Спеціальні потреби

"Нобеля" з хімії дали дослідницям за "переписування коду життя"


Мікробіолог Еммануель Шарпентьє (зліва) та біохімік Дженніфер Даудна (справа), 21 жовтня 2015, AFP
Мікробіолог Еммануель Шарпентьє (зліва) та біохімік Дженніфер Даудна (справа), 21 жовтня 2015, AFP

Американська дослідниця у галузі біохімії Дженніфер Даудна (Jennifer A. Doudna) і французька дослідниця у мікробіології Еммануель Шарпентьє (Emmanuelle Charpentier) отримали Нобелівську премію з хімії за їхню розробку методу редагування геному.

Під час оголошення переможців генеральний секретар Королівської Шведської Академії Горан Ханссон заявив, що цього року приз присуджено за "переписування коду життя".

Даудна і Шарпентьє розробили методи редагування геному CRISPR/Cas9, що мають потенціал в інноваційних способах боротьби із раком, генетичними хворобами, а також у генній інженерії рослин. При цьому у такого підходу існують певні етичні застереження.

Даудна і Шарпентьє стали першими жінками, які разом отримали Нобелівську премію в галузі хімії, раніше п'ятеро жінок отримували цю нагороду спільно із колегами-чоловіками.

Шарпентьє сказала, що ця найпрестижніша нагорода у галузі науки надішле "позитивний сигнал молодим дівчатам, які хочуть займатись наукою, і покажуть, що жінки в науці завдяки своїм досягненням можуть мати вплив".

Як повідомляв Голос Америки, двоє американських вчених Гарві Алтер та Чарльз Райс а також британець Майкл Гаутон отримали Нобелівську премію з медицини та фізіології за внесок у відкриття вірусу Гепатиту С.

Дивіться також: Компанія SpaceX у вівторок запустила ракету Falcon 9 із 60 супутниками. Відео

Компанія SpaceX у вівторок запустила ракету Falcon 9 із 60 супутниками. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:07 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG