Спеціальні потреби

Президент Обама здійснить перший офіційний візит до Ізраїлю


Барак Обама планує свій перший закордонний візит після переобрання. Як повідомляється, президент відвідає Ізраїль, а потім - Західний берег Йордану і Йорданію.

Згідно з повідомленням Білого дому, в ході поїздки президент США обговорить з близькосхідними лідерами широке коло питань, зокрема - ситуацію в Сирії та Ірані. Дата візиту поки не оголошена.

Як повідомив прес-секретар Білого дому Джей Карні, в кінці січня між президентом Обамою і прем'єр-міністром Ізраїлю Беньяміном Нетаньягу відбулася телефонна розмова, в ході якої, зокрема, обговорювався майбутній візит.

Карні зазначив, що початок другого президентського терміну Обами і формування нового ізраїльського уряду дають сторонам можливість ще раз запевнити один одного в міцності і стабільності відносин між США та Ізраїлем. Крім того, передбачається обговорення подальших заходів щодо вирішення проблем, що становлять взаємний інтерес, у тому числі питань, що стосуються Ірану і Сирії.

Прес-секретар повідомив, що президент Обама також обговорить з керівництвом Палестинської автономії і урядом Йорданії низку двосторонніх і регіональних питань.

У 2008 році, ще в якості кандидата в президенти, Обама відвідав Ізраїль і Західний берег. Тоді він підкреслив, що має намір надати допомогу Ізраїлю у справі забезпечення безпеки, і не допустить створення Іраном ядерної зброї.
XS
SM
MD
LG