Спеціальні потреби

Обама про результати женевських переговорів


У четвер президент Барак Обама заявив, що переговори між Росією і західними країнами, які повинні були сприяти розрядці напруженості навколо України, мають певний потенціал, однак Сполучені Штати та їхні союзники готові ввести додаткові санкції проти Росії, якщо ситуація не покращиться.

«Я не думаю, що зараз можна бути в чомусь впевненими, – сказав він, відповідаючи на запитання репортерів на прес-конференції. – Існує імовірність того, що дипломатія може сприяти деескалації ситуації». Разом з тим, Обама зазначив, що він постійно консультується з європейськими союзниками, і якщо Росія не допоможе відновити порядок на сході України, проти неї можуть бути введені нові санкції. Обама розповів, що раніше в цей же день він обговорив ситуацію з канцлером Німеччини Анґелою Меркель, і пізніше має намір переговорити з прем’єр-міністром Великобританії Дейвидом Камероном.

«Ми домовилися про додаткові заходи, які ми можемо вжити щодо Росії, якщо ми не побачимо фактичного покращення ситуації», – сказав Обама.

Він сказав, що в найближчі дні, перед тим як прийняти будь-які рішення, західні держави повинні оцінити дії Росії.

«Я сподіваюся, що в найближчі кілька днів якась реакція послідує, але, враховуючи те, що відбувалося до цих пір, я не думаю, що ми можемо розраховувати на це. І ми повинні бути готові до того, що нам фактично доведеться відреагувати на те, що являють собою триваючі спроби втручання Росії в ситуацію на сході і південному сході України».
XS
SM
MD
LG