Актуально
Видавництво Vivat збирається оскаржити рішення про заборону книги «Справа Василя Стуса»

Видавництво Vivat збирається оскаржити рішення Дарницького районного суду Києва, який заборонив видавати та поширювати книгу «Справа Василя Стуса» Вахтанга Кіпіані, поки з неї не приберуть інформацію про народного депутата від «Опозиційної платформи – За життя» Віктора Медведчука.
«Ми прийняли непросте фінансове, але цілком зрозуміле для нас з точки зору моралі рішення йти в Апеляційний суд. Заява буде подана як тільки ми отримаємо повний текст рішення суду», – розповіли видавці.
Рішення ухвалили 19 жовтня за позовом Медведчука.
16 жовтня суд провів останнє засідання в цій справі. Під судом тоді зібралися декілька десятків активістів, які проводили акцію «Захистимо Стуса! Медведчука – під трибунал!».
У вересні 2019 року Віктор Медведчук заявив, що просить суд заборонити книжку журналіста й історика Вахтанга Кіпіані про «Справа Василя Стуса», бо та містить «висловлювання, які не відповідають дійсності». Сам журналіст назвав позов тиском на свободу слова.
Книга Вахтанга Кіпіані «Справа Василя Стуса» вийшла друком у травні 2019 року.
У ній зібрані ключові документи з колишнього архіву КДБ, які пояснюють, як і за що насправді судили українського дисидента. За словами Кіпіані, ця книжка не лише проливає світло на кримінальну справу, а й дає зрозуміти, якою Василь Стус був людиною.
Віктор Медведчук був державним захисником українського поета Василя Стуса. Його часто звинувачують у порушенні адвокатської етики під час цього процесу. Сам він своєї провини не визнає.
Передрук з "Радіо Свобода" |
Дивіться також: Джиммі Картер: чим займається колишній президент у 96 років? Відео
Всі новини дня
На HBO відбувлася прем'єра документального фільму “Чорнобиль. Загублені касети”. Відео
На HBO відбулася прем'єра документального фільму “Чорнобиль. Загублені касети”. Основою сюжету стала знахідка унікальних відеокасет з Чорнобильської трагедії у київських архівах - а також приватні кадри, які автори ніколи не показували широкому загалу.
У Асоціації правників України пояснюють, чому Україна має довести, що Росія чинить геноцид. Інтерв'ю
Робота на правовому фронті боротьби з Росією йде як на державному рівні, так і на неурядовому. Юридична спільнота України об’єднала зусилля, аби допомагати правоохоронцям фіксувати воєнні злочини росіян, а також координувати роботу зі своїми іноземними колегами.
У Вашингтоні відкрили фотовиставку "Маріуполь - мирний", "Маріуполь - героїчний". Відео
Україна оголосила про найбільший обмін полоненими з початку повномасштабної війни. Додому повернулись 144 військових, в тому числі 95 оборонців Азовсталі.
- Голос Америки
B Україні вже розслідують понад 20 тисяч випадків воєнних злочинів росіян. Відео
За інформацією генпрокуратури України, протягом своєї повномасштабної війни Росія обстріляла 25 тисяч об'єктів української цивільної інфраструктури, більшість із них - знищено. На додачу в Україні вже розслідують понад 20 тисяч випадків воєнних злочинів росіян.
- Голос Америки
Важливі заяви НАТО, США та що вони означають для України. Відео
НАТО оголосили про посилений пакет нелетальної допомоги Україні, а також про допомогу в модернізації збройного сектору України. Джо Байден оголосив про суттєвє збільшення військової присутності Сполучених Штатів у Європі.
Facebook Forum