Спеціальні потреби

Актуально

"Нобеля" з математики вперше отримала жінка

Американка Керен Улєнбек виграла премію Абеля 2019 року, яку часто називають Нобелівською премією в сфері математики.

Це –перший математик-жінка, яка виграла премію за історію існування нагороди, що видається Норвезькою академією наук та словесності з 2002 року.

Об'єктом її вивчення були, зокрема, мильні бульбашки, які мають мінімальну площу поверхні за заданого об'єму.

"Її теорії революційно змінили наше розуміння мінімальних поверхонь, таких, які формують мильні бульбашки, а також більш загальних задач з мінімізації в просторах вищого порядку", - заявив Ганс Мунте-Каас, голова Комітету Абеля.

Нагороду було присуджено за "інноваційні досягнення в геометрії диференціальних рівнянь з частковими похідними, калібрувальної теорії та інтегрованих систем а також за фундаментальний вплив її праці та аналітики на геометрію та математичну фізику", - йдеться на сайті премії Абеля.

Улєнбек більше 30 років працювала професором в Техаському університеті.

Нагороду а також премію еквівалентну 700 000 доларам США Улєнбек вручить король Норвегії під час церемонії в Осло 21 березня.

Дивіться також: Уряд Нової Зеландії вимагає від Фейсбук більш активних дій, які б зупинили поширення пропаганди екстремізму.

Всі новини дня

Росія змінює воєнну стратегію: як Україні та Заходу на це відповідати – думки західних експертів. Відео

За інформацією західних експертів та аналітиків, наступ Росії в Україні втратив темпи – російським силам не вдалось досягнути поставлених навесні цілей своєї повномасштабної війни проти України.

Як буде, ймовірно, розпадатися РФ: аналіз американського дослідника Януша Бугайські. Відео

Високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам - міністр аграрної політики України. Відео

В повному обсязі продовольчу кризу через війну Росії проти України світ відчує в середині літа. При чому високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам, попереджає міністр аграрної політики України Микола Сольський.

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Відео

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Захід, за головування Держсекретаря Блінкена, був ініційований Постійним представництвом США при ООН.

$40 мільярдів допомоги для України. Подробиці, реакції з Конгресу та Білого Дому. Відео

Сенат схвалив законопроект, який передбачає 40 мільярдів доларів допомоги Україні. Наразі документ пішов на підпис до президента Байдена. Київ отримає посолку США – Сенат затвердив на посаді голови американської дипмісії в Україні Бріджит Брінк.

Більше

XS
SM
MD
LG