Спеціальні потреби

Актуально

У Вашингтоні готуються до саміту з ядерної безпеки

У Вашингтоні 12-13 квітня проходитиме саміт з ядерної безпеки. У ньому мають намір взяти участь лідери 43 держав світу. Україну на зустрічі представлятиме президент Віктор Янукович. Головна мета наради світових лідерів – гарантувати підзвітність і безпеку зберігання ядерних матеріалів усіх країн, щоб унеможливити їх потрапляння в руки недружніх урядів чи терористичних організацій.

Конференція в першу чергу зосередиться на тому, як завадити таким організаціям, як аль-Кайда, отримати доступ до ядерних матеріалів.

Говорить експерт з ядерної безпеки Александра Тома:

«Це зараз загроза номер один для Сполучених Штатів і для світу загалом. Дві спеціальні комісії Конгресу минулого січня заявили що аль-Кайда ще з середини 90-х років намагається отримати доступ до ядерної зброї, і зараз активно над цим працює».

Учасники зустрічі обговорять, як покращити безпеку зберігання ядерних матеріалів і збільшити міжнародну співпрацю у цій галузі. Ускладнює завдання те, що ніхто достеменно не знає, скільки ядерних матеріалів існує у світі. Адже не всі країни звітують про обсяги своїх арсеналів.

Кен Луонго з Партнерства заради безпеки каже:

«У часи холодної війни США та Радянський Союз виготовляли ядерні матеріали для військових цілей. Вони нікому не розповідали, скільки саме було їх виготовлено. Сьогодні Індія та Пакистан приховують один від одного кількість ядерних матеріалів, які вони виготовляють. Ми нічого не знаємо, скільки виробляє Ізраїль. У підсумку, ми не маємо точних цифр».

Луонго вважає, що не всі погоджуються з висновком, що терористи намагаються заволодіти ядерними матеріалами:

«Багато країн не вважають тероризму найбільшою загрозою. Є навіть великі розбіжності в поглядах на цю проблему з боку Сполучених Штатів, наших найближчих союзників, та з боку країн що розвиваються».

Фахівці кажуть, що головне завдання саміту, яке ставить Вашингтон – досягти згоди між усіма країнами, що загроза потрапляння ядерних матеріалів у руки терористів – існує, і вона є верхівкою пріоритетів безпеки».

Експер з ядерної безпеки Александра Тома так говорить про завдання саміту:

«Ми очікуємо, що на саміті буде сформульоване спільне комюніке і план дій. Будуть визначені конкретні кроки і часові рамки, які визначать як гарантувати охорону і безпеку цих важливих матеріалів».

Експерти вважать, що підписана у Празі президентами Росії та США угода про скорочення наступальних озброєнь матиме позитивний ефект на хід саміту з ядерної безпеки.

Однак, за найновішими повідомленнями, на саміт не прибуде прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу. Ізраїльські офіційні особи кажуть, що Нетаньягу відкликав приїзд до Вашингтона тому, що Єгипет і Туреччина планували використати нагоду для критики Ізраїлю з приводу його імовірного ядерного арсеналу. Замість Нетаньягу, на саміт прибуде голова ізраїльського агентства з атомної енергії Дан Мерідор.

Ізраїль має два ядерні реактори, один з яких у Дімоні. Як вважається, в ньому виготовляється ядерна зброя.

Ізраїль ніколи не підтвердив, але й не заперечив, що має ядерну зброю, причому він не підписав Договору про непоширення ядерної зброї.

Всі новини дня

Чому прем'єрство Бориса Джонсона під загрозою?

Британський прем’єр-міністр Борис Джонсон опинився під новою хвилею тиску після того, як кілька провідних членів його кабінету демонстративно пішли у відставку, розкритикувавши керівника уряду.

Джонсон здобув широку прихильність багатьох українців після того, як Британія разом зі США почала однією з перших постачати зброю Україні для захисту від вторгнення Росії.

Допомога Україні має широку підтримку в Британії, і за це виступають усі парламентські партії та провідні політичні лідери.

Тому внутрішньополітичні зміни не призведуть до перегляду політики Лондона щодо Києва.

Борис Джонсон привернув багато уваги, відвідавши Київ вже двічі з часу відкритого російського вторгнення.

Але вдома він постійно зазнає гострої критики за те, що його опоненти називають схильністю ігнорувати, або порушувати правила і нечесно виправдовуватися за проступки.

Великим скандалом стало те, що Джонсон ухилявся від відповідальності за так звані вечірки працівників в урядовій будівлі на Давнінґ стріт 10 у розпал пандемії КОВІДу, коли оголошені урядом правила суворо забороняли будь-які зібрання.

Джонсон та багато урядовців були оштрафовані поліцією, і він сам був вимушений попросити пробачення.

Тепер новий скандал пов’язаний з тим, що Борис Джонсон призначив на важливу посаду особу, знаючи, що проти тої особи були висунуті серйозні звинувачення у негідних і можливо незаконних діях.

