Спеціальні потреби

Обама запевнив країни Балтії, що НАТО сповнене рішучості їх захищати


Президент Обама в Естонії

Президент Барак Обама засудив втручання Росії в Україні як «зухвалу атаку» проти цілісності країни і запевнив три колишні радянські республіки Балтії, що НАТО захищатиме їх у разі агресії з боку Москви.

Обама заявив, що в минулому Естонія, Литва і Латвія втратили свою незалежність на користь Москви, але що «з НАТО це ніколи не повториться».

Американський лідер промовляв до 2 000 людей у концертному залі в столиці Естонії Талліні після зустрічі з лідерами трьох балтійських країн, які у 2004 році стали членами НАТО.

Обама повідомив про плани надіслати більше літаків до країн Балтії, намагаючись запевнити ці країни, що межують з Росією, щодо причетності Росії до подій в Україні і можливі російські погрози на адресу балтійських країн.

Обама відвідав Таллін перед початком важливого саміту НАТО в Уельсі.

Американський президент також сказав, що всі країни НАТО мусять справедливо асигнувати кошти на оборонні витрати для зміцнення альянсу.

У ранішій розмові з президентом Естонії Тоомасом Гендріком Ільвесом, Обама подав за приклад Естонію, як всі 28 країн НАТО мусять виконувати свої зобов’язання про асигнування двох відсотків свого ВВП на оборонні витрати альянсу.

XS
SM
MD
LG