Спеціальні потреби

Актуально

США оголосили нові санкції щодо російського ФСБ та Ірану

США оголосили санкції щодо ФСБ за "участь в арешті, розслідуванні та затриманні протизаконно утримуваних у Росії громадян США".

Білий дім оголосив нові санкції щодо організацій та осіб в Росії та Ірані, які причетні до неправомірного утримування американських громадян заручниками.

«Сьогодні ми оголошуємо санкції щодо Федеральної служби безпеки Росії, відомої як ФСБ, за відповідальність або співучасть, пряму чи опосередковану, відповідальність за накази, контроль чи іншу причетність до неправомірного затримання громадян США за кордоном», - повідомили представники уряду США.

Посадовці наголосили, що ФСБ «неодноразово брала участь в арешті, розслідуванні та затриманні протизаконно утримуваних у Росії громадян США. Більше того, російські державні ЗМІ публічно визнали причетність ФСБ до арешту та розслідування неправомірного затримання громадян США».

Санкції також оголошені щодо Корпусу вартових ісламської революції Ірану та ще чотирьох осіб, яких асоціюють із цією організацією. За словами посадовців, це тільки перший раунд санкцій, передбачений Указом президента Байдена.

Ці особи (фізичні та юридичні – ред.) в Росії та Ірані намагалися використати американців для політичного впливу або домагатися поступок від Сполучених Штатів. Ці дії загрожують стабільності та цілісності міжнародної політичної системи, а також загрожують безпеці громадян США та інших осіб за кордоном, додали вони.

Напередодні Московський міський суд у Росії відкинув апеляцію на арешт журналіста американської газети The Wall Street Journal Евана Гершковича, якого звинувачують у шпигунстві.

Держдепартамент США визнав Гершковича "неправомірно затриманим" Росією. Цей статус еквівалентний статусу заручника - Вашингтон раніше вносив Росію до списку країн, де існує загроза захоплення громадян США державою.

Гершковичу загрожує до 20 років ув'язнення. Багато експертів припускають, що журналіста хочуть обміняти на одного з громадян Росії, арештованого однією з країн Заходу.

Всі новини дня

“Не маючи успіхів в бою, росіяни підірвали Каховську ГЕС”, – заступник генпрокурора України. Відео

Українська генпрокуратура розслідує підрив Каховської ГЕС як воєнний злочин – порушення правил ведення війни та екоцид. “Немає жодних сумнів, що Каховську ГЕС підірвали російські війська”, – говорить перший заступник генпрокурора України в інтервʼю з Олексієм Коваленком.

В комітеті Сенату США підтримали резолюцію, яка засуджує депортацію українських дітей до Росії. Відео

Законодавці в комітеті Сенату із міжнародних відносин підтримали резолюцію, яка засуджує депортацію українських дітей до Росії. За цими слуханнями стежила Катерина Лісунова.

До Хмельницького прибув перший потяг із Херсона: херсонці розповідають про пережите. Відео

На Хмельниччину прибув евакуаційний потяг з Херсону. У кілька валіз переселенці вмістили все життя. Не забули забрати і домашніх улюбленців.

В американському Конгресі не вірять заявам Росії щодо підриву Каховської дамби. Відео

В американському Конгресі не вірять заявам Росії щодо підриву Каховської дамби. Законодавці від обох партій виступили зі словами підтримки України та закликали притягнути до відповідальності винних у руйнуванні Каховської ГЕС.

Переговори Ріші Сунака та Джо Байдена у Вашингтоні – що казали про підтримку України. Відео

Британський прем’єр Ріші Сунак зустрівся із президентом США Джо Байденом у Вашингтоні. Лідери провели закриту зустріч у Білому домі і пізніше відповіли на питання преси.

Більше

XS
SM
MD
LG