Спеціальні потреби

Актуально

Суд у Москві залишив під арештом журналіста WSJ Евана Гершковича

Репортер Wall Street Journal Еван Гершкович у суді в Москві, 18 квітня 2023. REUTERS/Evgenia Novozhenina

Московський міський суд відкинув апеляцію на арешт журналіста американської газети The Wall Street Journal Евана Гершковича, якого звинувачують у шпигунстві.

Команда юристів Гершковича каже, що запропонувала суду 613 тисяч доларів застави, щоб звільнити репортера з-під варти й змінити запобіжний захід на домашній арешт, але суд відмовив у клопотанні.

Адвокатка Тетяна Ножкіна заявила, що її команда продовжить оскаржувати затримання журналіста. Наступне засідання відбудеться наприкінці травня, коли суд має вирішити питання про продовження його утримання під вартою. Ножкіна додала, що її підзахисний у в'язниці перебуває в гарному настрої й "не скаржиться" на умови.

Коли його рішення зачитували в суді, Гершкович сказав судді, що йому не потрібен переклад рішення англійською: "Ні, ні, мені не потрібен переклад". Гершкович походить з родини радянських іммігрантів до США й говорить російською.

На засіданні була присутня посолка США Лінн Трейсі, яка відвідала журналіста напередодні в СІЗО "Лефортово" й написала: "Ми вперше отримали доступ до Евана з моменту його неправомірного затримання понад 2 тижні тому. Він почувається добре, тримається стійко. Знову закликаємо негайно звільнити Евана".

Після засідання Трейсі повідомила журналістам: "Звинувачення проти Евана безпідставні, і ми закликаємо Російську Федерацію негайно звільнити його".

Російське слідство стверджує, що репортер WSJ збирав на замовлення США секретні відомості про одне з підприємств військово-промислового комплексу. Кремль заявив, що проти журналіста є докази, але не уточнив, які саме.

Ножкіна додала, що сам репортер не визнає провину, має "бойовий дух і готовий доводити право на вільну журналістику", про що сам нині заявляв на суді.

Держдепартамент США визнав Гершковича "неправомірно затриманим" Росією. Цей статус еквівалентний статусу заручника - Вашингтон раніше вносив Росію до списку країн, де існує загроза захоплення громадян США державою.

Гершковичу загрожує до 20 років ув'язнення. Багато експертів припускають, що журналіста хочуть обміняти на одного з громадян Росії, раніше заарештованих за аналогічною статтею у країнах Заходу. Зокрема, у коментарі Українській службі Голосу Америки документаліст й воєнний кореспондент Роберт Янг Пелтон припустив, що журналіст WSJ "може бути ще одним пішаком у грі" й бути затриманим Кремлем для подальшого обміну зі США.

Незадовго до початку засідання уральські видання повідомили про затримання ФСБ у Єкатеринбурзі активіста Ярослава Ширшикова, який 30 березня першим розповів про затримання журналіста, пише Радіо Свобода.

У статті використано матеріали Reuters

Всі новини дня

Громадяни Росії в Латвії мають скласти іспит на знання латвійської, інакше депортація. Відео

Половина з тих, хто прийшов на екзамен його успішно складають. Решта виправдовуються, що протягом багатьох років не знайшли можливості вивчити латвійську мову, бо їм вистачало російської.

ЗСУ тепер мають свій "фірмовий" почерк – унікальний шрифт, розроблений дизайнером із Сум. Відео

Збройні сили України тепер мають свій "фірмовий" почерк, унікальний шрифт, розроблений дизайнером із Сум. Які українські традиції використали в роботі над шрифтом для ЗСУ, і чому армія Німеччини користується стилем, який розробили росіяни?

Росія заблокувала експорт зерна з українських портів. ООН нагадує про голод, каже, що ситуація "дуже серйозна"

Судно New Victory під прапором Белізу перевозить зерно в рамках Чорноморської зернової ініціативи ООН, протока Босфор у Стамбулі, Туреччина, 12 травня 2023 року. REUTERS/Yoruk Isik

Російська федерація повідомила Спільний координаційний центр (СКЦ) у Стамбулі про обмеження реєстрацій суден в українському порту Південний.

Незважаючи на загрозу продовольчої кризи та голоду у низці країн, Росія таким чином блокує експорт зерна з України та мотивує це своє рішення бажанням відновити експорт власного аміаку територією України.

Про це 1 червня повідомив Стефан Дюжаррік, речник Генерального секретаря Організації Об’єднаних Націй.

“Ми стурбовані постійним уповільненням реалізації Чорноморської ініціативи”, - сказав Дюжаррік. Та зокрема повідомив, у травні експорт зерна та інших культур становив менше половини обсягів, відправлених у квітні. Так, у травні з українських портів вийшли 33 судна. Лише 3 з них – з порту Південний.

“Це дуже серйозна ситуація. Треба рухатися вперед. Ініціативу планується відновити 17 липня”, – сказав Дюжаррік.

Раніше ООН заявляла, що не має запасного плану на випадок, якщо Росія вийде з угоди, що дозволяє Україні експортувати зерно на міжнародні ринки.

“Глобальні гарячі точки голоду зростають, про що ми вас регулярно сповіщаємо”, - наголосив Дюжаррік. Він також запевнив, що секретаріат ООН надав практичні пропозиції “всім сторонам”.

Як повідомляв Голос Америки, 31 травня ООН заппропонувала Україні, Росії й Туреччині почати підготовку до відновлення транзиту російського аміаку через Україну. Це одна з “вимог” Кремля, у разі невиконання якої Росія погрожувала заблокувати експорт зерна з України.

Мінінфраструктури України 1 червня повідомила, що українська сторона надіслала листа до СКЦ з вимогою відновити повноцінну роботу. Йдеться про діяльність СКЦ у складі 3 інспекційних команд та 9 інспекцій на день. “Українські інспектори наразі перебувають в СКЦ та готові негайно приступити до роботи в разі відновлення реєстрації суден”, - інформує міністерство.

“Сподіваємося, що партнери по [зерновій - ред.] Ініціативі все ж таки знайдуть рішення та припинять цей шантаж Росії всього світу. Адже значення Зернової Ініціативи вже доведено світовим продовольчим ринком і світ не має мовчати”, - йдеться у оприлюдненій заяві Мінінфраструктури.

У ній також йдеться про 7 місяців “саботажу та гальмування роботи з боку російської делегації в СКЦ”, у результаті чого світ недоотримав мінімум 20 млн тонн продовольства.

За інформацією відомства, упродовж 10 місяців роботи Зернової ініціативи експортовано понад 30,5 млн тонн продукції українських аграріїв.

Українську “Мавку” показують на великих екранах у США. Відео

Українську “Мавку” показують на великих екранах у США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:37 0:00

Українська “Мавка” збирає зали глядачів в американських кінотеатрах. Анімаційний фільм за мотивами Лісової пісні Лесі Українки вийшов у прокат на великих екранах у США.

Чи може Україна завдавати ударів по території Росії? Коментарі законодавців США. Відео

Упродовж травня Росія здійснює повітряні атаки на українські міста, зокрема на Київ, ледь не щодня. Як на це реагують в Конгресі? Що кажуть про можливість України завдавати ударів по території Росії? І як пропонують притягнути росіян до відповідальності?

Більше

XS
SM
MD
LG