Спеціальні потреби

У Берліні Обама закликав до додаткового скорочення арсеналів ядерної зброї


Президент Барак Обама, виступаючи перед історичними Бранденбурзькими воротами у Берліні, представив свій план просування до світу без ядерної зброї.

Він заявив, що намагатиметься скоротити кількість ядерної зброї на приблизно третину і відновити переговори з Росією, щоб залишити позаду те, що було за часів Холодної війни.

Він сказав, що скорочення ядерних арсеналів можна здійснити і водночас запевнити безпеку США та їх союзників і зберегти «сильну й надійну силу відстрашування».

Пропозиція означає, що Сполучені Штати і Росія мали б скоротити свою кількість стратегічних боєголовок на третину в порівнянні з рівнем, на який вони погодились у новому договорі СТАРТ. Ця угода, підписана у 2009 році, закликає обидві країни скоротити свої арсенали до 1550 розгорнутих боєголовок до 2018 року.

Проте, як повідомлено, незадовго до промови Обами, президент Росії Володимир Путін сказав, що його уряд не дозволить «порушення у системі стратегічних сил відстрашування або зменшення ефективності ядерних сил Росії».
XS
SM
MD
LG