Спеціальні потреби

Виступ прем’єра Ізраїлю в Конгресі США зустріли неоднозначно


Прем’єр-міністр Ізраїлю Нетаньягу серед американських законодавців

За словами прем’єр-міністра Беньяміна Нетаньягу, він відчував «глибокий обов’язок виступити» перед членами Конгресу США у вівторок щодо питання, яке може загрожувати існуванню його країни, маючи на увазі розробку ядерної зброї Іраном.

У виступі, який спричинив неоднозначну реакцію, Нетаньягу наголосив серйозну небезпеку, яку Іран становить для Ізраїлю.

Іран спонсорує тероризм по всьому світу, сказав він, додавши, що режим у Тегерані «безпрецедентно радикальний» і йому не можна довіряти. За його словами, угода, над якою зараз працюють Іран і США, не перешкодить Ірану створити бомбу, а «забезпечить умови для створення бомби».

«Це погана угода, – сказав він. – Нам краще буде без неї».

Нетаньягу, прибуття якого до Палати представників американські законодавці зустріли оплесками, намагався ослабити напругу навколо свого виступу.

Близько 50 демократів не прийшли на цю подію. Республіканець Ліндсі Ґрем сказав: «Дехто гадає, що прем’єр-міністр не мав би бути тут у цей час, тому що за кілька тижнів в Ізраїлі відбудуться вибори... Мій обов’язок – визначити, що найкраще для Америки та захисту нашої країни. Не думаю, що я можу належно виконувати свою роботу, якщо не почує думку прем’єр-міністра Ізраїлю».

За словами Нетаньягу, Іран становить небезпеку не тільки для Ізраїлю та Близького Сходу, а й для всіх країн світу.

«Ми знаємо, що будь-яка угода з Іраном передбачатиме поступки, і йому залишиться його широка ядерна інфраструктура», – сказав він.

XS
SM
MD
LG