Урядовці, які подали у відставку 5 липня, зокрема міністр фінансів Ріші Сунак та міністр охорони здоров’я Саджід Джавід, заявили, що на їхню думку Джонсон не відповідає посаді.

У відставку пішли також кілька британських посадовців нижчого рангу.

Щораз більше голосів в урядовій Консервативній партії закликають до зміни керівника.

Тим часом опозиційна Лейбористська партія на тлі скандальних звинувачень закликає до проведення нових парламентських виборів, сподіваючись завдати поразки консерваторам і перебрати від них право формувати уряд.

Борис Джонсон, колишній журналіст, а згодом мер Лондона і міністр закордонних справ, 2019 року привів Консервативну партію до перемоги на виборах під гаслами втілення Брекзиту - виходу країни з Європейського Союзу.

Багатьом британцям подобалися його програмні гасла і стиль спілкування, який був переконливий навіть для тих виборців, які раніше зазвичай голосували за лівішу Лейбористську партію.

Але критики називали стиль його керівництва хаотичним.

Борису Джонсону доводиться відповідати на звинувачення у непослідовності і навіть в обманюванні та порушеннях на тлі погіршення стану економіки і зростання вартості життя для британців.

Останні опитування агентства YouGov виявило, що 69% британців висловлюються за його відставку.

Чи достатньо нині озброєння, щоб українські військові змогли витіснити росіян до позицій 23 лютого? Відео

а словами Пентагону, новітнє озброєння допоможе українцям здійснити якісний вплив на полі бою. А Борис Джонсон, прем’єр-міністр Великої Британії, ще однієї країни, яка надає Україні потужну військову підтримку, під час телефонної розмови із президентом Зеленським, заявив...

Єднання заради України: священик із Сан-Дієго став спонсором уже для п’ятьох українських родин. Відео

Тисячі українців вже змогли знайти тимчасовий прихисток у США за програмою "Юнайтін фо Юкрейн", "Єднання заради України". Одна з головних вимог цієї програми - мати спонсора у США.

Церемонія складання присяги новими американськими громадянами у Нью-Йорку. Відео

Напередодні Сполучені Штати відзначали День незалежності. І вже за традицією, у цей день по всій країні пройшли церемонії складання присяги новими американськими громадянами.

Свавільні затримання широко поширені на контрольованих Росією територіях України – Глава ООН з прав людини

Мішель Бачелет, Верховна комісарка ООН з прав людини

ЖЕНЕВА, 5 липня (Reuters) – Довільне затримання цивільних осіб набуло широкого поширення в частинах України, утримуваних російськими військовими та пов’язаними з ними збройними групами. Про це у вівторок заявила глава ООН з прав людини, повідомивши про 270 задокументовані випадки. Вона оголосила про плани посилити моніторинг у країні.

Висновки ґрунтувалися на інформації, отриманій від відвідин спостерігачами на місцях та інтерв’ю, проведеними з трохи більше ніж 500 жертвами та свідками порушень прав людини, а також - на інших джерелах, заявила Верховна комісарка ООН з прав людини Мішель Бачелет.

«Незважаючи на обмеження доступу, ми задокументували 270 випадків свавільних затримань і насильницьких зникнень. Вісім жертв були знайдені мертвими», — сказала Бачелет в оновленому звіті про ситуацію в Україні в період з 24 лютого по 15 травня.

У виступі на цьому ж засіданні заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова звинуватила Росію у "масштабному" викраденні людей, у тому числі мера Херсона Ігоря Колихаєва, і закликала до їх негайного та безумовного звільнення.

Делегат від Росії Євген Устинов заявив, що доповідь Бачелет є частиною дезінформаційної кампанії проти його країни, покликаної «приховати злочини київського режиму». Москва заперечує навмисні напади на мирних жителів після вторгнення 24 лютого.

У вівторок російські війська завдали ударів по цілях у Донецькій області, щоб підготувати шлях для очікуваного бронетехнічного удару, щоб спробувати захопити більше території.

Офіс ООН з прав людини, який працює в Україні з 2014 року, досі не отримав доступ до території, окупованої російськими збройними силами, сказала Бачелет.

Вона також заявила, що її офіс збільшує свою присутність у країні - планується збільшити моніторингову групу в Україні до 80 осіб із приблизно 55.

Наразі було задокументовано близько 4889 смертей цивільних осіб, сказала Бачелет, підкресливши, що фактичні цифри, «ймовірно, значно» вищі.

Висока кількість жертв серед цивільного населення та масштаби руйнувань викликають «значне занепокоєння» щодо того, що атаки, здійснені російськими збройними силами, не відповідають міжнародному гуманітарному праву, сказала Бачелет, додавши, що українські військові також, очевидно, причетні до подібних порушень у східних частинах країни, але в "набагато меншому масштабі".

«Дії Росії є образою для людства. Ми не можемо стояти осторонь і мовчати», — заявила на сесії Мішель Тейлор, посол США в Раді.

Більше

XS
SM
MD
LG