Спеціальні потреби

У Раді Європи засудили засудження Навального російським судом до 3,5 років тюремного ув'язнення


Олексій Навальний
Олексій Навальний

Світова спільнота продовжує закликати до звільнення російського опозиціонера

Російський суд у вівторок засудив опозиціонера Олексія Навального до 3,5 років тюремного ув'язнення.

Як повідомило "Радіо Свобода", Симоновський суд Москви ухвалив рішення відправити Навального до колонії. Умовне покарання, яке він отримав за однією із кримінальних справ у 2014 році, було замінено на 3,5 роки колонії загального режиму. Політик проведе в ув'язненні дещо менше, бо кілька місяців провів під домашнім арештом. Це його перший реальний термін.

«Винесений сьогодні вирок, який вимагає ув'язнення Олексія Навального у виправній колонії на три з половиною роки, є викликом будь-якій об'єктивності і йде врозріз з міжнародними зобов'язаннями Росії щодо дотримання прав людини», - заявила 2-го лютого комісар Ради Європи з прав людини Дуня Міятович.

«Вдаючись до помсти Олексію Навальному і його прихильникам, російська влада остаточно знищила залишки справедливості і поваги до прав людини. Політично мотивований вирок, винесений Олексію Навальному, показує справжнє обличчя російської влади, яка, схоже, має намір заарештувати будь-кого, хто насмілиться виступити проти її злочинів і порушень прав людини», - йдеться в заяві, з якою виступила директор російського представництва Amnesty International Наталія Звягіна.

Днями президент США Джо Байден у телефонній розмові з Володимиром Путіним звернувся до нього із закликом негайно звільнити Навального. Держсекретар США Ентоні Блінкен заявив про можливість запровадження проти Москви нових санкцій у зв'язку з ситуацією навколо опозиційного політика.

На підтримку Навального неодноразово висловлювалися лідери ЄС.

Естонія, Латвія і Литва у вівторок попросили Раду Європи і ОБСЄ вимагати звільнення Навального і його прихильників, а також розслідування порушень прав людини щодо цих осіб.

Навальний був затриманий після повернення до Москви 17-го січня і звинувачується в порушеннях правил умовно-дострокового звільнення. Ця ситуація викликала загальнонаціональні протести у Росії і породила розмови про нові західні санкції щодо РФ.

У неділю ОМОН розігнав акції протесту по всій Росії, затримавши більше 5000 осіб. Більше 100 осіб були затримані у вівторок біля будівлі суду в Москві, коли розглядалося питання про укладення Навального до в'язниці на термін до трьох з половиною років.

Міністри закордонних справ трьох країн Балтії у вівторок направили листи до Ради Європи (РЄ) і та Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ), заявивши, що Росія порушує Європейську конвенцію про захист прав людини шляхом репресій щодо правозахисників, громадянського суспільства і ЗМІ, йдеться в заяві Міністерства закордонних справ Литви.

«Ми висловлюємо надію, що ОБСЄ і Рада Європи вдадуться до негайних дій і всіх можливих заходів для припинення жорстокості поліції щодо протестуючих і зажадають звільнення безпідставно затриманих російських громадян, у тому числі Олексія Навального», - заявив міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс.

Рада Європи заснувала Європейський суд з прав людини в Страсбурзі; суд контролює дотримання Європейської конвенції про захист прав людини.

У червні 2019 року Рада Європи знову прийняла Росію до своїх лав, скасувавши санкції, запроваджені у зв'язку з анексією Криму у 2014 році.

Росія також є одним з 57 членів ОБСЄ.

Дивіться також: Американський бабак Філ спрогнозував ще 6 тижнів зими

Американський бабак Філ спрогнозував ще 6 тижнів зими. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:52 0:00

  • 16x9 Image

    Російська служба "Голосу Америки"

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG