Спеціальні потреби

США попередили іноземні розвідки про виявлені Сноуденом документи

  • Голос Америки

Газета «Вашингтон пост» повідомила, що американські офіційні особи попередили розвідувальні установи деяких країн, що документи, одержані колишнім контрактником Агентства національної безпеки Едвардом Сноуденом, подають подробиці їх таємної співпраці з Вашингтоном.

Газета повідомили, що в десятках тисяч документів, зібраних Сноуденом, подано таємні матеріали про програми збирання даних проти таких країн, як Іран, Росія і Китай. Деякі документи стосуються операцій щодо таких країн, які офіційно не мають дружніх відносин із США.

Газета охарактеризувала процес повідомлення представників іноземних країн про ризик виявлення інформації як «делікатний», тому що, в деяких випадках, одна частина уряду, який співпрацює, може не знати про таку співпрацю.

Процес повідомлення іноземних урядів у цій справі збігся в часі з глобальним обуренням з приводу повідомлень, що Сполучені Штати прослуховували телефонні розмови 35 світових лідерів. Найновіші повідомлення стосують канцлера Німеччини Анґели Меркель.

Лідери європейських країн підтримали обурену Німеччину й осудили Сполучені Штати з приводу звинувачень, що вони ведуть розвідувальну діяльність проти своїх союзників.

Представник Білого дому Джей Карні у четвер відмовився заперечити, що Агентство національної безпеки США у минулому прослуховувало розмови канцлера Меркель.

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG