Спеціальні потреби

У НАТО повідомили про взяті на себе зобов’язання щодо захисту Європи від РФ


Єнс Столтенберґ заявив, що Альянс не тільки нарощує військовий потенціал, а також надсилає Росії чіткий сигнал про прагнення до діалогу і співпраці

Країни НАТО взяли на себе зобов'язання розмістити війська і військову техніку в країнах, що межують з Росією, на тлі нових ознак посилення напруженості з Москвою.

Рішення прийнято на засіданні міністрів оборони країн НАТО в Брюсселі на тлі найбільшого нарощування військового потенціалу Альянсу з часів «холодної війни».

Ухвалення рішення збіглося з часом з входженням двох російських військових кораблів, оснащених крилатими ракетами, в Балтійське море між Швецією і Данією.

На прес-конференції по завершенню першого дня засідання міністрів оборони країн-членів Альянсу генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ назвав останні дії Москви черговим прикладом «практики», що включає застосування військової сили проти сусідів і загрозливі заяви.

«НАТО має дати відповідь, щоб і надалі забезпечувати надійне стримування при нових обставинах. Ми повинні пам'ятати, що сила НАТО полягає не в тому, що ми хочемо спровокувати конфлікт, а в тому, що ми хочемо запобігти конфлікту», - заявив Столтенберґ.

НАТО планує розмістити бойові групи в Польщі, Литві, Естонії та Латвії, які включають війська і техніку, в тому числі безпілотники, бойові літаки і танки. Однак Столтенберґ сказав, що поряд з нарощуванням військового потенціалу Альянс надсилає також інший сигнал - про прагнення до діалогу і співпраці з Росією.

Тим часом напруга навколо запиту Росії до Іспанії про дозаправлення її кораблів, що прямують до Сирії, розрядилася в зв'язку з тим, що Москва відкликала своє прохання.

«Кожна країна має право самостійно вирішувати, чи будуть вони поповнювати запаси і здійснювати дозаправку військово-морських кораблів, - сказав Столтенберґ. - У той же час ми стурбовані потенційною можливістю використання цієї авіаносної групи для посилення повітряних ударів по Алеппо, що загострить гуманітарну кризу, катастрофу, яку ми вже бачимо в Алеппо».

Критики стверджують, що дозаправка кораблів призведе до ескалації невибіркових бомбардувань цивільного населення обложеного військами Алеппо. Росія завдає авіаударів по підрозділах повстанців на підтримку сирійського уряду.

Дивіться також: Експерти: замість заяв, НАТО має озброїти Україну і переглянути Мінські угоди

Експерти: замість заяв, НАТО має озброїти Україну і переглянути Мінські угоди. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:25 0:00

XS
SM
MD
LG