Спеціальні потреби

Обама і Путін обговорили ситуацію на Сході України


ЗаЗа повідомленням Білого дому, у понеділок на прохання Москви президент Обама поговорив із президентом Росії Путіним про ситуацію в Україні. Президент США висловив глибоке занепокоєння у зв'язку з підтримкою російським урядом дій збройних проросійських сепаратистів, які загрожують підірвати і дестабілізувати уряд України.

Президент Обама підкреслив, що нерегулярні сили в країні повинні скласти зброю, а також закликав президента Путіна використовувати свій вплив на ці збройні проросійські групи з тим, щоб переконати їх залишити захоплені ними будівлі. Він також ще раз наголосив на важливості відводу російських військ від кордонів України для зняття напруженості.

Президент США зауважив, що, незважаючи на риторику російських офіційних осіб, уряд України діє зі значною стриманістю. Він високо оцінив зусилля українського уряду щодо об'єднання країни шляхом проведення вільних і справедливих президентських виборів, призначених на 25 травня, просування конституційної реформи, яка враховує інтереси всіх верств населення, і пропозиціїконкретних кроків щодо децентралізації влади в країні.

Президент Обама нагадав про зростаючу політичну та економічну ізоляцію Росії, яка стала результатом її дій в Україні, і дав ясно зрозуміти, що ціна, яку Росія вже платить, зростатиме, якщо позиція Росії не зміниться. Барак Обама згадав про плановану зустріч контактної групи в Женеві і заявив, що, хоча він продовжує вірити в можливість дипломатичного вирішення ситуації, воно не може бути досягнуто в умовах воєнного залякування з боку Росії на українських кордонах, збройних провокацій всередині України і риторики Кремля.

Служба новин «Голосу Америки» повідомляє, що Володимир Путін попросив президента Обаму використати свїй вплив на уряд України і переконати владу, щоб вона не застосовувала силу проти учасників протестів.
XS
SM
MD
LG