Спеціальні потреби

Південнокорейські активісти закликають мешканців КНДР до повалення диктатури


Північна Корея продовжує оплакувати свого лідера, готуючись до похорону, який відбудеться 28-го грудня. Приспущені прапори символізують загальнонаціональний траур. Втім, смерть лідера КНДР, яка стала великою подією для корейського народу, не матиме жодної офіційної реакції з боку США. Держдепартамент Сполучених Штатів лише висловив сподівання, що нове керівництво КНДР буде кращим за попередній режим. Втім, чи достатньо цього для зменшення напруження між двома країнами?

У 1994-му році Сполучені Штати офіційно висловили співчуття КНДР, коли помер засновник країни Кім Ір Сен. Кілька місяців після цього Північна Корея заморозила розвиток своєї ядерної програми. Однак сподівання на покращення співпраці швидко розвіялись. КНДР продовжила розвивати ядерну зброю і невдовзі здійснила кілька нападів на Південну Корею. Тому цього разу США зайняли позицію вичікування, уважно спостерігаючи за тим, якими будуть перші кроки нового лідера.

А тим часом мешканці Південної Кореї бачать смерть Кім Чен Іра як шанс повалити авторитарний режим в КНДР. Наступного дня після смерті диктатора на кордоні двох Корей зібрались південнокорейські активісти. Вони відсилали повітряні кулі з листівками з написом «Його місце у пеклі», на яких Кім Чен Ір зображений поруч з колишнім диктатором Лівії – Муаммаром Каддафі та Єгипту – Госні Мубараком.

Лідер активістів, біженець із КНДР – Парк Сун Гак, закликає мешканців Північної Кореї перейняти дух арабської весни і повстати проти авторитарного режиму:

«Ми хочемо послати наше звернення до 20-ти мільйонів жителів Північної Кореї і закликати їх використати цю можливість для повалення диктаторського режиму. Ми заявляємо, що передача влади у трьох поколіннях від батька до сина неприйнятна для північнокорейського народу і він мусить це зупинити своєю волею».

Тим часом у Сеулі лідер християнської організації Кім Сеонгун оприлюднив відео, яке показує життя у Північній Кореї, зокрема ексклюзивні кадри трудової колонії для жінок. Правозахисники зазначають, що в КНДР у таких таборах у жахливих умовах тримають понад 200 тисяч людей.

Кім каже, що тепер в країні настільки підвищено безпеку, що правозахисникам дедалі важче отримати подібні кадри:

«До смерті Кім Чен Іра ми могли легко телефонувати у Північну Корею. Однак тепер це значно важче зробити».

За словами Кіма, північнокорейці побоюються, що правління недосвідченого Кім Чен Ина може призвести економіку КНДР до чергового занепаду та масового голоду. Так як це було в середині 90-их, коли від голоду померло близько двох мільйонів людей, а десятки тисяч втекли з країни.

XS
SM
MD
LG