Спеціальні потреби

SpaceX доставить генетично модифікованих "могутніх мишей" у космос


Ракета SpaceX Falcon

Ракета SpaceX відправить на Міжнародну космічну станцію генетично модифікованих мишей в рамках наукового проекту, що досліджуватиме втрату м'язів та кісток в умовах низької сили тяжіння.

Запуск відбудеться в четвер 5 грудня з космодрому у Флориді, США. Капсулу з дослідницькими матеріалами, включаючи мишей, буде доставлено ракетою компанії Ілона Маска SpaceX Falcon до МКС. Швартовка з МКС відбудеться у неділю. Раніше запуск планувалось на 4 грудня, але його було перенесено через потужні вітри.

Мишей, яких буде доправлено до МКС, часто називають "могутніми". Їх було генетично модифіковано, щоб прискорити відновлення м'язів. Це дослідження проводить біомедична Лабораторія Джексона в американському штаті Мейн. Дослідження може допомогти долати дегенерацію м'язів у людей. Також саме дегенерація м'язів у астронавтів є однією з важливих перешкод здійснення більш дальніх польотів у Сонячній системі.

Серед іншого устаткування, що буде доставлено до МКС – прилади для дослідження теорій гравітації, геолокації покладів енергоресурсів, дослідження поведінки вогню в космосі а також для дослідження хвороб серця. Загальна вага вантажу капсули – 2600 кілограмів.

Дивіться також: ​Цікаві факти про традицію прикрашання Білого дому до Різдва. Відео

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG