Спеціальні потреби

Обама дав відсіч критикам його політики щодо України


Барак Обама на спільній з президентом Філіппін Акіно прес-конференції у Манілі
Президент Барак Обама рішуче виступив на захист своєї політики щодо України, відкинувши пропозиції почати прямі поставки озброєнь Києву для стримування російської агресії.

Виступаючи на спільній з президентом Акіно прес-конференції в Манілі Обама сказав:

«Що стосується ситуації в Україні, нам вдалося мобілізувати міжнародне співтовариство, щоб чинити дипломатичний тиск на Росію. Що ще нам потрібно було зробити? Невже хтось думає, що посилаючи додаткову зброю в Україну, ми можемо протистояти російській армії? Або у нас все ж більше шансів протистояти їм, застосовуючи дипломатичний тиск, економічні санкції?».

Хоча Обама не назвав своїх опонентів по імені, дві групи критиків найчастіше викликають роздратування Білого дому: республіканські законодавці, такі як сенатор Джон Маккейн, який негативно оцінює майже кожне рішення Обами, і зовнішньополітичні коментатори, які, користуючись своїми можливостями на телебаченні і в пресі, спонукають президента зайняти більш агресивну позицію.

«Більшість зовнішньополітичних коментаторів, що ставлять під сумнів нашу політику, вплуталися б в цілий ряд військових авантюр, до яких американський народ не виявляє жодного інтересу і, які ніяк не сприяли б захисту наших власних інтересів у сфері безпеки», - зазначив Обама.

Президент додав, що не має наміру приймати політичні рішення, тільки тому, що «комусь в вашингтонських або нью-йоркських кабінетах здається, що вони будуть виглядати сильними».
XS
SM
MD
LG