Спеціальні потреби

Актуально

У Вашингтоні готуються до саміту з ядерної безпеки

У Вашингтоні 12-13 квітня проходитиме саміт з ядерної безпеки. У ньому мають намір взяти участь лідери 43 держав світу. Україну на зустрічі представлятиме президент Віктор Янукович. Головна мета наради світових лідерів – гарантувати підзвітність і безпеку зберігання ядерних матеріалів усіх країн, щоб унеможливити їх потрапляння в руки недружніх урядів чи терористичних організацій.

Конференція в першу чергу зосередиться на тому, як завадити таким організаціям, як аль-Кайда, отримати доступ до ядерних матеріалів.

Говорить експерт з ядерної безпеки Александра Тома:

«Це зараз загроза номер один для Сполучених Штатів і для світу загалом. Дві спеціальні комісії Конгресу минулого січня заявили що аль-Кайда ще з середини 90-х років намагається отримати доступ до ядерної зброї, і зараз активно над цим працює».

Учасники зустрічі обговорять, як покращити безпеку зберігання ядерних матеріалів і збільшити міжнародну співпрацю у цій галузі. Ускладнює завдання те, що ніхто достеменно не знає, скільки ядерних матеріалів існує у світі. Адже не всі країни звітують про обсяги своїх арсеналів.

Кен Луонго з Партнерства заради безпеки каже:

«У часи холодної війни США та Радянський Союз виготовляли ядерні матеріали для військових цілей. Вони нікому не розповідали, скільки саме було їх виготовлено. Сьогодні Індія та Пакистан приховують один від одного кількість ядерних матеріалів, які вони виготовляють. Ми нічого не знаємо, скільки виробляє Ізраїль. У підсумку, ми не маємо точних цифр».

Луонго вважає, що не всі погоджуються з висновком, що терористи намагаються заволодіти ядерними матеріалами:

«Багато країн не вважають тероризму найбільшою загрозою. Є навіть великі розбіжності в поглядах на цю проблему з боку Сполучених Штатів, наших найближчих союзників, та з боку країн що розвиваються».

Фахівці кажуть, що головне завдання саміту, яке ставить Вашингтон – досягти згоди між усіма країнами, що загроза потрапляння ядерних матеріалів у руки терористів – існує, і вона є верхівкою пріоритетів безпеки».

Експер з ядерної безпеки Александра Тома так говорить про завдання саміту:

«Ми очікуємо, що на саміті буде сформульоване спільне комюніке і план дій. Будуть визначені конкретні кроки і часові рамки, які визначать як гарантувати охорону і безпеку цих важливих матеріалів».

Експерти вважать, що підписана у Празі президентами Росії та США угода про скорочення наступальних озброєнь матиме позитивний ефект на хід саміту з ядерної безпеки.

Однак, за найновішими повідомленнями, на саміт не прибуде прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу. Ізраїльські офіційні особи кажуть, що Нетаньягу відкликав приїзд до Вашингтона тому, що Єгипет і Туреччина планували використати нагоду для критики Ізраїлю з приводу його імовірного ядерного арсеналу. Замість Нетаньягу, на саміт прибуде голова ізраїльського агентства з атомної енергії Дан Мерідор.

Ізраїль має два ядерні реактори, один з яких у Дімоні. Як вважається, в ньому виготовляється ядерна зброя.

Ізраїль ніколи не підтвердив, але й не заперечив, що має ядерну зброю, причому він не підписав Договору про непоширення ядерної зброї.

Всі новини дня

Важлива заява США на засіданні Ради Безпеки ООН з питань гуманітарної ситуації в Україні. Відео

Pосійська війна в Україні призвела до найбільшої міграційної кризи з часу Другої світової війни, а також призводить до загострення проблем голоду у світі. Про це під час спеціального засідання Ради Безпеки ООН з питань гуманітарної ситуації в Україні заявила представниця США.

Які кроки робить влада України, щоб унеможливити корупцію під час відновлення країни? Відео

Захід пообіцяв виділяти величезні гроші на відбудову України. Логічно лунають побоювання, що буде зростати корупція. Про те, які кроки робить влада, щоб унеможливити зловживання під час відновлення країни - дивіться у інтерв'ю із представницею Transparency International Ukraine Катериною Риженко

Головний тренер ФК «Шахтар» Ігор Йовічевіч – про футбол, війну та українських воїнів. Відео

Дякує Збройним Силам України за те, що дозволяють робити улюблену справу. Налаштовує своїх гравців битися на футбольному полі, як воїни на полі бою. Любить і співає український гімн, вільно володіє українською сам, і навчив дітей.

Українська музика в американській культурі: концерт до 100-річчя "Щедрика" у Нью-Йорку. Відео

Концерт до 100-річчя першого виконання щедрика на сцені Carnegie Hall.

Україна і Захід хочуть «справедливого миру, а не паузи» – речник Державного департаменту США

Україна та її західні партнери хочуть миру, а не перерви у війні, яку б президент Росії Володимир Путін може використати для того, щоб перегрупуватися і почати новий етап війни. Про це на брифінгу 6 грудня сказав речник Державного департаменту США Нед Прайс.

Відповідаючи на запитання журналіста про українську реакцію на пропозицію щодо миру від президента Франції Еммануеля Макрона, речник Держдепу послався на слова державного секретаря Ентоні Блінкена, який сазав, що Україні потрібен «справедливий мир».

«Міністр мав нагоду обговорити один з аспектів цього минулого вечора, і те, ви чули від нього, від інших іноземних лідерів також останніми днями, це по суті те, що ми хочемо миру в Україні, єдина трансатлантична спільнота хоче миру. Чого ми не хочемо, так це паузи, тому що якщо у нас буде пауза замість миру, ми знаємо, що президент Путін використає цю паузу, щоб переоснастити (військо, –ред), щоб перегрупуватись і, швидше за все, повернутися в Україну для того, щоб поновити помсту, і це не в інтересах справедливого миру», – сказав Прайс.

Він наголосив, що принципи довговічного та справделивого миру окреслив президент Володимир Зеленський у своєму зверненні до самміту G20 раніше цього року.

Президент Зеленський запропонував 10 пунктів, які мають лягти в основу домовленостей про мир з Росією. За словами Зеленського, Росія має підтвердити територіальну цілісність України, вивести війська з українських територій та виплатити компенсацію за завдані збитки. Серед решти пунктів – пропозиції щодо ядерної, продовольчої та енергетичної безпеки.

Виступаючи на саміті, Зеленський заявив, що не буде Мінська-3, тобто тимчасових домовленостей, яких Росія не дотримується, які «Росія порушить відразу після укладення». Зеленський сказав, що Україна «не дозволить Росії вичікувати і нарощувати свої сили».

В інтерв’ю телеканалу TF1 3 грудня президент Франції Еммануель Макрон сказав, що союзникам по НАТО необхідно подумати про те, які гарантії безпеки вони можуть дати Росії за те, що та погодиться повернутися за стіл переговорів з Україною.

При цьому Макрон наголосив, що завданням Франції та її союзників є продовження постачання зброї Києву та допомогати Україні протриматись узимку. Це включає і «захист українських електростанцій» та «підготовку до того дня, коли всі повернуться до переговорів». Разом з цим президент Франції зазначив, що українці самі мають ухвалювати рішення щодо кордонів своєї держави.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG