для решти країниСенатор-демократ Берні Сандерс
У 2019-му році Мітч Макконнел, тоді лідер республіканської більшості, а нині меності у Сенаті США, виступив проти ідеї підвищення до 15 доларів на годину мінімальної заробітної платні для працівників загалом.
"Дослідження вказують, що підвищення мінімальної заробітної платні до $15 вб'є робочі місця та стане фактором стримування економічного зростання у час, коли вона процвітає для американського народу. Ми не будемо розглядати це питання у Сенаті", - відзначав Макконнелл.
Нині більшість у Сенаті, з урахування голосу віце-президентки США, має Демократична партія США.
У березні цього року офіційна сторінка Республіканської партії США у соціальній мережі Twitter звертала увагу на заяви власників малих бізнесів, які казали, що підвищення мінімальної заробітної платні до 15 доларів на годину примусило би їх вдатись до скорочень.
Дослідження вказують, що підвищення мінімальної заробітної платні до $15 вб'є робочі місця та стане фактором стримування економічного зростанняСенатор-республіканець Мітч Макконнелл у 2019-му році
Відповідно до указу, мінімальна заробітна плата буде збільшена з поточного розміру 10,95 доларів майже на 37 відсотків до березня наступного року і далі буде підвищуватися відповідно до інфляції.
Рішення поширюється на різні категорії федеральних службовців, від прибиральників і обслуговуючого персоналу до підрядників і робітників в сфері громадського харчування, включно з працівниками, які отримують чайові, яких не торкнулося попереднє підвищення, проведене при колишньому президенті Бараку Обамі.
У Білому домі наполягають, що це не призведе до збільшення навантаження на платників податків в силу різних переваг, включно з підвищенням продуктивності праці.
Байден неодноразово висловлював упевненість в тому, що сильні профспілки і більш висока заробітна плата допоможуть відродити середній клас і подолати економічну і расову нерівність. Даний указ стане черговим кроком на підтримку профспілкового руху.
Профспілкові організації не раз називали Байдена найбільш переконаним прихильником профспілок серед усіх президентів США.
У понеділок він підписав указ про створення в Білому домі робочої групи по просуванню профспілок, яку очолить віце-президент Камала Харріс.
Після вступу на посаду Байден також змістив низку урядовців, яких профспілки назвали ворожими до робітників, і скасував діяли при Трампа правила, які ослабили захист робітників.
Президент також спробував включити пункт про підвищення федеральної мінімальної зарплати до 15 доларів в законопроект про допомогу у зв'язку з пандемією COVID-19, але в підсумкову версію документа цей пункт не ввійшов.
Байден обіцяв підвищити мінімальну зарплату федеральних підрядників протягом перших 100 днів свого президентства.
«Це не призведе до скорочення зайнятості ... але підвищить продуктивність праці і згодом забезпечить більш якісну роботу за рахунок поліпшення здоров'я, морального духу і старанності трудящих», - сказав представник адміністрації США.
За його словами, Рада економічних консультантів Байдена проаналізувала потенційні наслідки указу і дійшла висновку, що він допоможе роботодавцям скоротити плинність кадрів і знизити витрати на набір і навчання нових співробітників.
Всі федеральні відомства повинні будуть включити пункт про підвищення мінімальної зарплати в нові контрактні пропозиції до 30 січня 2022 року, а через два місяці після цього і в нові контракти.
Указ також передбачає індексацію після 2022 року.
Дивіться також: Побувати у Чорнобильській зоні: розповідь американського туриста
Всі новини дня
- Голос Америки
Сполучені Штати оголосили новий пакет озброєнь для України на понад 2 мільярди доларів. Відео
Сполучені Штати оголосили новий пакет озброєнь для України на понад 2 мільярди доларів. Передовсім він зосереджений на підсиленні протиповітряної оборони.
- Голос Америки
Американські ЗМІ повідомляють про докази того, що дамба Каховської ГЕС була знищена внаслідок вибуху. Відео
Тим часом американські ЗМІ повідомляють про докази того, що дамба Каховської ГЕС була знищена внаслідок вибуху. Видання Нью-Йорк Таймс пише, що американські супутники з інфрачервоними сенсорами зафіксували вибух на Каховській ГЕС перед її руйнуванням.
