Спеціальні потреби

Актуально

МВФ: економіка України запрацює ефективніше, якщо реформувати суди і захистити власність

Директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду Крістін Лаґард

В Україні, поряд з Молдовою, найбільший позитивний вплив на посилення продуктивності використання економічних ресурсів матиме захист прав власності і судова реформа, вказує МВФ в своєму регіональному звіті "Європа крокує вперед".

​Усунення бар’єрів для прямих іноземний інвестицій та дерегуляція бізнесу є також важливими для України, однак віддача для ефективності використання економічних ресурсів буде меншою, ніж від забезпечення верховенства права.

"Після ринкової лібералізації, саме судова реформа стане поштовхом для подальшої структурної трансформації регіону", - переконані в МВФ.

Україна є найбільш корумпованою державою в регіоні, що охоплює Центральну, Східну та Південно-Східну Європу, зазначають в МВФ, посилаючись на інформацію ряду джерел. Корупція та олігархічні структури стримують забезпечення верховенства права в Україні.

Значний рівень корупції та вкорінених інтересів в Україні, а також висока політична фрагментація та політичний фаворитизм є перепонами для проведення реформи з управління державою та судової реформи, вважають в МВФ.

Все ж, "громадянське суспільство є активним, має більш широку підтримку і привертає увагу до боротьби з корупцією", - йдеться у звіті. Крім внутрішнього тиску, каталізаторами реформ можуть стати зовнішні фактори, такі як програма МВФ та прагнення країни вступити до ЄС, зазначається в звіті.

Саме боротьба проти корупції була в числі основних рекомендацій для України, а також деяких інших країн регіону, включаючи Болгарію, Грецію, Угорщину, Італію та Румунію, нагадали посадовці МВФ. Програма МВФ для України передбачає ряд заходів, спрямованих на подолання корупції.

В звіті МВФ зазначили досягнення України в цій сфері, зокрема, через створення НАБУ, введення вимог декларацій активів високопосадовців, створення посади бізнес-омбудсмена, очищення банківського сектору і введення вимоги визначати кінцевих бенефіціарних власників банків. Однак, в усіх цих сферах потрібно продовжувати важливі реформи, а також докладати більше зусиль задля того, щоб подолати уявлення про наявність безкарності, наголосили в МВФ.

Забезпечення верховенства права через судову реформу та реформу адміністрування сприятиме більш ефективному розподілу ресурсів та можливостей, зростанню якості державного управління через прозорість правил та процедур з найму державних посадовців, зробить державну владу більш прозорою та підзвітною.

Дивіться також: Вікно в Америку - як мікроби чистять воду і виробляють енергію.

Всі новини дня

В Конгресі США розглядають додаткове фінансування для України на суму в понад 12 млрд доларів. Відео

У Конгресі США сьогодні розглядають додаткове фінансування для України на суму в понад 12 млрд доларів. Окрім прямої військової та економічної підтримки, законопроект передбачає виділення коштів на "підготовку та відповідь на потенційні ядерні та радіологічні інциденти".

ЄС оголосив про новий пакет заходів проти Росії. Відео

ЄС оголосив про новий пакет заходів проти Росії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:34 0:00

Євросоюз оголосив про новий пакет заходів проти Росії. Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн та головний дипломат ЄС Жозеп Боррель пояснили: санкції стосуватимуться експортно-імпортних обмежень – і є відповіддю на нову ескалацію війни в Україні.

“Надсилають повістки всім підряд”: росіяни масово виїжджають з Росії в Грузію, щоб ухилитися від мобілізації. Відео

Чоловіки виїжджають з Росії, щоб ухилитись від мобілізації. Тисячі людей стоять в черзі на в'їзді в Грузію. Значна частина грузинів побоюється, що із тими, хто проти російського вторгнення в Україну, прибудуть і ті, хто підтримує політику Кремля, але не хоче воювати особисто.

CША оголосили пакет військової допомоги Україні на суму в понад 1 мільярд доларів. Відео

США оголосили пакет військової допомоги Україні на суму в 1 млрд дол. В нього входять 18 систем HIMARS, боєприпаси до них та інше озброєння. Також США готують санкції у відповідь на проведення РФ того, що вона називає референдумами на тимчасово окупованих територіях України.

Пентагон оголосив про додаткові $1,1 млрд військової допомоги Україні, серед яких 18 HIMARS

Високомобільна артилерійська ракетна система HIMARS під час навчань у Латвії, 26 вересня 2022. REUTERS/Ints Kalnins

Міністерство оборони США оголосило про додаткову безпекову допомогу Україні в розмірі близько 1,1 мільярда доларів США в рамках Ініціативи сприяння безпеці в Україні (Ukraine Security Assistance Initiative - USAI). "Цей пакет USAI [...] являє собою багаторічну інвестицію в критично важливий потенціал для нарощування потужності Збройних Сил України, які продовжують захищати суверенітет і територію України перед обличчям російської агресії", - йдеться у повідомленні Пентагону.

Американське оборонне відомство пояснює, що на відміну від розпорядження президента Байдена (Presidential Drawdown Authority - PDA), що дозволяло швидко постачати Україні обладнання із запасів Пентагону, USAI дає можливість уряду США закуповувати техніку у виробників.

Відповідно до USAI, США відправлять до України зокрема 18 додаткових ракетно-артилерійських систем високої мобільності (HIMARS) і боєприпасів до них; 150 броньованих багатоцільових машин високої мобільності (HMMWV); 150 тактичних машин для буксирування зброї; 40 вантажівок і 80 причепів для перевезення важкої техніки; два радари для безпілотних літальних систем, тактичні захищені системи зв'язку, системи спостереження, оптика, обладнання для знешкодження вибухонебезпечних предметів, бронежилети та інше польове спорядження.

Загалом від початку неспровокованого та жорстокого вторгнення Росії 24 лютого США виділили для України понад 16,2 мільярда доларів безпекової допомоги, повідомляє Міноборони США. Там зазначено: "Разом із нашими союзниками та партнерами наші об’єднані зусилля допоможуть Україні й надалі досягати успіху сьогодні, одночасно зміцнюючи потужність українських сил для забезпечення подальшої свободи та незалежності українського народу".

Медіа повідомляють, що уже наступного тижня російські законодавці можуть "прийняти до складу" Росії окуповані території України після фіктивних "референдумів" не визнаних США, ЄС, країнами "Групи семи" та Україною. У відповідь на псевдореферендуми, часткову мобілізацію та ядерні погрози ЄС оголосив про новий пакет санкцій проти Кремля, відповідні обмеження готує й Вашингтон.

Більше

XS
SM
MD
LG