Спеціальні потреби

Олексій Навальний засуджений до позбавлення волі умовно


Олексій Навальний

Видатний лідер російської опозиції блогер Олексій Навальний у вівторок був визнаний винним у розкраданні коштів у косметичній компанії «Ів Роше» і умовно засуджений до трьох з половиною років позбавлення волі.

Однак його брат, Олег, був засуджений до такого ж терміну реально. Олег був заарештований в залі суду.

Звинувачення були відкинуті обвинуваченими як політично мотивовані. Олексій Навальний охарактеризував вирок його братові як спробу помститися йому за його критичні виступи на адресу уряду.

«Ви його за що садите? – Запитав він, говорячи про свого брата. – Щоб мене ще більше покарати?»

Олексію Навальному також призначено випробувальний термін протяжністю в три роки. Його домашній арешт зберігається до вступу вироку суду в силу.

Суддя Олена Коробченко також постановила, що обидва брати повинні сплатити штрафи в розмірі 500 тисяч рублів кожен.

Прихильники Навального, які зібралися біля будівлі суду, засудили вирок як акт політичного «полювання за відьмами». Його противники скандували: «Навальний злодій!»

Пізніше, вийшовши з будівлі суду, Олексій Навальний заявив: «Ця влада мучить родичів своїх опонентів. Влада, яка мучить невинних людей, не заслуговує існування. Я закликаю всіх сьогодні вийти на площу».

Вирок, винесення якого спочатку очікувалося в середині січня, але було несподівано перенесено на цей вівторок, став наслідком тривалого судового процесу, в ході якого прокуратура вимагала для Олексія Навального 10-річного тюремного ув’язнення.

Прокурор також виступала за те, щоб Олег Навальний був засуджений до восьми років тюремного ув’язнення.

Суддя, однак, не пішла так далеко.

Оголошення вироку відбувалося в умовах посилених заходів безпеки. Будівлю Замоскворецкого суду було оточено поліцією, а рух транспорту по Великому Татарскому провулку, безпосередньо примикає до будівлі, було перерито.

Прокурор Надія Ігнатова стверджувала, що вина Навального і його брата повністю доведена. Однак обвинувачені відкинули всі звинувачення.

Брати Олексій та Олег Навальний звинувачувалися у розкраданні 26 мільйонів рублів у «Ів Роше Схід» і ще 4 мільйонів рублів у «багатопрофільній процессинговій компанії».

Обидва відкидають ці звинувачення, і їх адвокати заявили, що оскаржать обвинувальний вирок.

Прихильники Олексія Навального і чисельні російські юристи відзначають, що у справі «Ів Роше» не було зібрано мінімальної доказової бази, не визначені потерпілі та не доведені будь-які збитки.

Представники компанії «Ів Роше» в Росії також заявляли в ході судового розгляду, що претензій до братів Навальних не мають.

Навальний став популярним як блогер, який вів кампанію проти корупції, і став одним з лідерів вуличних протестів, що потрясли Кремль у 2011-2012 роках.

Торік він був визнаний винним у розкраданні лісу на суму 16 мільйонів рублів за не пов’язану з його громадською діяльністю справою і засуджений до п’яти років в’язниці.

Вирок пізніше був замінений на умовний, але обвинувальний вирок не залишає йому можливості виставляти свою кандидатуру на виборах.

Незважаючи на висунуті проти нього звинувачення, Навального допустили до участі у виборах мера Москви у вересні минулого року, де він отримав 27,3 відсотка голосів.

XS
SM
MD
LG