Майбутнє фінансування для України обговорюють у Конгресі США. Відео
Президент Байден заявив, - упевнений, що в США буде фінансування для України стільки, скільки буде потрібно, незважаючи на деякі скептичні голоси в Конгресі США.
- Голос Америки
У США оприлюднили текст обвинувачень проти Трампа: 31 із 37 пунктів стосується Закону про шпигунство

Міністерство Юстиції США оприлюднило у п'ятницю текст обвинувачень проти колишнього президента США Дональда Трампа. 37 пунктів обвинувачень стосуються, зокрема, несанкціонованого зберігання секретних документів, надання неправдивих свідчень та змови з метою перешкодити правосуддю після того, як Дональд Трамп залишив Білий дім у 2021 році.
31 із 37 пунктів стосуються порушення Закону про шпигунство через зберігання документів щодо національної оборони.
Джек Сміт, спеціальний прокурор, який розслідує ймовірне неправильне поводження Дональда Трампа з секретними документами, заявив у п'ятницю, 9 червня, що порушення законів про захист інформації щодо національної оборони “ставить країну під загрозу”.
Йдеться саме про федеральні звинувачення колишньому президенту США Дональду Трампу, де 31 пункт щодо потенційно неправомірного поводження з секретними документами стосується Закону про шпигунство – інформує видання Forbes.
Цей закон забороняє навмисне збереження інформації про національну оборону.
Щодо інших звинувачень проти Трампа, то вони пов'язані з перешкоджанням правосуддю та наданням неправдивих заяв.
“Сьогодні було розкрито суть обвинувального акту, який звинувачує Дональда Трампа у тяжких порушеннях наших законів про національну безпеку, а також в участі у змові з метою перешкоджання правосуддю”, - заявив прокурор Сміт.
Обвинувачення будуть пред’явлені Трампу у вівторок
Обвинувачення будуть пред’явлені Дональду Трампу пізніше у вівторок, коли він постане перед судом у Маямі. Вони пов’язані із секретними документами, що були привезені до флоридського помешкання Трампа в Мар-а-Лаго після його президентського терміну.
“У нас в країні єдиний набір законів, і вони стосуються всіх”, — наголосив прокурор Сміт на прес-конференції.
Він також додав, що обвинувачені у цій справі мають вважатися невинними, доки їхня провина не буде доведена у суді. Та пообіцяв, що домагатиметься швидкого судового розгляду справи відповідно до суспільного інтересу і прав обвинувачених.
Як повідомляв Голос Америки, Федеральне журі присяжних південного американського штату Флорида ухвалило безпрецедентне рішення про висунення звинувачення проти колишнього президента США Дональда Трампа.
За інкримінований злочин передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років.
- Голос Америки
Суд у Нідерландах постановив повернути "скіфське золото" Україні. Росія обіцяє відреагувати

Верховний суд Нідерландів поставив крапку у справі «Скіфського золота» –воно хоча і походить з Криму, але є «частиною культурної спадщини України» і має повернутися в Україну, повідомляють західні видання. Тим часом МЗС Росії заявило, рішення вищої судової інстанції Нідерландів «створює черговий небезпечний прецедент» і обіцяють «адекватну реакцію». Російський сенатор прочитав у рішенні суду в Нідерландах «визнання» Криму російським.
Що сталося?
Верховний суд Нідерландів розпорядився повернути в Україну цінну колекцію так званого «скіфського золота» та інших скарбів з Криму, які зараз зберігаються в музеї в Амстердамі.
Ця справа триває з того часу, як колекція – близько 300 творів мистецтва та історичних творів, які були позичені в чотирьох музеях Криму в рамках виставки під назвою «Крим: золото і таємниці Чорного моря», опинилася на виставці в Нідерландах у момент, коли Росія захопила український півострів у 2014 році.
