Спеціальні потреби

США попередили іноземні розвідки про виявлені Сноуденом документи


Газета «Вашингтон пост» повідомила, що американські офіційні особи попередили розвідувальні установи деяких країн, що документи, одержані колишнім контрактником Агентства національної безпеки Едвардом Сноуденом, подають подробиці їх таємної співпраці з Вашингтоном.

Газета повідомили, що в десятках тисяч документів, зібраних Сноуденом, подано таємні матеріали про програми збирання даних проти таких країн, як Іран, Росія і Китай. Деякі документи стосуються операцій щодо таких країн, які офіційно не мають дружніх відносин із США.

Газета охарактеризувала процес повідомлення представників іноземних країн про ризик виявлення інформації як «делікатний», тому що, в деяких випадках, одна частина уряду, який співпрацює, може не знати про таку співпрацю.

Процес повідомлення іноземних урядів у цій справі збігся в часі з глобальним обуренням з приводу повідомлень, що Сполучені Штати прослуховували телефонні розмови 35 світових лідерів. Найновіші повідомлення стосують канцлера Німеччини Анґели Меркель.

Лідери європейських країн підтримали обурену Німеччину й осудили Сполучені Штати з приводу звинувачень, що вони ведуть розвідувальну діяльність проти своїх союзників.

Представник Білого дому Джей Карні у четвер відмовився заперечити, що Агентство національної безпеки США у минулому прослуховувало розмови канцлера Меркель.
XS
SM
MD
LG