Спеціальні потреби

Обама запевнив країни Балтії, що НАТО сповнене рішучості їх захищати


Президент Обама в Естонії

Президент Барак Обама засудив втручання Росії в Україні як «зухвалу атаку» проти цілісності країни і запевнив три колишні радянські республіки Балтії, що НАТО захищатиме їх у разі агресії з боку Москви.

Обама заявив, що в минулому Естонія, Литва і Латвія втратили свою незалежність на користь Москви, але що «з НАТО це ніколи не повториться».

Американський лідер промовляв до 2 000 людей у концертному залі в столиці Естонії Талліні після зустрічі з лідерами трьох балтійських країн, які у 2004 році стали членами НАТО.

Обама повідомив про плани надіслати більше літаків до країн Балтії, намагаючись запевнити ці країни, що межують з Росією, щодо причетності Росії до подій в Україні і можливі російські погрози на адресу балтійських країн.

Обама відвідав Таллін перед початком важливого саміту НАТО в Уельсі.

Американський президент також сказав, що всі країни НАТО мусять справедливо асигнувати кошти на оборонні витрати для зміцнення альянсу.

У ранішій розмові з президентом Естонії Тоомасом Гендріком Ільвесом, Обама подав за приклад Естонію, як всі 28 країн НАТО мусять виконувати свої зобов’язання про асигнування двох відсотків свого ВВП на оборонні витрати альянсу.

Відео - найголовніше

Голос Америки в Ізюмі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:38 0:00
XS
SM
MD
LG