Судова тяганина тривала багато років, поки Верховний суд не підтримав рішення Апеляційного суду від 2021 року, який визнав артефакти частиною української культурної спадщини, і відкрив шлях для Музею Алларда Пірсона, де перебувала колекція на той момент, повернути експонати в Україну, а не в Крим, який був анексований Росією.
"Хоча музейні експонати походять з Криму і тому також можуть розглядатися як кримське надбання, вони є частиною культурної спадщини України", - йдеться в рішенні суду, яке цитують західні ЗМІ.
Які аргументи представили сторони?
Кримські музеї, за якими стояла Росія, намагалися повернути бронзові мечі, золоті шоломи, дорогоцінні камені та інші артефакти, вимагали повернення предметів як частини своїх колекцій.
Уряд у Києві вимагав повернення колекції на підставі того, що вони належать Україні, а не конкретним музеям на конкретній території. Деякі експонати цієї колекції мають понад 2000 років.
Музей Амстердама вирішив зберігати експонати, поки суд не вирішить їхню долю.
У 2016 році Окружний суд Амстердама підтримав цей погляд і послався на конвенцію ЮНЕСКО від 1970 року, яка встановлює, що об’єкти є власністю суверенної держави і мають бути їй повернуті, а питання власності має вирішувати український суд.
Верховний суд у Гаазі постановив повернути колекцію в Україну, бо Нідерланди не визнали російську анексію Автономної Республіки Крим.
Якою є реакція Росії?
Після оголошення рішення Верховного суду в Гаазі російське Міністерство закордонних справ поширило заяву, що це рішення суду «не може бути залишене без адекватної реакції з нашого боку».
«Скіфське золото» є частиною культурної спадщини Криму, і жодні рішення ангажованих судів не можуть скасувати цей незаперечний факт. Історичну справедливість буде відновлено», – цитують у заяві речницю МЗС Росії Марію Захарову.
Російське МЗС порівнює справу про «скіфське золото» зі справою про збиття малайзійського боїнга у небі над Донбасом у 2014 році, і рішення в обох справах вважають несправедливими щодо Росії.
«Ми це бачили, зокрема, на прикладі рішення Окружного суду Гааги у кримінальній справі проти громадян, звинувачених у причетності до краху малайзійського боїнга в небі над Донбасом», – мовиться у заяві Захарової.
Вона додає, що нідерландська судова система «вже давно перестала відповідати стандартам неупередженого та справедливого правосуддя», а займається лише «обслуговуванням політичних замовлень власної, а тепер і київської, влади».
Тим часом віце-спікер Ради Федерації, верхньої палати російського парламенту, Костянтин Косачов заявив, що в рамках свого рішення суд в Гааазі «визнав Крим частиною Росії». Про це він заявив у п'ятницю у своєму каналі у Telegram.
«В обґрунтуванні свого рішення Верховний суд Нідерландів визнав факт входження Криму до складу Росії! Юридично саме ця обставина стала вирішальною у цій справі», – пише Косачев у своєму телеграм-каналі.
Він наголошує, що у рішенні суду мовиться, що Крим ніби «погодився» відділитися від України й приєднався до Росії «в результаті референдуму». Косачев каже, що у майбутньому Росія буде спиратися на це формулювання суду в Нідерландах.
Насправді рішення суду лише констатувало факт анексії Криму, не згадуючи жодним чином ні про її «добровільність», ні про референдум. Натомість суд наголошує, що «Нідерланди не визнали відділення і приналежність до Росії».
«У березні 2014 року автономна республіка Крим вийшла зі складу України та увійшла до складу Російської Федерації. ООН, ЄС і Нідерланди не визнали відділення і приналежність до Росії», – мовиться у рішенні суду.
Нідерландські ЗМІ зауважують, що залишається незрозумілим, коли музейні експонати можуть повернути, зважаючи на нинішню ситуацію в Україні.
Також вони відзначають, що судова справа недешево обійшлася музею в Амстердамі. Відповідно до судових документів, судові збори і витрати на зберігання обійшлися музею в понад 500 000 євро.
У матеріалі використані повідомлення Reuters, AP, DutschNews.
Форум